0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

0

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

قیمت‌ طلای جهانی به کدام سو می‌رود؟

قیمت‌ طلای جهانی به کدام سو می‌رود؟

جمعه 23 اسفند 98 در سایت کیتکو یادداشتی با عنوان What’s next for gold price منتشر شد که در آن به مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت طلا و مشکلات بازارها در هفته اخیر پرداخته شده است. در این نوشتار به بررسی بخش‌های مهم این یادداشت می‌پردازیم.

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر قیمت جهانی طلا

بازارها می ترسند كه چقدر شیوع COVID-19 می تواند به آمریكا و اروپا (دو منطقه بعدی كه ویروس سخت ترین ضربه را به آنها خواهند زد) آسیب برساند. به نظر میرسد که فدرال رزرو به طور فزاینده ای آماده کاهش یکباره نرخ بهره به صفر در هفته آینده است. لذا به گفته تحلیلگران ممکن است فرصتی عالی برای خرید طلا باشد.

طلا قادر به فرار از فروش گسترده بازار در این هفته (که روز پنجشنبه شتاب بیشتری گرفت) نیست، زیرا بازار سهام ایالات متحده بدترین روز خود را از سال 1987 به خود دید. طلا قربانی کال مارجین ها  شد (کال مارجین: هر زمانی که حساب شما در نزد کارگزار از اندازه مارجين در نظر گرفته شده کمتر باشد، کارگزار شما تمام يا بخشي از معاملات شما را می بندد)، زیرا سرمایه گذاران مجبور شدند موقعیت های طلای خود را ببندند تا خسارات بازارهای دیگر را بپوشانند.

قیمت‌ طلای جهانی

سخنان تحلیلگران در ارتباط با روند تغییر قیمت طلا:

 • کریستوفر لونی، استراتژیست کالاهای RBC Capital Markets گفت:

“ما فکر می کنیم که کال مارجین ها و ضرر در بازارهای دیگر، سرمایه گذاران را به جستجوی پول نقد وا میدارد و به نظر می رسد که طلا تنها دارایی نقد شونده ای است که می خواهند از آن استفاده کنند”.

 • Ryan McKay، استراتژیست کالای TD Securitiesگفت:

در این خصوص اظهار داشت که وقتی ما روزهای وحشتناکی را در سهام مشاهده می کنیم، مانند روزهای دوشنبه و پنجشنبه، ما شاهد معاملات ضعیف طلا و سهام هستیم زیرا وجوه حاصل از  فروش طلا برای پوشش دادن کال مارجین ها  و جبران خسارات ها استفاده می شوند.

 • کارولین باین ، اقتصاددان ارشد کالاهای سرمایه، معتقد است که فروش بازار می تواند خیلی دور از ذهن باشد.

“تیم بازار ما انتظار دارد که بازارهای سهام همچنان به سقوط ادامه دهند تا زمانی که مشخص شود که ضعیف ترین ویروس از بین رفته باشد.  ما می توانیم شاهد سقوط بیشتر قیمت طلا طی دو هفته آینده باشیم، زیرا نقدینگی زیادی مورد نیاز است و مردم به پول نقد احتیاج دارند. ”

طلا از هر دو بورس اوراق بهادار ایالات متحده ، ضربه های شدیدی خورده است. چشم انداز بلند مدت طلا کاملاً  پایدار است زیرا  فدرال رزو آماده است تا سیاست‌های پولی انبساطی اضطراری را ارائه کند. با این وجود، به یاد داشته باشید که طلا در حال حاضر در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد، زیرا پایه این فلز گرانبها برای بلند مدت بسیار محکم به نظر می رسد.

 • لونی خاطرنشان كرد:این یک فرصت خرید عالی برای سرمایه گذاران است.  وی گفت:

“ما این کاهش را یک فرصت خرید می دانیم زیرا شرایط مثبت طلا که منجر به ظهور طلا شد ، تمام نشده و هنوز تمام نشده اند.”

 • اظهارات اندرو هانتر، اقتصاددان آمریكایی:

به دنبال تأیید QE (سیاست‌های پولی انبساطی که در شرایط بحران اقتصادی اعمال می‌شود) در مقیاس وسیع قرار دارد. هانتر تأکید کرد، حتی بعید است که این حرکت منجر به بازگشت دوباره ناگهانی بازارسهام شود، زیرا بازیگر مهم شدت شیوع کروناویروس است. همه چشم‌ها به شیوع کروناویروس در هفته آینده است – چگونگی گسترش آن در ایالات متحده و اروپا و اینکه چقدر فعالیت‌های  اقتصادی ضربه می خورند.

 • باین توضیح داد:

دو منطقه بعدی كه به سختی ضربه میخورند، اروپا و آمریكا خواهند بود. مک کی گفت، افزایش تعداد موارد جدید (ابتلا به ویروس) در ایالات متحده به ویژه برای پایش هفته آینده بسیار مهم خواهد بود زیرا آزمایشات به تازگی آغاز شده است و می تواند شروع یک شوک جدید را نشان دهد.

وی خاطرنشان كرد: “ما می توانیم به طور روزانه بیش از 1000 مورد را شاهد باشیم”. ما پیش بینی می کنیم تولید ناخالص داخلی حدود 4٪ سالانه در سه ماهه دوم کاهش یابد با این فرض که این اختلال گسترده را در ایالات متحده آمریکا شاهدباشیم.

بیشتر بخوانید:

کرونا و جهش سیستمی اقتصاد دنیا

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

ویروس کرونا و کاهش رشد هش ریت استخراج بیت کوین

معرفی کروناکوین (NCOV) و ارتباط آن با شیوع ویروس کرونا

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


 

لینک کوتاه شده مطلب
ads
 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  ads
  ads
  ads
  question
  0