آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

IBM از فناوری بلاک‌چین برای مبارزه با سارقین پهبادها استفاده می‌کند!

مبارزه IBM با سارقین پهباد با استفاده از بلاک چین

 

شرکت IBM به تازگی اعلام کرده است که با بهره‌گیری از فن‌آوری بلاک‌چین، اقدام به مبارزه با سارقین پهپادها و روبات‌ها خواهد کرد. با توجه به گسترش استفاده از روبات‌ها و پهپادهای ترابری و حمل‌و‌نقل که برای تحویل کالا مورد استفاده قرار می‌گیرند، سرقت کردن و سوء استفاده از این تجهیزات به یک معضل اساسی برای سازمان‌ها و شرک‌های بزرگ تبدیل شده است و شرکت‌ها را در تلاشند که با بهره گیری از روش‌های گوناگون این معضل را بر طرف نمایند.


از همین رو شرکت IBM، غول فناوری دنیا، با ثبت رسمی راهکار نوین خود به صورت رسمی وارد این کارزار شده است و در نظر دارد که با بهره‌گیری از فناوری بلاک‌چین و بستر اینترنت اشیاء (IoT) به مقابله با سارقین بپردازد. لازم به ذکر است که راهکارهای هوشمند آی‌بی‌ام (IBM) از ترکیب بلاک‌چین و اینترنت اشیاء استفاده می‌کند و در آن فاکتورهایی نظیر ارتفاع به صورت مستمر بررسی می‌شوند.
روش مبارزه با سارقین بدین‌گونه است که در صورت بروز تغییرات محسوس در فاکتورهایی نظیر ارتفاع و مکان پهپاد که از قبل بازه تغییرات آنها مشخص شده است، به عنوان زنگ خطر و پیام SOS فعال می‌شوند. البته هنوز نقاط ضعفی در این راهکار وجود دارد و راه حلی برای مقابله با هک شدن پهپادهای ارسال کالا ارائه نشده است. انتظار می‌رود که این نقطه ضعف به زودی توسط مهندسان IBM برطرف شود و سد محکمی برای مبارزه با سرقت پهباد‌ها ایجاد گردد.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین و اینترنت اشیا

بلاک چین در صنعت مخابرات (بخش دوم)

بلاکچین بستری امن برای انتخابات (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟ (هر آنچه که باید بدانید)

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال-ارز دیجیتال، بورس، فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین