آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

براساس گزارش‌های منتشر شده از منابع رسمی، در استان همدان تاکنون 7 مجوز برای متقاضیان راه اندازی فارم‌های استخراج ارزهای دیجیتال صادر شده است، اما به‌دلیل درآمد ناچیز، نوسانات شدید قیمت ارز و نگرانی‌های موجود از برخورد نیروی انتظامی هنوز نتوانسته‌اند فعالیت خود را بطور رسمی آغاز کنند. همانطور که در مصوبه تامین برق مزارع استخراج وزارت نیرو آمده است، هزینه هر کیلو وات برق مصرفی برای دستگاه‌های ماینر معادل 830 تومان در نظر گرفته شده که با احتساب دلار 13 هزار تومانی درآمد حاصل از استخراج بیت‌کوین از 20 دستگاه معمولی شاید به اندازه درآمد یک کارگر با حقوق قانون کار نباشد!  با توجه به اینکه فعالان این عرصه باید تخصص لازم را داشته باشند و بصورت شبانه‌روزی برای آن تلاش کنند، اما با این حال موانع زیادی پیش پای آنها وجود دارد.

ماینرها کالای قاچاق نیستند!

 

علی رغم قانونی شدن استخراج ارزهای دیجیتال در ایران که توسط هیأت وزیران به تصویب رسید، هنوز استخراج‌کنندگان بیت‌کوین با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و با برخوردهای نیروی انتظامی در مواجه با دستگاه‌های ماینر روبرو هستند. این برخوردها در حالی اتفاق می‌افتد که بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین مأموران شرکت برق استان‌ها باید فعالیت‌های صنعتی مجاز و غیرمجاز و استفاده درست از منابع برق را رصد کنند و با فعالیت‌های غیرمجاز برخورد قانونی انجام دهند.

در حال حاضر وب سایت‌هایی وجود دارند که با دریافت اطلاعاتی نظیر نوع تجهیزات ماینینگ، هش ریت، تعرفه برق و بسیاری از موارد دیگر، میزان درآمد حال شده از ماینینگ ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کنند که اصطلاحا به آن‌ها ماشین‌حساب‌های استخراج می‌گوییم. شما با مراجعه به این پلتفرم‌های آنلاین می‌توانید برآورد واقعی‌تری از هزینه و درآمد حاصل از استخراج بدست آورید. در ادامه این مقاله با نحوه کار و روش استفاده از ماشین حساب‌های محبوب و پرطرفدار Whattomine.com  و Cryptocompare.com آشنا خواهیم شد

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

 

در حال حاضر وب سایت‌هایی وجود دارند که با دریافت اطلاعاتی نظیر نوع تجهیزات ماینینگ، هش ریت، تعرفه برق و بسیاری از موارد دیگر، میزان درآمد حال شده از ماینینگ ارزهای دیجیتال را محاسبه می‌کنند که اصطلاحا به آن‌ها ماشین‌حساب‌های استخراج می‌گوییم. شما با مراجعه به این پلتفرم‌های آنلاین می‌توانید برآورد واقعی‌تری از هزینه و درآمد حاصل از استخراج بدست آورید. در ادامه این مقاله با نحوه کار و روش استفاده از ماشین حساب‌های محبوب و پرطرفدار Whattomine.com و Cryptocompare.com آشنا خواهیم شد.

استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining)، علاوه بر رفع این مشکلات، فرصت کسب سود بدون نیاز به خرید سخت افزار یا راه‌اندازی سیستم‌های ماینینگ را فراهم کرده است. به ساده ترین بیان، کلود ماینینگ به فرآیندی گفته می شود که برای استخراج ارزهای دیجیتال، قدرت پردازش دستگاه‌های ماینینگ دیگر را اجاره ‌می‌کنید

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

 

در مطالبی جداگانه در مورد نحوه استخراج بیت کوین توضیحاتی ارائه کردیم و گفتیم که استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال کار ‍چندان راحتی نیست و همیشه استخراج کننده را به سود دلخواه نمی‌رساند. چراکه مشکلاتی مانند تعرفه بالای برق صادراتی، نوسانات قیمت ارز، سختی شبکه و همچنین نبود مهارت، زمان و یا پول کافی جهت سرمایه‌گذاری، در پیش روی استخراج کنندگان قرار دارد.

هاوینگ بیت کوین یا نصف شدن پاداش استخراج، فرآیندی است که برای سازماندهی استخراج بیت کوین طراحی شده است. این موضوع از اهمیت ویژه ای در میان تریدرها‌ و ماینرهای بیت کوین برخوردار است، چراکه بر قیمت بیت کوین و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله به بررسی هاوینگ بیت کوین و تأثیر آن بر روی قیمت این ارز دیجیتال می‌پردازیم.

هاوینگ بیتکوین

 

هاوینگ بیت کوین یا نصف شدن پاداش استخراج، فرآیندی است که برای سازماندهی استخراج بیت کوین طراحی شده است. این موضوع از اهمیت ویژه ای در میان تریدرها‌ و ماینرهای بیت کوین برخوردار است، چراکه بر قیمت بیت کوین و نوسانات بازار ارزهای دیجیتال بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله به بررسی هاوینگ بیت کوین و تأثیر آن بر روی قیمت این ارز دیجیتال می‌پردازیم.

صفحه1 از4

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport@

شماره تماس: ۷۲۳۹۲۳۴-۰۹۳۶