آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

استفاده سامسونگ از فناوری بلاک‌چین برای ردیابی و عرضه محصولات

استفاده شرکت سامسونگ از بلاک‌چین

 

 بر اساس گزارشات منتشر شده توسط بلومبرگ، کمپانی سامسونگ قصد دارد تا با استفاده از فناوری بلاک‌چین(Blockchain)، عملکرد شبکه جهانی خود را  ارتقاء دهد و بر روی عرضه محصولات خود در بازار ردیابی و نظارت داشته باشد.

علاوه بر این، یکی از شرکت های زیر مجموعه سامسونگ به نام سامسونگ اس‌دی‌اس (Samsung SDS) که به عنوان بازوی اصلی ارائه خدمات و راهکارهای IT این غول دنیای فناوری شناخته می شود، مسئولیت اجرای این پروژه را بر عهده گرفته است.

یکی از مدیران ارشد این شرکت اظهار داشت که سامسونگ اس‌دی‌اس با بهره‌گیری از فناوری بلاکچین قادر خواهد تا محموله‌های خود را که از ارزش چند ده میلیارد دلاری برخوردار هستند، به آسانی ردگیری کند. همچنین با استفاده از این قابلیت تخمین زده می‌شود که هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل به میزان ۲۰ درصد کاهش پیدا کند. همان طور که می دانید شبکه بلاکچین اغلب بستری برای کار با ارزهای دیجیتال به حساب می آید. از همین رو می توان کمپانی سامسونگ را  از نخستین شرکت‌های بین‌المللی دانست که نگاه جدی و کاربردی به بلاکچین دارد.

این در حالی است که روز به روز بر تعداد شرکت‌ها و سازمان‌های مختلفی که با کاربردهای گوناگون بلاک‌چین آشنا می‌شوند، افزوده می‌شود. بنابراین دور از انتظار نیست که اخبار مختلفی به طور روزانه در این حوزه منتشر شود. پیش‌بینی‌های مؤسسه معتبر گارتنر در این خصوص بیانگر این است که تا  سال ۲۰۲۵ کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاک‌چین بالغ بر ۱۷۶ میلیارد دلار ارزش خواهند داشت. پژوهشگران معتقدند که فناوری بلاک‌چین سبب کاهش فاصله زمانی میان تولید و ترانزیت محصولات خواهد شد. این امر به خودی خود برتری شرکت‌ها نسبت به رقبای خود را فراهم می‌کند.

در نهایت باید گفت که استفاده از بلاک‌چین در صنعت حمل‌ونقل، زمان مربوط به تشریفات اداری و کاغذبازی را کاهش می‌دهد و به گفته مدیران Samsung SDS ، تأثیر شگرفی بر زنجیره تأمین صنایع تولیدی خواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید:

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر روی ارزهای دیجیتال

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

ورود بانک مرکزی اروپا به حوزه ارزهای دیجیتال

بلاک‌چین در کدام صنایع استفاده می‌شود؟

آموزش گام به گام مارجین ترید در صرافی بایننس

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک‌چین


آموزش ترید و تحلیل تکنیکال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین