آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

اتریوم 2 چیست و بلاکچین آن چگونه کار میکند؟

راه اندازی اتریوم 2 و اطلاعات مربوط به سیستم بلاک چین این ارز دیجیتال، موضوعی است که قصد داریم آن را مورد بررسی قرار دهیم. در دنیای ارزهای دیجیتال، روزانه مبادلات و تراکنش‌های بسیار زیادی صورت می‌گیرد. استقبال از این بازار مجازی، دلیلی است تا با گذشت زمان، تعداد نمونه‌های ارزهای دیجیتال بیش از پیش افزایش پیدا کند. این ارز دیجیتال که به زودی قرار است توسط اتریوم معرفی شود، در چند روز گذشته توانست اولین بلاک خود را استخراج و شبکه آزمایشی بلاک چین آن را مورد ارزیابی قرار دهد.


نکات کلیدی


به لطف تیم مهندسی پریزمتیک لبز (Prysmatic Labs)، جدیدترین نمونه از شبکه آزمایش بلاکچین اتریوم 2 مورد ارزیابی قرار گرفت. این عامل باعث می‌شود تا یک قدم به راه اندازی اتریوم 2 و استفاده از آن در بازار ارزهای دیجیتال نزدیک‌تر شویم.

  • اجرای آزمایش شبکه بلاک چین اتریوم 2 فاز 0 آن راه اندازی شد.
  • بلاک جنسیس برای اتریوم 2 استخراج و در تعطیلات هفته گذشته، مورد ارزیابی قرار گرفت.
  • اتریوم به زودی نمونه الگوریتم اثبات سهام خود را معرفی و آن را در فاز اجرایی قرار می‌دهد.

اطلاعات کلی در مورد اتریم 2


اتریوم 2 با انجام اولین استخراج موفق بلاک در شبکه آزمایش، توانست یک قدم به فاز نهایی نزدیک شود. این عامل به نوبه خود فرایند راه اندازی اتریوم 2 را سریعتر می‌کند. همچنین این ارز دیجیتال به زودی الگوریتم اثبات سهام را جایگزین الگوریتم اثبات کار فعلی می‌کند. در این مدل، برخلاف الگوی اثبات کار که از طریق استخراج بلاک‌ها به مایرنرها کارمزد میدهد، افرادی که توکن‌های زیادی داشته باشند، با کارمزدها پرداختی توسط کاربران، برای تائید بلاک‌هایی که توسط آنها صورت میگیرد، پاداش میگیرند.

با توجه به تغییراتی که برای اتریوم 2 درنظرگرفته شده، می‌توان شاهد مشخصه‌های بهتری در عملکرد این ارز دیجیتال بود. یکی از این موارد سرعت بالا در تراکنش است. همچنین انتظار می‌رود نسخه اتریوم 2، زودتر از موعد مقرر آن برای استفاده به بازار ارزهای دیجیتال معرفی شود. پیش بینی شده است که اتریوم 2، در ماه جولای سال جاری به بازار ارزهای دیجیتال وارد شود. بخشی از افزایش تعداد تراکنش‌ها، از طریق شاردینگ صورت میگیرد، فرایندی که شبکه اتریوم را به نودهای کوچک تر تقسیم میکند تا بتواند در لحظه تعداد تراکنش های بیشتری را انجام دهد.

 

پریزمتیک لبز، تیم مهندسی است که بر زیرساخت شبکه آزمایشی توپاز اتریوم 2 نظارت می‌کند. این تیم توانسته شبکه آزمایش این ارز دیجیتال را در 16ام ماه آپریل سال جاری راه اندازی و آماده برای فعالیت کند. این شبکه آزمایش، جایگزین نمونه قبلی با نام سفایر شد. شبکه آزمایش جدید این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا دوام، کارایی و عملکرد بلاک چین را قبل از راه اندازی اتریوم 2، بسنجد.

آزمایش شبکه توپاز از همان تنظیمات شبکه اولیه و اصلی اتریوم 2 استفاده می‌کند. همان شبکه اصلی که قرار است در ساختار این ارز دیجیتال مورد استفاده و کاربرد قرار گیرد. همچنین این آزمایش شبکه برای راه اندازی و سنجش اعتبار، به تایید کنندگانی احتیاج دارد تا 32 اتر را برای راه‌اندازی شبکه استیک کنند. درنهایت، شبکه آزمایش توپاز، راه را برای آخرین شبکه آزمایش به نام دایموند فراهم می‌کند. این شبکه آزمایش، کلاینت اجماع اتریوم پریزمتیک لبز را برای کاربران ارائه می‌دهد.

گویا این پایان ماجرا برای شبکه آزمایش اتریوم 2 نیست. به نظر می‌رسد شبکه آزمایش چند کلاینتی، آخرین شبکه آزمایش پیش از نسخه اصلی اتریوم 2، برای رسیدن به شبکه اصلی این ارز دیجیتال می‌باشد. یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، ویتالیک بوترین در توییتی اعلام کرد که همچنان آزمایشات دیگری برای ارزیابی‌های نهایی وجود دارد. در کل پیشرفت‌های متعددی از طرف پریزمتیک لبز در زمینه راه اندازی اتریوم 2 را شاهد بوده‌ایم.


زمان پیش بینی شده برای راه اندازی اتریوم 2


بر اساس ارزیابی و تخمین‌های صورت گرفته، در ماه جولای سال جاری، به طور آزمایشی راه اندازی اتریوم 2 در بازار ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد. به زودی پس از گذراندن فازهای ارزیابی و آزمایش‌های مستمر، شبکه اصلی آن نیز به تدریج پس از گذر از فازهای مختلف و ایجاد تغییرات موردنیاز، راهی بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. عملکرد سریع و تراکنش‌های همزمان، اتریوم 2 را می‌تواند به یک انتخاب مناسب برای کاربران به منظور سرمایه گذاری تبدیل کند.

جدیدترین شبکه آزمایش ارز اتریوم 2 یا همان توپاز یک ماه پس از برنامه ریزی و مشاوره‌های حساب شده توسط مشاور امنیتی Least Authority بیرون آمد. با این وجود، با بررسی یک سری موارد کلی درباره این شبکه آزمایش، شاهد وجود یک سری تغییرات غیرقابل پیش بینی هستیم. این موضوع به نوبه خود باعث شد تا بررسی‌هایی در زمینه تغییرات در شبکه اصلی و یا در 6 فاز مربوط به این ارز دیجیتال صورت بگیرد.

اتریوم 2 همچنان در نسخه اصلی خود آماده به کار نیست. با این وجود، همچنان تغییرات و پیشرفت‌هایی برای رسیدن به بهترین نمونه در شبکه اصلی این ارز دیجیتال به وجود می‌آید. این موضوع به نوبه خود باعث می‌شود تا به راه اندازی اتریوم 2، در آینده‌ای نه چندان دور بیشتر امیدوار شویم.

 

 

بیشتر بخوانید:

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

بازار ارزهای دیجیتال تا کجا می‌تواند پیشرفت کنند؟

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

بلاک‌چین و هوش‌ مصنوعی، تقابل دو تکنولوژی آینده

بلاک چین و اینترنت اشیا

بلاک چین و مبارزه با پول شویی

فناوری بلاک چین و بانکداری

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش دوم)

بلاک چین در سیستم‌های پرداخت


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.