آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

روحانی: با استفاده از فناوری بلاکچین رمز ارز کشورهای اسلامی را ایجاد می‌کنیم!

ایجاد رمز ارز کشورهای اسلامی با استفاده از فناوری بلاکچین

 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور ایران، در نشست اولویت‌های توسعه و چالش‌ها در اجلاس سران کوآلالامپور ۲۰۱۹، اظهار داشت که همه ما برای گشودن مسیر عزت و سربلندی امت اسلامی مسئولیت تاریخی بر دوش داریم، وی تاکید کرد: امروز وقت آن است که به جایگاهی شایسته و سزاوار برای امت اسلامی بیاندیشیم.

در ادامه رییس جمهور روحانی در مورد موضوعات مختلفی صحبت کرد که یکی از آنها ایجاد واحد پولی جدید با بهره گیری از فناوری بلاکچین بود. به گفته روحانی:

با پیدایش فناوری جدید بلاکچین (blockchain) ما امروز می‌توانیم با همکاری بانک‌های مرکزی خود رمز ارز واحد کشورهای اسلامی را بنیان گذاری کنیم، همان طور که در گذشته آقای ماهاتیر محمد به دنبال ایجاد دینار اسلامی بود. شاید امروز بتوانیم با این فناوری واحد پولی جدیدی را در دنیای اسلام به وجود بیاوریم و از مزایای پول‌های دیجیتال استفاده کنیم و بتوانیم از نوسانات شدید سفته بازانه در مصونیت قرار بگیریم. برای حمایت از نوآوری و توسعه در فناوری‌های نوین می‌توانیم صندوق سرمایه گذاری مشترک خطرپذیر را با هم تأسیس کنیم و این صندوق می‌تواند از همه استارت آپ ها و فناوری‌های نوین دنیای اسلام به خوبی حمایت کند.

 

ویدیو سخنرانی رییس جمهور در خصوص بلاکچین و رمز ارزها :

 

حجت الاسلام حسن روحانی خاطر نشان کرد:

می‌توانیم روی یک برنامه عمل کوتاه مدت و میان مدت با همدیگر توافق کنیم و سازوکاری را برای پایش مستمر مسائل و ارائه راه حل واقع بینانه و عملی فراهم کنیم تا برای همگان روشن باشد که هدف این حرکت جدید که آن را می‌توانیم «مجمع توسعه اسلامی» بنامیم IDF چیزی که هدف آن اعتلای جوامع مسلمان و ارتقای سطح مشارکت آنان در حرکت جامعه بشری است این حرکت آرمان‌های مشترک همه مسلمان‌ها را دنبال می‌کند و هرگز علیه مصالح هیچ مسلمانی یا هیچ جامعه اسلامی حرکت نخواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

کاربرد بلاک‌چین در صنعت نفت و گاز

بلاکچین بستری امن برای انتخابات (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.