آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

استقرار اولین کیف پول دیجیتالی در فضا

استقرار اولین کیف پول دیجیتالی در فضا

 

پنج شنبه گذشته توسعه دهندگان شرکت SpaceChain با ارسال یک کیف پول دیجیتال به ایستگاه بین المللی فضائی توانستند اولین نود فضائی بیت کوین را با موفقیت فعال سازی کنند. این کیف پول 1 کیلوگرمی توسط راکت Falcon 9 به فضا ارسال شد و در حال حاضر با سرعت 5 مایل بر ثانیه در حال چرخش به دور کره زمین است. هدف از ارسال این نود، تامین مواد ضروری فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی (در قالب ماموریت  SpaceX CRS-19) می‌باشد.

اسپیس چین اعلام کرده است که ارسال این نود بیت کوین به فضا تنها بخشی از برنامه‌های این شرکت برای ایجاد زیرساخت‌های بلاک چینی و غیرمتمرکز به دور از سطح زمین می‌باشد. کیف پول ارسال‌شده خارج از حوزه فضایی تمام کشورهای دنیا حرکت می‌کند و به دلیل فاصله زیاد آن از زمین، هیچ هکری نمی‌تواند به آن نفوذ کند. این در حالی است که قراردادن نودها در خارج از جو زمین، روشی سخت‌گیرانه برای تامین امنیت تراکنش‌های ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

مدیرعامل اسپیس چین در مورد این پرتاب اظهار داشت که این کیف پول بخش مهمی از اهداف بلند مدت ما را تحقق می‌بخشد. به محض رسیدن نود به ایستگاه فضایی، برای مدت یک سال تراکنش‌های چند امضایی را از طریق فید داده‌های این ایستگاه تایید می‌کند. جف گارزیک (Jeff Garzik)، مدیر ارشد فنی اسپیس چین، یکی از اولین توسعه‌دهندگان بیت کوین به شمار می‌رود و مسئولیت توسعه نرم‌افزاری که قابلیت تعامل با سیستم‌های ایستگاه فضایی را داشته باشد، بر عهده داشته است.

 

بلاک چین در فضا

 

کیف پول جدید SpaceChain کاملا مستقل از دو پرتاب قبلی فعالیت می‌کند و تمام ارتباطات و تعاملات این کیف پول با زمین از طریق فید ایستگاه فضایی صورت می‌گیرد. استفاده از فید ایستگاه فضایی به این معناست که سرعت اینترنت کندتر است و اتمام یک تراکنش ساعت‌ها طول خواهد کشید. مدیران اسپیس چین از سرعت پایین به عنوان یک قابلیت یاد می‌کند و آن را به عنوان یک اشکال در نظر نمی‌گیرند. به گفته آن‌ها با استفاده از این راه ارتباطی نه تنها انجام تراکنش‌ها را با امنیت بیشتری تکمیل می‌کنیم، بلکه این شانس برای ما وجود خواهد داشت که جلوی اقدامات مشکوک را هم بگیریم.

علاوه بر این بررسی فرآیند تولید الکل در فضا و آزمایشی در خصوص تاثیرات جاذبه کم بر روی موش‌هایی که اصلاح ژنتیکی شده‌اند از جمله طرح‌هایی هستند که در کنار نود اسپیس چین به فضا پرتاب شده‌ است.

در پایان باید گفت که توسعه دهندگان هدف خود را از این اقدام بهبود امنیت تراکنش ها، ارتقای توزیع یافتگی و غیر متمرکز بودن شبکه و دوری از دسترس هکرها عنوان کرده اند گرچه به نظر می رسد این اقدام با ویژگی های اعلام شده هیچ کدام از اهداف ذکر شده را برآورده نمی سازد و بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین و اینترنت اشیا

بلاک چین در صنعت مخابرات (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش دوم)

فرصت‌ها و چالش‌های بلاک چین در صنعت بیمه (بخش اول)

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


دوره جامع صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.