آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین – 20 فروردین 99

 

در یک ماه گذشته قیمت بیت کوین به بالاترین سطح رسیده است. بررسی میکنیم موج صعودی بیت کوین در چد حد ادامه دارد؟

در عکس زیر چارت بیت کوین با تایم فریم 4 ساعته را مشاهده می‌نمایید. همانطور که مشاهده میکنید، قیمت بیت کوین در سه هفته اخیر درون یک کانال  خنثی (کانال آبی رنگ) حرکت داشته است. اما به تازگی این کانال از سقف شکسته شد. اما بعد از این شکست، قیمت نتوانست رشد کند. علت توقف رشد قیمت در محدوده 7450 دلار، وجود خط روندی است که در تصویر نشان داده شده. بنابراین شکست این خط روند می‌تواند زمینه‌ساز رشد بیشتر قیمت بیت کوین باشد.

در این مرحله ما شاهد تشکیل یک کانال صعودی کوچک (خطوط نقطه چین) هستیم که بارها قیمت به خطوط روند آن واکنش نشان داده است.  از دست رفتن حمایت این کانال نیز منجر به ریزش قیمت بیت کوین خواهد شد.

لذا دو سناریو ممکن است و کافی است تا معامله‌گران با فعال شدن شرط هر کدام از سناریوها، در جهت روند وارد معامله شوند:

سناریوی نزولی: قیمت بیت‌کوین کاهش می‌یابد، دوباره به داخل کانال بر میگردد (شکست ناموفق) و خط روند پایین کانال کوچک را می‌شکند. کف کانال مذکور در حال حاضر در محدوده 7000  دلار قرار دارد. در این صورت اولین تارگت نزولی را می‌توان کف کانال  6200 دلار دانست.

 

سناریوی صعودی: بیت کوین خط روند نزولی مشکی را می‌شکند. در این صورت ما شاهد تشکیل الگوی قدرتمند Bump And Run هستیم. به لحاظ آماری، این الگو پس از الگوی پرچم کم خطاترین الگو در تحلیل تکنیکال است. لذا با شکستن این خط روند، انتظار شروع یک موج صعودی قوی را در بیت کوین داریم. البته به منظور تایید شکست بهتر است که تا شکست مقاومت 7700 منتظر ماند.

با توجه به فشار خرید موجود، احتمال می‌رود که سناریوی اول یعنی سناریوی صعودی صورت پذیرد. افزایش کم سابقه 33 درصدی هش ریت بیت کوین در دو روز و نزدیک شدن به هاوینگ از جمله مواردی است که احتمال وقوع سناریوی اول رو تقویت می‌کند.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت بیت کوین است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران عزیز می‌باشد.

 

 

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

افزایش قیمت بیت کوین، این روند تا کی ماندگار است؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین