آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

برگزیت به نفع بیتکوین!

برگزیت به نفع بیتکوین!

 

محبوبیت بیت کوین در کشورهای مختلف جهان رو به افزایش است و تمامی دولت‌ها از این موضوع آگاهی کامل دارند. حال شاید از خود بپرسید که چرا بیت کویت و سایر ارزهای دیجیتال در برخی از مناطق جهان بیشتر مورد پذیرش و استقبال قرار گرفته اند؟ برای پاسخ به این سوال در ادامه این مقاله، مطالبی ارائه خواهد شد که نشان می‌دهد چرا بیت کوین یک پناهگاه امن برای سرمایه گذاران بریتانیایی محسوب می‌شود... با مرکز تحقیقات بلاکچین همراه باشید.

همانطور که احتمالا می‌دانید، حزب محافظه‌کار انگلیس که رهبری آن را بوریس جانسون بر عهده دارد، موفق شد با قاطعیت آراء در انتخابات بریتانیا پیروز شود و بسیاری از نگرانی‌ها در مورد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا «برگزیت» (Brexit) را از بین برد. حالا بوریس جانسون به طور کامل بر مجلس این کشور کنترل دارد و مجلس نمی‌تواند مانع عجله‌ی او در کامل کردن پروسه برگزیت شود. با این وجود طولی نکشید که واکنش مثبت بازار به این اخبار از بین برود. چراکه نخست وزیر بریتانیا به یکباره تصمیم گرفت که تکمیل فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را تا بعد از دسامبر ۲۰۲۰ (آذر ۱۳۹۹) غیرقانونی اعلام کند. بنابراین، دسامبر ۲۰۲۰ آخرین مهلتی است که انگلیس و اتحادیه اروپا باید یه یک توافق جامع برای معاملات تجاری خود برسند. با توجه به اینکه انگلیس تا پایان ماه جاری میلادی (۱۱ بهمن) از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد، بدین ترتیب طرفین فقط ۱۱ ماه وقت دارند که به توافق تجاری مورد نظر خود دست پیدا کنند.

اتحادیه اروپا و مخالفان دولت انگلیس بر این باورند که برای رسیدن به چنین توافق پیچیده‌ای، این مهلت ۱۱ ماهه مدت زمان بسیار کمی است و توصیه می‌کنند که بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باید حداقل ۲ سال زمان برای رسیدن به توافق تجاری در نظر گرفته شود. این امر بازارهای مالی بریتانیا و اروپا را تحت تاثیر قرار خواهد داد. فعالین بازارهای مالی از این می‌ترسند که تصمیم بوریس جانسون مبنی بر عدم تمدید زمان مذاکرات، باعث خروج بدون توافقِ انگلیس از اتحادیه اروپا شود که این بدترین اتفاق ممکن برای اقتصاد انگلیس خواهد بود. بر همین اساس کارشناسان و تحلیل‌گران اقتصادی معتقدند که بریتانیایی‌ها یازده ماه طولانی را در سردرگمی خواهند بود و در چنین شرایطی، بیت کوین می‌تواند امن‌ترین پناهگاه برای حفظ سرمایه آن‌ها باشد.

اگر تصمیم جانسون تغییر نکند و یا دولت‌های اروپایی در موضوع برگزیت با بریتانیا به سازش نرسند، خطر خروج بدون توافق بسیار محتمل خواهد بود. رئیس کمیسیون اروپا، اورسلا فن در لاین (Ursula von der Leyen) در این خصوص اظهار داشت که در چنین زمان کوتاهی قطعا نمی‌توان به یک توافق تجاری جامع رسید: اساساً مذاکره درباره همه مواردی که من آن‌ها را در نظر دارم [در چنین زمان کوتاهی] غیرممکن خواهد بود. با این وجود، به نظر نمی‌رسد که بوریس جانسون به فکر تغییر نظر خود باشد، مخصوصاً به این دلیل که در مجلس قبلی به خاطر عمل نکردن به وعده خود درباره خروج از اتحادیه اروپا، تحقیر شد.

 

بوریس جانسون در پارلمان انگلیس

 

در هفته گذشته، مارک کارنی (Mark Carney) رئیس بانک مرکزی انگلیس، سرمایه‌گذاران را غافلگیر کرد. وی اعلام کرد که اگر رشد اقتصادی بریتانیا به روند کند خود ادامه دهد، بانک مرکزی نرخ بهره بانک‌ها را کاهش خواهد داد. این درحالی است که آخرین کاهش نرخ بهره بانکی در سال ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است. این امر ممکن است باعث صعودی شدن قیمت بیت کوین شود!

دو نفر از اعضای ۹ نفره کمیته سیاست پولی بانک مرکزی انگلیس موسوم به MPC، در دو جلسه آخر که سال گذشته برگزار شد، با استناد به وضعیت نامناسب بازار کار و عدم اطمینان در مورد برگزیت، به طور غیرمنتظره‌ای از کاهش نرخ بهره از ۰.۷۵% به ۰.۵۰% حمایت کردند. اظهارات کارنی ثابت می‌کند که اکثریت قاطع سیاست‌گذاران، قصد ندارند نرخ بهره را کاهش دهند. اما پس از کارنی، سیلوانا تنریرو (Silvana Tenreyro) و گرتیان ولیگه (Gertjan Vlieghe) که از اعضای کمیته سیاست پولی انگلیس هستند، آمادگی خود را برای حمایت از سیاست کاهش نرخ بهره در صورت ادامه‌دار بودن کاهش رشد اقتصادی، اعلام کرده‌اند.

با این حال، بر اساس آماری که مرکز ملی آمار انگلیس در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) منتشر کرده‌ است، می‌توان گفت که تولید ناخالص داخلی انگلیس در ماه نوامبر (آبان)، به میزان ۰.۳ درصد کاهش داشته است و تحلیل‌گران معتقدند که این وضعیت ادامه‌دار خواهد بود و به این زودی بهبود نخواهد یافت. بنابراین پیش‌بینی می‌شود که بانک مرکزی انگلیس زودتر از موعد سیاست‌های تسهیلی را اجرا کند. کاهش نرخ بهره بانک‌ها سبب کاهش قیمت پوند در بازارهای جهانی خواهد شد و این بهترین دلیل است که بریتانیایی‌ها به خرید بیت کوین روی بیاورند و این ارز دیجیتال را به عنوان پناهگاهی برای حفظ سرمایه خود در نظر بگیرند.

 

بیشتر بخوانید:

ارز دیجیتال بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا ارائه شد

دستورالعمل مبارزه با پولشویی (FATF) اتحادیه اروپا اجرایی شد

رئیس جمهور سوئیس به پروژه لیبرا "نه" می‌گوید!

تحولی بزرگ در قیمت بیت کوین

آمریکا لایحه جدیدی برای نظارت بر دارایی‌های دیجیتال تنظیم می‌کند

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

شماره تماس: ۲۷۹۳۱۹۵-۰۹۲۱

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین