آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

در این مقاله به این نکته کلیدی اشاره می‌کنیم که تمام پیام‏‌ها و پیشنهادهای نصب نرم افزار یا ورود به سایت‌های مختلف با هدف استخراج بیت کوین در کامپیوتر شخصی یا گوشی همراهتان را نادیده بگیرید. این یک کلاهبرداری است. در ادامه این مطلب به جزئیات موضوع می‌پردازیم و شما را با انواع روش‌های کلاهبرداری در این حوزه آشنا خواهیم کرد.  اخیرا پیام‌هایی با این مضمون که با نصب یک افزونه روی مرورگر کروم یا نصب یک مرورگر خاص یا ورود به یک سایت مشخص و باز نگه داشتن صفحه مربوطه، می توانید "بدون صرف هیچ هزینه‌ای" به جمع استخراج کنندگان بیت کوین بپیوندید و درآمد دلاری داشته باشید بسیار زیاد شده است.

شیوع یک کلاهبرداری پانزی با دام وسوسه انگیز استخراج بیت کوین

 

در این مقاله به این نکته کلیدی اشاره می‌کنیم که تمام پیام‏‌ها و پیشنهادهای نصب نرم افزار یا ورود به سایت‌های مختلف با هدف استخراج بیت کوین در کامپیوتر شخصی یا گوشی همراهتان را نادیده بگیرید. این یک کلاهبرداری است. در ادامه این مطلب به جزئیات موضوع می‌پردازیم و شما را با انواع روش‌های کلاهبرداری در این حوزه آشنا خواهیم کرد.

چرخه های هایپ در ارزهای دیجیتال دارای فراز و نشیب بسیاری است که این امر در درجه اول به دلیل نوسانات زیاد است که می‌تواند کل دارایی یک سرمایه گذار را تقریباً به صفر برساند. کسانی که به رشد و چشم انداز ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند، دائما در جستجوی روش های مختلف برای کسب سود سریع هستند. پلتفرم های مختلفی وجود دارند. برای مثال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، جایی که می‌توان بدون سرمایه گذاری در تجهیزات، از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کرد. این روش برای کسانی که نرخ تبدیل ارزها را دنبال می‌کنند و در پیش بینی نوسانات بازار مهارت دارند (تریدرها) مناسب است. برخی دیگر نیز به استخراج اعتماد می‌کنند، به دلیل علاقه به دنیای کریپتوکارنسی و روند مثبت و رو به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال از آغاز سال 2020.  ماین کردن با کارت های گرافیک، ساده ترین راه استخراج این گنج دیجیتالی است. اما لازم است جنبه های مختلف ماینینگ را در نظر بگیرید. یعنی فقط نصب برنامه روی کامپیوتر برای استخراج  و شروع دریافت بیت کوین (BTC) یا سایرارزهای دیجیتال کافی نیست. حتی بهترین کارتهای گرافیک موجود در بازار هم  نمی‌توانند سود قطعی را تضمین کند. استخراج ارزهای دیجیتال روز به روز دشوارتر می‌شود و استفاده از تنها یک کارت گرافیک کافی نیست. در حال حاضر استفاده از چندین کارت گرافیک (حداقل چهار تا شش عدد که با همدیگر کارکنند)، ضروری شده است. بنابراین، سرمایه گذاری در کارت های گرافیک برای استخراج ارز دیجیتال، یک کار بسیار هزینه بر است

بهترین کارت‌های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

 

چرخه های هایپ در ارزهای دیجیتال دارای فراز و نشیب بسیاری است که این امر در درجه اول به دلیل نوسانات زیاد است که می‌تواند کل دارایی یک سرمایه گذار را تقریباً به صفر برساند. کسانی که به رشد و چشم انداز ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند، دائما در جستجوی روش های مختلف برای کسب سود سریع هستند. پلتفرم های مختلفی وجود دارند. برای مثال، صرافی‌های ارزهای دیجیتال، جایی که می‌توان بدون سرمایه گذاری در تجهیزات، از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کرد. این روش برای کسانی که نرخ تبدیل ارزها را دنبال می‌کنند و در پیش بینی نوسانات بازار مهارت دارند (تریدرها) مناسب است. برخی دیگر نیز به استخراج اعتماد می‌کنند، به دلیل علاقه به دنیای کریپتوکارنسی و روند مثبت و رو به افزایش قیمت ارزهای دیجیتال از آغاز سال 2020.

براساس گزارش‌های منتشر شده از منابع رسمی، در استان همدان تاکنون 7 مجوز برای متقاضیان راه اندازی فارم‌های استخراج ارزهای دیجیتال صادر شده است، اما به‌دلیل درآمد ناچیز، نوسانات شدید قیمت ارز و نگرانی‌های موجود از برخورد نیروی انتظامی هنوز نتوانسته‌اند فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کنند. همانطور که در مصوبه تامین برق مزارع استخراج وزارت نیرو آمده است، هزینه هر کیلو وات برق مصرفی برای دستگاه‌های ماینر معادل 830 تومان در نظر گرفته شده که با احتساب دلار 13 هزار تومانی درآمد حاصل از استخراج بیت‌کوین از 20 دستگاه معمولی شاید به اندازه درآمد یک کارگر با حقوق قانون کار نباشد!  با توجه به اینکه فعالان این عرصه باید تخصص لازم را داشته باشند و بصورت شبانه‌روزی برای آن تلاش کنند، اما با این حال موانع زیادی پیش پای آنها وجود دارد.

ماینرها کالای قاچاق نیستند!

 

علی رغم قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال در ایران که توسط هیأت وزیران به تصویب رسید، هنوز استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و با برخوردهای نیروی انتظامی در مواجه با دستگاه‌های ماینر روبرو هستند. این برخوردها در حالی اتفاق می‌افتد که بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مأموران شرکت برق استان‌ها باید فعالیت‌های صنعتی مجاز و غیرمجاز و استفاده درست از منابع برق را رصد کنند و با فعالیت‌های غیرمجاز برخورد قانونی انجام دهند.

در حال حاضر وب سایت‌هایی وجود دارند که با دریافت اطلاعاتی نظیر نوع تجهیزات ماینینگ، هش ریت، تعرفه برق و بسیاری از موارد دیگر، میزان درآمد حال شده از ماینینگ ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کنند که اصطلاحا به آن‌ها ماشین‌حساب‌های استخراج می‌گوییم. شما با مراجعه به این پلتفرم‌های آنلاین می‌توانید برآورد واقعی‌تری از هزینه و درآمد حاصل از استخراج بدست آورید. در ادامه این مقاله با نحوه کار و روش استفاده از ماشین حساب‌های محبوب و پرطرفدار Whattomine.com  و Cryptocompare.com آشنا خواهیم شد

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

 

در حال حاضر وب سایت‌هایی وجود دارند که با دریافت اطلاعاتی نظیر نوع تجهیزات ماینینگ، هش ریت، تعرفه برق و بسیاری از موارد دیگر، میزان درآمد حال شده از ماینینگ ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کنند که اصطلاحا به آن‌ها ماشین‌حساب‌های استخراج می‌گوییم. شما با مراجعه به این پلتفرم‌های آنلاین می‌توانید برآورد واقعی‌تری از هزینه و درآمد حاصل از استخراج بدست آورید. در ادامه این مقاله با نحوه کار و روش استفاده از ماشین حساب‌های محبوب و پرطرفدار Whattomine.com و Cryptocompare.com آشنا خواهیم شد.

صفحه1 از4

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.