آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چین رمز ارز ملی خود را ارائه می‌کند

رمزارز ملی بانک مرکزی چین

 

دولت چین تصمیم دارد تا برای نخستین بار در دنیا، رمزارز بانک مرکزی خود را به طور آزمایشی منتشر کند.

به نقل از مجله کایجینگ (Caijing)، دولت چین و بانک مرکزی این کشور، طرح آزمایشی عرضه محدود رمزارز ملی در شهر شنژن را آغاز کرده‌اند و ممکن است که شهرهای دیگری نیز در این طرح شرکت کنند. این طرح آزمایشی با همکاری بانک خلق چین (PBoC)، چهار بانک اصلی این کشور و اپراتور بزرگ مخابراتی چاینا تلکام به عنوان شریک تجاری، اجرایی می‌شود و سعی بر این دارد تا پرداخت با استفاده از رمزارز بانک مرکزی چین را مورد آزمایش قرار دهد.

مراحل اجرای رمز ارز بومی کشور چین بدین صورت است که در گام اول تمامی مناطق طرح آزمایشی به شکل منطقی انتخاب شده و سپس سناریوها و خدمات مورد نظر را طراحی می‌کنند. در گام دوم بسته به نیازهای ایجاد شده، از شکل دیجیتالی ارز رسمی کشور پرده برداشته و آن را ارتقا می‌دهند. در مقایسه با طرح های قبلی، این بار رمزارز ملی از سیستم بانک مرکزی خارج شده و به دنیای واقعی وارد می‌شود تا در حوزه هایی مثل حمل و نقل، آموزش و خدمات درمانی به کار گرفته شود.

لازم به ذکر است که انتشار رمزارز ملی بانک مرکزی چین در شهرهای شنژن و سوشو، به شکل کاملا رقابتی اتفاق خواهد افتاد، بدین معنی که هر بانک به شکل متفاوتی این رمزارز را مدیریت کرده و با یکدیگر به رقابت می‌پردازند تا برای ارائه خدمات نهایی آماده شوند.

شاید بتوان گفت که اقدامات دولت چین برای عرضه رمزارز بانک مرکزی، جزو اولین نمونه‌های واقعی در جهان به شمار می‌رود و نشان می‌دهد که دولت چین عزم خود را برای استفاده از فناوری‌ بلاکچین و ارزهای دیجیتال جزم کرده است. البته توسعه رمزارز ملی چین موضوع جدیدی نیست و فرآیند طراحی و توسعه‌ی آن از چند سال گذشته آغاز شده و حالا به مرحله تست نهایی رسیده است. با این حال انتقادات نسبت به رمزارز بانک مرکزی (CBDC) همچنان ادامه دارد و کارشناسان حوزه رمز ارزها معتقدند که این نوع ارز دیجیتال، کاربرد چندانی در سطح جهانی نخواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

رمز ارز ملی – نگاهی تحلیلی به ریال رمزینه

ارز دیجیتال ملی در کشورهای مختلف

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش جامع ترید و تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین