آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

 

در مطالبی جداگانه در مورد نحوه استخراج بیت کوین توضیحاتی ارائه کردیم و گفتیم که استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کار ‍چندان راحتی نیست و همیشه استخراج کننده را به سود دلخواه نمی‌رساند. چراکه مشکلاتی مانند تعرفه بالای برق صادراتی، نوسانات قیمت ارز، سختی شبکه و همچنین نبود مهارت، زمان و یا پول کافی جهت سرمایه‌گذاری، در پیش روی استخراج کنندگان قرار دارد.

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining)، علاوه بر رفع این مشکلات، فرصت کسب سود بدون نیاز به خرید سخت افزار یا راه‌اندازی سیستم‌های ماینینگ را فراهم کرده است. به ساده ترین بیان، کلود ماینینگ به فرآیندی گفته می شود که برای استخراج ارزهای دیجیتال، قدرت پردازش دستگاه‌های ماینینگ دیگر را اجاره ‌می‌کنید.

در این روش شما قدرت پردازش دستگاه‌های متصل بهم که در یک مزرعه استخراج (mining farms) مجهز قرار گرفته‌اند را با مبلغ مشخصی خریداری کرده و پس از انجام فرآیند ماینینگ توسط این سرورها و دستگاه‌ها، ارز دیجیتال بدست آمده به کیف پول شما منتقل می‌گردد. مزیت این سیستم این است که کاربر درگیر مسائل و هزینه‌های جانبی عملیات استخراج نخواهد شد و به اندازه قدرت پردازشی که کرایه می‌کند، سهمی از سود استخراج را دریافت می‌کند.

 


مزایا و معایب استخراج ابری


مزایا و معایب استخراج ابری

 

مزایا

 • نیازی به استفاده از تجهیزات پر سر‌و‌صدای استخراج رمزارزها در خانه نخواهید داشت
 • نیازی به خرید سخت افزارهای گران قیمت استخراج نخواهید داشت
 • هزینه برق اضافی پرداخت نخواهید کرد
 • با مشکلات راه‌اندازی سیستم تهویه تجهیزات مواجه نخواهید شد
 • با مشکلات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های استخراج مواجه نخواهید شد
 • دردسر خرید یا فروش تجهیزات ماینینگ را نخواهید داشت

معایب

 • خطر کلاهبرداری و تقلب در نحوه‌کار و میزان درآمد شرکت ارائه دهنده کلود ماینینگ وجود دارد.
 • سود کمتری نسبت به فرآیند عادی ماینینگ بدست می‌آورید
 • احتمال توقف عملیات استخراج به‌دلیل تغییر قیمت ارزهای دیجیتال درحال استخراج وجود دارد
 • نبود کنترل و انعطاف‌پذیری
 • روش استخراج را یاد نخواهید گرفت

 


بازدهی کلود ماینینگ چقدر است؟ 


استخراج ارزهای دیجیتال همواره دارای ریسک‌ها و مخاطرات فراوانی است که اگر از آن‌ها مطلع باشید و بتوانید تصمیمات درستی بگیرید، کسب سود شما را تضمین می‌کند. یکی از نکات مهم در محاسبه میزان سود استخراج ابری این است که قراردادهای انجام کلود ماینینگ در برخی از سایت‌های ارائه کننده این خدمات، در چند ماه ابتدایی سودآور هستند اما بعد از افزایش سختی شبکه (mining difficulty)، میزان سود شما بطور محسوسی کاهش می‌یابد، یکی از دلایل این اتفاق کاهش قیمت ارز دیجیتال استخراج شده می‌باشد.

برای حل این مشکل می‌توان درآمد حاصله از استخراج بیت‌ کوین را مجددا برای خرید هش (hash) جدید اختصاص داد، در واقع باید قراردادهای استخراج بیشتری از سرویس کلود ماینینگ خریداری کنید. لازم به ذکر است که با اینکار نمی‌توان سود یا زیان احتمالی را بصورت دقیق محاسبه کرد. بنابراین یکی از دلایل زیان کردن در استخراج ابری را به می‌توان به وجود ریسک کلاهبرداری و عدم مدیریت صحیح مربوط دانست. برای اطمینان از سایت‌های ارائه کننده خدمات استخراج ابری، ابتدا باید در شبکه های اجتماعی در مورد سرویس مورد نظر خود تحقیق کنید و از کارشناسان این حوزه نظر خواهی کنید. چراکه سرمایه گذاری در سرویس‌ها و وبسایت‌های استخراج ابری، مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری نیازمند صرف زمان برای بررسی دقیق است.

 


معتبرترین سایت‌های استخراج ابری


 برای بدست آوردن ارز دیجیتال بدون استفاده از تجهیزات گران‌ قیمت و زیرساخت های مورد نیاز، بهترین راه انجام کلود ماینینگ است. بر همین اساس تنها کافی است که یک سرویس قابل اعتماد که قدرت هش موجود در دستگاه‌های ماینینگ خود را اجاره می‌دهد پیدا‌ کنید و سپس یک قرارداد استخراج ابری با آن ببندید. یکی از معتبرترین سایت‌هایی که برای انجام کلود ماینینگ و خرید هش پاور مورد استفاده قرار می‌گیرد، جنسیس ماینینگ genesis- mining.com است. این شرکت هنگ کنگی ثابت کرده که مراکز استخراج ارز دیجیتال قدرتمندی دارد که سرور‌های آن در کشور ایسلند واقع شده اند. اگر قصد استفاده از خدمات این سایت را دارید اینجا کلیک کنید و تعرفه‌های مختلف استخراج ابری را با ارزهای دیجیتال یا کارت اعتباری خریداری کنید.

یکی دیگر از سایت ‌های محبوب و معتبر برای انجام استخراج ابری، سایت بیت کوین داتکام Bitcoin.com می‌باشد که در ادامه به معرفی کامل این سایت و نحوه ثبت نام در آن می‌پردازیم.

 

استخراج ابری با بیت کوین داتکام (Bitcoin.com)

وب سایت معتبر بیت کوین دات کام Bitcoin.com بر روی استخراج بیتکوین (BTC) و بیتکوین‌کش (BCH) فعالیت می‌کند و یکی از بزرگترین مزارع استخراج شمال آمریکا را در اختیار دارد. این سرویس، خدمات استخر استخراج یا همان ماینینگ پول را برای استخراج کنندگان فراهم کرده است. اگر شما سخت‌افزار مورد نیاز را داشته باشید از طریق اتصال به استخر این وب سایت، می‌توانید خدمات ماینینگ بیتکوین را دریافت کنید.

استخر Bitcoin.com تعرفه‌های متفاوتی برای کاربران ارائه کرده است، از یک ماه تا سه سال. این خدمات شامل یک نرم‌افزار برای پلتفرم های اندروید و ios می‌باشد که از طریق آن قادر خواهید بود میزان استخراج، هش‌ریت شبکه و سایر جزئیات را با استفاده از تلفن همراه خود مشاهده کنید.

 


نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام (Bitcoin.com)


نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

1. به صفحه اصلی وبسایت pool.bitcoin.com  وارد شوید.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

2. در این قسمت با توجه به میزان هش پاوری که قصد خریداری آن را دارید، درآمد روزانه خود را محاسبه خواهید کرد. البته این میزان درآمد نمایش داده شده بصورت لحظه‌ای بوده و با ایجاد نوسان در قیمت ارزهای دیجیتال و افزایش سختی شبکه، درآمد شما نیز تغییر خواهد کرد.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

3. در این مرحله باید ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخل کنید، البته دو گزینه بیشتر موجود نیست، بیتکوین (BTC) یا بیتکوین‌کش (BCH). سپس میزان نرخ هش مورد نظر و همینطور مدت زمان اشتراک خود را تعیین می‌کنید تا هزینه خرید این اشتراک نمایش داده شود. در نهایت بر روی گزینه خرید (BUY) کلیک ‌کنید.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

4. در این قسمت علاوه بر تکمیل موارد خواسته شده، آدرس کیف‌پول ارز دیجیتال خودتان را وارد کنید و بر روی گزینه Register کلیک نمایید.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

5. در حال حاضر شما وارد حساب کاربری خود شده‌اید. پیش از پرداخت حق اشتراک، برای اطمینان از صحت اطلاعات وارد شده یکباره دیگر میزان هشریت و کوین مورد نظر خود را بررسی نمایید و در صورت تایید آن‌ها به انتهای همین صفحه بروید.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

6. در این قسمت قادر خواهید بود تا با یکی از گزینه‌های مشخص شده حق اشتراک خود را پرداخت نمایید. به‌عنوان مثال گزینه پرداخت با بیتکوین را انتخاب می‌کنیم.

 

نحوه ثبت‌نام در بیت کوین داتکام

7. بعد از پرداخت میزان بیت کوین مشخص شده، اشتراک شما فعال می شود و از خدمات کلود ماینینگ بهره‌مند خواهید شد.

 

 بیشتر بخوانید:

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر امکان پذیر است؟

مجوز استخراج بیت کوین صادر شد

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی سبز

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین