آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

استخراج بیت کوین با استفاده از انرژی سبز

استخراج بیت کوین با انرژی سبز در کانادا

 

استخراج بیت کوین فرایندی است که به مصرف منابع فراوان برق نیاز دارد. این درحالی است که قیمت ارزهای دیجیتال در سال های گذشته بطور فزاینده ای افزایش یافته و سبب شده تا ماینینگ بار دیگر در معرض توجه علاقه مندان قرار بگیرد. نیاز شدید ماینرها به مصرف انرژی الکتریکی از دید بسیاری از کارشناسان به عنوان مسئله ای ناخوشایند برای محیط زیست تلقی می گردد. بر همین اساس شرکت های بسیاری در سراسر دنیا در تلاشند تا نیاز ماینرها به انرژی الکتریکی را به گونه ای دیگر تامین کنند.

به تازگی شرکت گاز آلبرتا (Alberta) در کانادا راهی برای استفاده از گاز طبیعی به منظور تأمین انرژی ماینینگ یافته است. بر اساس تحقیقات انجام شده، گازهای طبیعی تولید شده در کشور‌هایی مانند کانادا یکی از دلایل اصلی آلودگی هوا هستند. گازهایی که از خانواده هیدروکربن طبیعی بشمار می روند و مخلوط ارگانیکی از کربن و هیدروژن می باشند.

بر همین اساس، شرکت‌های گاز به جای شعله‌ور کردن گاز در اتمسفر و آلوده کردن هوا، می توانند از این گازهای طبیعی به دام افتاده برای تامین برق فارم های استخراج بیت کوین استفاده کنند. در حقیقت به جای رها سازی در جو، ۵۰۰ متر مکعب روزانه برای ماینینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از گاز طبیعی با این روش جدید مشکلات بسیاری از صاحبان چاه های نفت را حل می‌کند. در حالی که پیش از این، دارندگان چاه ها در تلاش بودند تا این انفجارهای گازی را مهار کنند یا راهی برای استفاده از آنها پیدا کنند.علاوه بر این در سال های اخیر قیمت گاز جهانی کاهش محسوسی یافته و باعث شده تا انگیزه لازم برای جمع آوری و صادرات آن کاهش پیدا کند. تنها راه خلاص شدن از این گازها، مصرف بهینه آن در هنگام خروج از زمین است، چرا که در بدو تولید هیچ بازیابی بر روی آن انجام نمی‌شود و در نتیجه هوا را آلوده می‌کند. به همین علت تقاضای زیادی برای کسب درآمد از طریق این انرژی به دام افتاده وجود آمده است.

 با این حال، هنوز شرکت ها نتوانسته اند این کار را به صورت نامحدود انجام دهند. در حال حاضر محدودیت هایی بر میزان استخراج گازهای شعله‌ور شده وجود دارد که پس از رسیدن به آن مقدار مشخص گاز، می توانند چاه را غیر فعال کنند. با استفاده از این راه حل جدید، شرکت‌های نفتی می‌توانند تجهیزات ماینینگ بیت کوین را نصب کرده و از گاز تولیدی بدون استفاده، برای استخراج بیت کوین بهره ببرند. با بکارگیری از گاز طبیعی جهت تامین برق فارم های ماینینگ، دی اکسید کربن کمتری از اکتشاف نفت و گاز تولید می‌شود و در نتیجه فرایند استخراج آسیب کمتری به محیط زیست می رساند. از سوی دیگر این رویکرد می‌تواند عدم تمرکز فرایند استخراج بیت کوین را بیشتر کند.

 

مطالب مرتبط:

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

استخراج بیت کوین با کامپیوتر امکان پذیر است؟

مجوز استخراج بیت کوین صادر شد

بیت کوین چگونه کار می کند؟ + ویدیو

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

 


 منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.