آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بهترین کارت‌های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

بهترین کارت‌های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

 

چرخه های هایپ در ارزهای دیجیتال دارای فراز و نشیب بسیاری است که این امر در درجه اول به دلیل نوسانات زیاد است که می‌تواند کل دارایی یک سرمایه گذار را تقریباً به صفر برساند. کسانی که به رشد و چشم انداز ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند، دائما در جستجوی روش های مختلف برای کسب سود سریع هستند. پلتفرم های مختلفی وجود دارند. برای مثال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، جایی که می‌توان بدون سرمایه گذاری در تجهیزات، از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کرد. این روش برای کسانی که نرخ تبدیل ارزها را دنبال می‌کنند و در پیش بینی نوسانات بازار مهارت دارند (تریدرها) مناسب است. برخی دیگر نیز به استخراج اعتماد می‌کنند، به دلیل علاقه به دنیای کریپتوکارنسی و روند مثبت و رو به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال از آغاز سال 2020.

ماین کردن با کارت های گرافیک، ساده ترین راه استخراج این گنج دیجیتالی است. اما لازم است جنبه های مختلف ماینینگ را در نظر بگیرید. یعنی فقط نصب برنامه روی کامپیوتر برای استخراج  و شروع دریافت بیت کوین (BTC) یا سایرارزهای دیجیتال کافی نیست. حتی بهترین کارتهای گرافیک موجود در بازار هم  نمی‌توانند سود قطعی را تضمین کند. استخراج ارزهای دیجیتال روز به روز دشوارتر می‌شود و استفاده از تنها یک کارت گرافیک کافی نیست. در حال حاضر استفاده از چندین کارت گرافیک (حداقل چهار تا شش عدد که با همدیگر کارکنند)، ضروری شده است. بنابراین، سرمایه گذاری در کارت های گرافیک برای استخراج ارز دیجیتال، یک کار بسیار هزینه بر است.

 


قبل از خرید کارت گرافیک، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟


قبل از خرید کارت گرافیک، باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

حافظه

قاعده اصلی در اینجا یعنی هرچه بزرگتر، بهتر. این یک معیار مهم برای استخراج اتریوم (ETH) است. برای اکثر ارزهای دیجیتال، بهتر است از کارتهای گرافیکی ای استفاده کنید که حداقل 4 گیگابایت حافظه داشته باشند.

سرعت

بهترین گزینه استفاده از کارت های استاندارد DDR5 است. در این کارت ها بین مصرف انرژی و قدرت توازن خوبی وجود دارد.

خنک کنندگی

یک عنصر مهم در فرایند ماینینگ، محافظت از کارت گرافیک در برابر گرمای بیش از حد است. بالاخره، استخراج بار سنگینی را بر روی کارت می‌گذارد و درنتیچه در معرض فرسودگی قرار می‌گیرد.

توانایی اورکلاک

کارت هایی که می‌توانند اورکلاک شوند 20٪ تا 30٪ سریعتر کار می‌کنند و این امر به بازدهی بهتر کمک می‌کند.

پهنای باس

پهنای باس حافظه یك كارت، كانالی است كه حافظه و پردازنده کارت گرافیک را به هم متصل می‌كند. میزان پردازش کارت در واحد زمان بستگی به پهنای باس حافظه دارد. این یکی از پارامترهای کلیدی است که بر عملکرد کارت تأثیر می‌گذارد. بهترین گزینه استفاده از یک ستاپ 256 بیتی است.

پیچیدگی عملکرد

بسیاری از کارت های گرافیکی به تنظیمات دقیق BIOS نیاز دارند. برخی باید در تعداد زیاد کنار هم جمع شوند. بیشتر افراد جامعه رمزنگاری معتقد اند که بهتر است چهار تا شش کارت در یک ریگ ترکیب شود تا یک واحد تکی تشکیل شود.

پتانسیل

توانایی اصلی یک مدل کارت گرافیک خاص این است که تا جایی که ممکن است در استخراج نویدبخش ترین الگوریتم ها توانمند بماند.

ضریب قیمت/بازگشت

همه دوست دارند که در اسرع وقت هزینه تجهیزات را در بیاورند و سپس از طریق استخراج درآمد کسب کنند. بنابراین، این شاید مهمترین معیاری باشد که باید به آن توجه کرد.

کارت های ویدئویی جدید دائماً وارد بازار می‌شوند، بنابراین آگاهی از نسخه های جدید ضروری است. با این حال، همه کارتهای گرافیکی جدید قادر به استخراج با کیفیت بالا نیستند. در زیر، بهترین کارتهای گرافیکی برای استخراج کریپتو در سال 2020 از دو توسعه دهنده اصلی تراشه - Nvidia و AMD آورده شده است.

 


بررسی کارت‌های گرفیک NVIDIA


بررسی کارت‌های گرفیک NVIDIA

 

کارت های گرافیکی شرکت آمریکایی انویدیا یکی از بهترین ها برای استخراج است. این نوع کارت‌های گرافیک توازن خوبی بین عملکرد و قیمت دارند. علاوه بر این، معماری آنها در بالاترین سطح قرار دارد. در اینجا محبوب ترین کارت های انویدیا را معرفی خواهیم کرد:

1-2 GTX 1050 Ti

این کارت گرافیک ضعیف ترین کارت در این لیست است، با این حال به دلیل قیمت پایین آن (140 - 170 دلار) طرفداران خاص خود را دارد. این کارت ها به رم 4 گیگابایتی مجهز هستند. میزان اورکلاک توصیه شده برای هسته 150 مگاهرتز و حافظه 500 مگاهرتز است. با وجود قیمت پایین، این مدل ممکن است برای همه مناسب نباشد. ارزهای دیجیتالی که توسط این نوع کارت گرافیک ماین می‌شوند چندان شناخته شده نیستند. همچنین این کارت برای استخراج اتریوم ضعیف عمل می‌کند. علی‌رغم تمامی این موارد، در مواقعی که کاربران مجبور باشند چندین ریگ را کنار هم قرار دهند، GTX 1050 Ti به دلیل قیمت مناسب اش، گزینه مناسبی به حساب می‌آید.

2-2 GeForce GTX 1060

این کارت به درستی به عنوان یکی از بهترین ها در نظر گرفته شده است. این کارت دو نوع 3 گیگابایتی و 6 گیگابایتی دارد و قیمت آن از 299 دلار شروع می‌شود. به هر حال، نسخه 3 گیگابایتی این کارت برای استخراج مناسب نیست و عملکرد کارت 6 گیگابایتی کمی‌بهتر به نظر می‌رسد. تنظیمات اورکلاک برای هسته 150 مگاهرتز و برای حافظه 500 مگاهرتز است. پایین بودن ظرفیت حافظه بر روی عملکرد GTX 1060 تأثیر می‌گذارد و فقط 20 مگاهش تولید می‌کند.

3-2 GeForce GTX 1070 و  1070 Ti

اگرچه این کارت گرافیک از نظر پارامترها نسبت به مدل GTX 1060 برتری دارد، اما نمی‌تواند عملکرد بهتری در استخراج داشته باشد. این کارت فقط با 8 گیگابایت حافظه ارائه شده و بیشترین بازده را در بین کارت های یاد شده با سرعت 28 مگاهش دارد. با این حال، قیمت 300 دلار برای هر کارت، شاید، خیلی گران باشد.

4-2 GeForce GTX 1080 Ti

این کارت یکی از قدرتمندترین کارت های گرافیک حال حاضر است. چراکه بازگشت سرمایه استخراج آن تقریباً دو برابر سریعتر از کارت‌های گرافیکی 1070 اتفاق می‌افتد. بسیاری خرید چنین کارت‌هایی را توصیه می‌کنند، اما فراموش نکنید که این کارت 800 دلار قیمت دارد. برای یک کارت گرافیک ماینینگ با این قیمت، GeForce GTX 1080 Ti دارای قدرت زیادی است. دارای نرخ هش 32.2 مگاهش بر ثانیه، اصلاحات زیادی روی آن صورت گرفته و تنظیمات مناسبی دارد. با این حال،  gtx1080 ti به 250 وات برق نیاز دارد، که آن را به یکی از پرطرفدارترین کارت های انویدیا تبدیل می‌کند.

5-2 RTX 2080 Ti

کارت پرچمدار انویدیا. طبق گفته سازندگان این کارت گرافیک، شش برابر بهتر از نسل قبلی خود است و 11 گیگ حافظه دارد. اما بازگشت سرمایه RTX 2080، هنگام استخراج مستقیم، بستگی به قیمت کارت و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال دارد. کارت در استخراج ZHash ،Ethash و Equihash بهترین عملکرد را دارد. با وجود ویژگی های بهبود یافته و قیمت بسیار گران آن که بیش از 1200 دلار است، مزایای بسیاری دارد.

 


بررسی کارت‌های گرافیک AMD


بررسی کارت‌های گرافیک AMD

 

کارت‌های گرافیکی AMD نیز به دلیل عملکرد مشابه اما قیمت های ارزان تر تقاضای زیادی دارند. بنابراین، هر بار که کارت جدیدی به بازار می‌آید، به سرعت فروخته می‌شود. کارتهای AMD قصد دارند تا زمان بازگشت سرمایه نسبتا کوتاهی را در بین سایر کارتهای موجود در بازار داشته باشند و قادر به استخراج اتریوم هم هستند.

1-3 Radeon RX 570 and Radeon RX 580

اگر کاربران بخواهند ریگی بسازند که از نظر مصرف انرژی خوب باشد، بهتر است به کارت گرافیک Radeon RX 570 توجه کنند. Radeon RX 570 یکی از بهترین ها برای استخراج اتریوم است. با استفاده از جدیدترین نسخه نرم افزارClaymore Dual Miner، می‌تواند تا 30 مگاهش در ثانیه با BIOS اصلی خود اورکلاک شود. این کارت فقط 120 دلار قیمت دارد.

Radeon RX 580 از نظر ماینینگ تفاوت چندانی با مدل RX 570 ندارد. با این حال، بیشتر مورد علاقه گیمرها قرار گرفته است ، که شانس فروش آن را پس از آپگرید، افزایش می‌دهد. از قابلیت اورکلاک نسبتاً خوب و حافظه پر سرعت GDDR5 برخوردار است. قیمت این کارت از 170 دلار شروع می‌شود و برای خریدار انتخاب مقرون به صرفه ای است.

2-3 RX Vega 56

مدتی طولانی، Radeon Vega کارت پرچمدار AMD بود. عملکرد این کارت در بالاترین سطح خود قرار دارد و در استخراج الگوریتم Cryptonight بیشترین سود را دارد. دارای 8 گیگابایت حافظه ویدئویی است و قیمت ها از 280 دلار شروع می‌شوند. تنظیمات اورکلاک برای هسته 100 مگاهرتز و حافظه 600 مگاهرتز است.

3-3 RX Vega 64

RX Vega 64، مانند RX Vega 56 با استخراج الگوریتم Cryptonight کار می‌کند و سودآوری بسیار بالایی دارد. این الگوریتم، بیشتر برای استخراج مونرو (XMR) مورد استفاده قرار می‌گیرد که از نظر بازار سرمایه یکی از برترین رمزارزهاست. علاوه بر مونرو، ارز دیجیتال اتر نیز توسط این کارت گرافیک قابلیت استخراج دارد که سبب شده RX Vega 64 به یک انتخاب مناسب برای علاقه‌مندان تبدیل شود.

برای استخراج، پارامتر Core Voltage افزایش می‌یابد و اورکلاک کارت به تدریج در30 مگاهرتز اتفاق می‌افتد. نکته مهم این است که کارت گرافیک بیش از حد اورکلاک نشود زیرا به گرمای بیش از حد بسیار حساس است. بر خلاف دیگر کارت های گرافیک AMD که روی معماری Polaris اجرا می‌شوند، و میزان هش ریتشان به تدریج کاهش می‌یابد، RX Vega 64 هنگام استخراج نسبتاً پایدار است. این کارت دارای 8 گیگابایت حافظه است و حدود 380 دلار قیمت دارد.

4-3 RX Radeon VII

 Radeon VII، به یک کارت گرافیک کمیاب تبدیل شده و بازگشت سرمایه آن بسیار طولانی است. کارت گرافیک Radeon VII در هنگام استخراج نتایج خوبی را نشان داده است، اما بعید است که کاربران بخواهند برای خرید آن صف بکشند. با قیمت 750 دلار، کاربران می‌توانند 5 کارت گرافیک Radeon RX 570 بخرند و سود بیشتری به دست آوررند.

 


کدام کارت گرافیک برای ماینینگ مناسب‌تر است؟


پاسخ دادن به این سؤال که کدام کارت گرافیک را برای استخراج انتخاب کنیم بسیار دشوار است. دنیای استخراج کریپتو بسیار بزرگ است و هزاران الگوریتم دارد و دائماً در حال تغییر است. اگرچه کارت های جدید همیشه ساخته می‌شوند، درایورهای ویژه برای انواع خاص کارت ها وجود دارد، و برنامه های استخراج بهبود یافته و مدرن شده اند. قیمت ارزهای دیجیتالی برترهمچنان بی ثبات هستند و این تنها ظاهر ماجرا است. با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد عوامل مؤثر، انتخاب بهترین کارت گرافیک برای یک کار خاص غیرممکن است. بنابراین، خریداران باید مجموعه ای از کارت را انتخاب کنند که متناسب با نیازهای آن ها در استخراج باشد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین