آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آموزش خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال

 

چگونه بیت کوین و ارزهای دیجیتال بخرم؟

پس از افزایش چشم گیر قیمت بیت کوین در سال های اخیر و با توجه  به آینده درخشان ارزهای دیجیتال، امروزه شاهد هجوم سرمایه گذاران و داغ شدن بازار ارزهای رمزنگاری شده (cryptocurrency) هستیم، در این مقاله به شما مسیر روشنی از روش های خرید بیت کوین و ارزهای دیجیتال ارائه می کنیم.

بعد از یادگیری اصول اولیه تکنولوژی بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده، مرحله بعدی این است که چگونه بیت کوین یا ارز دیجیتال را خریداری و دریافت کنید. اولین قدم برای خرید یک ارز دیجیتال، ایجاد يـک کيـف پـول دیجیتال و قابل اطمینان، جهت نگهـداری و ذخیره سازی بیت کوین یا ارز مورد نظر است.

 

چگونه یک کیف‌ پول دیجیتال بسازیم؟

کیف پول های دیجیتالی همانند حساب‌های بانکی شما عمل می کنند، اما با سرعت و امنیت بیشتر. ايــن کيــف پول‌هــا کــه اصطلاحــا بــه آن‌ها والــت (Wallet) می‌گویند دارای انــواع مختلفــي هستند کــه شــامل کيــف پول‌هــای نگهــداری گــرم Warm Storage) ‎) و نگهــداری ســرد (Cold ‎ Storage) می باشند، کیف پول‌هـای نرم‌افـزاری قابـل نصـب بـر روی کامپيوتـر و يـا تلفـن همـراه از جمله کیف پول های گرم محسوب می شوند. در نوع  کیف پول هــای ســرد می‌توان به  والــت کاغــذی و يــا والت‌هـای سـخت افـزاری (hardware wallet) اشاره نمود.

کیف پول سخت افزاری 

کیف پول کاغذی

 

کیف پول های کاغذی و سخت افزاری  دارای امنیت بالایی بوده و در مقابل هک و حملات سایبری تقریبا غیرقابل نفوذند، در صورتی که کیف پول هایی کــه بصورت آنلاین بــر روی سيسـتم‌های کامپيوتـری و يـا تلفن‌هـای همـراه نصـب مي‌شـوند به نسبت در مقایسه با کیف پول های کاغذی و سخت افزاری آسیب پذیری بیشتری دارند.

جهت آشنایی بیشتر و معرفی بهترین کیف پول‌ها می‌توانید به مطالب زیر مراجعه فرمایید:

آموزش جامع ساخت کیف پول ارزهای دیجیتال

بهترین کیف پول ها برای ارزهای دیجیتال

 

خرید ارز دیجیتال در ایران:

گام بعدی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال، اسـتفاده از يـک صرافـي آنلايـن (Exchange) معتبر بـرای خريـد ارز رمزنگاری شده و انتقـال آن بـه کيـف پـول شـخصي اسـت. روش اول اين کــه مســتقيما از يــک صرافـي آنلايـن داخلـي خريـد ریالی انجـام شـود، یعنی توسط روش‌های مختلفی مانند کارت‌های اعتباری و حساب‌های اینترنتی می توانید بیت کوین و ارز دیجیتال را خریداری کنید، بدین صورت که ارز مورد نظر خود را انتخاب کرده و پرداخت ریالی خود را نسبت به قیمت لحظه ای ارز دیجیتال مورد نظر و قیمت دلار، انجام می دهید. سپس آدرس کیف پول خود را برای دریافت ارز دیجیتال انتخابی به فروشنده ارسال می کنید. همچنین می‌توانید ارز دیجیتال خود را به ریال تبدیل کرده و به حساب‌های بانکی داخلی خود منتقل کنید.

با توجه به سود آور بودن حوزه ترید ارزهای دیجیتال، بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان بازارهای مالی به سمت کریپتوکارنسی روی آورده اند. روش دوم بیشتر مخصوص افرادیست که قصد دارند وارد بازار ارزهای دیجیتال یا همان کریپتوکارنسی شوند و به ترید (معامله گری) رمزارز‌ها بپردازند. در این روش، ابتدا از طريـق يــک صرافــي آنلايــن، ريــال را بــه دلار تبديــل کنید (درواقــع دلار مجـازی یا تتر خريـداری می شـود) و سـپس بـا ارسـال ايـن دلار مجـازی بـه يکي از سـايت‌های صرافـي آنلايـن خارجـي (Exchanger یا  Market) کـه به صـورت يـک بـازار بـورس بين‌المللـي فعاليـت مي‌کننـد دقيقـاً مشـابه يـک سـهامدار بـازار بـورس، می توانید بـه خريـد و فـروش  (Trade ) بيـت کويـن و يـا سایر ارزهـاي رمزنگاری شده بپردازید. به یاد داشته باشید که پــس از ثبــت نــام در هــر يــک از ايــن صرافي‌هــای آنلايــن مي‌توانيــد مسـتقيماً بـه خريـد و فـروش ارز دیجیتال دلخواه خود بپردازيـد و سـپس ارز خريـداری شـده را بـه کيـف پـول  (Wallet )خود منتقـل کنید.

برای آموزش های بیشتر به مقالات ذیل مراجعه فرمایید:

آموزش ترید ارزهای دیجیتال

چگونه از ارزهای دیجیتال درآمد کسب کنیم؟

بهترین صرافی های خارجی برای خرید ارزهای دیجیتال

بهترین صرافی های ایران برای خرید ارزهای دیجیتال

 

احراز هویت در صرافی های ارزهای دیجیتال:

 

به دلیل امنیت بالای ساختار شبکه بلاک چین بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، جزئیات تراکنش‌های انجام شده در شبکه مخفی نگه داشته می شود، به همین علت، برای جلوگیری از کلاه ‌برداری و سوء استفاده های مالی، صرافی های معتبر در زمان فروش ارزهای دیجیتال، از شما درخواست مدارک احراز هویتی مانند پاسپورت و یا کارت ملی می کنند.

 

نکات کلیدی در امنیت کف پول و صرافی های ارزهای دیجیتال:

اکثر صرافی‌ها و کیف پول‌های دیجیتالی آنلاین، مقدار ارز دیجیتال شما را مثل یک حساب بانکی معمولی نگه‌ داری می‌کنند. پس اگر با در اختیار قرار دادن اطلاعات تماس و شناسایی خود به فروشنده یا صرافی آنلاین مشکلی ندارید، صرافی‌ها و کیف پول‌های آنلاین بهترین گزینه برای شما هستند.

همچنین باید توجه داشته باشید که در بیت کوین و ارزهای دیجیتال، شما مسئولیت نگهداری از دارایی‌هایتان را بر عهده دارید، به بیان دیگر، اگر کیف پول شما هک شود و بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال شما به سرقت روند پیگیری آن عملا غیر ممکن است چرا که قوانین تضمین پول در شبکه بیت کوین مانند سایر ارزهای مرسوم جهان وجود ندارد، اما با این وجود صرافی ها و کیف پول های معتبر جهان در صورت هک اکانت یا سرور، پول سرقت رفته را به شما بازمی گردانند، که البته اگر این سرقت از کیف پول، به دلیل عدم امنیت یا گذرواژه شما اتفاق افتاده باشد، هیچ تضمینی برای بازپرداخت وجوه خود نخواهید داشت. بنا براین اگر ارزهای دیجیتال را توسط کیف پول های نسخه دسکتاپ یا موبایل ذخیره می‌کنید، از بروز رسانی و گرفتن نسخه  پشتیبانی (بک آپ) از اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید تا در صورت مفقود شدن یا فراموشی رمز کیف پول یا خراب شدن رایانه و تلفن همراه، بتوانید مبالغ خود را بازیابی کنید.

 

خرید بیت کوین از طریق سایت لوکال بیت کوینز (localbitcoins):

اگر جزو افرادی هستید که ترجیح می‌دهید در خرید و فروش های خود ناشناس بمانید، مناسب ترین گزینه برای به دست آوردن بیت‌کوین، معامله با یک فروشنده محلی و به صورت چهره به چهره یا OTC خواهد بود. وب سایت  localbitcoins  به عنوان یکی از بزرگترین سایت‌های تبدیل و خرید و فروش بیت‌کوین در دنیا، همه چیز را برای شما مهیا کرده است.

در این وب سایت کاربران می‌توانند از کشورهای مختلف جهان، پول رایج کشورشان را به بیت ‌کوین تبدیل کنند. همچنین این وب سایت به کاربرانش اجازه می‌دهد تا درخواست‌ های خرید یا فروش بیت‌ کوین را همراه با نرخ قیمت، روش پرداخت و سایر جزئیات برای کاربران دیگر ارسال کنند. اگر فردی قصد معامله داشته باشد، می تواند با موافقت طرفین معامله، برای معامله حضوری با شخص موردنظر قرار ملاقات بگذارد، یا معامله خود را مستقیما از طریق درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام ‌دهد. بستر ارائه شده توسط لوکال بیت کوینز، ارائه‌ دهنده امنیت و اطمینان بیشتری برای هر دو طرف معامله است. بیت ‌کوین‌های خریداری شده در کیف پول مجازی سایت localbitcoins  قرار گرفته و می توانید آن را به سرعت به کیف پول بیت‌کوینی خود منتقل کنید.

 

نتیجه ‌گیری پایانی

با توجه به استقبال زیاد اشخاص و شرکت های معتبر دنیا از بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، تعداد روش ها و گزینه های خرید و فروش بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال روز به روز گسترش می یابد. برخی از این گزینه‌ها، ممکن است که لزومی به داشتن کیف ‌پول یا دسترسی به اینترنت نیز نداشته باشند. همچنین ایده‌ها و پلتفرم های درحال گسترشی همچون کارت‌های اعتباری بیت‌کوین، درحال تکامل و شکل گیری نسل جدیدی از خدمات پرداخت مالی در دنیا خواهند بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله نحوه‌ی استخراج بیت‌ کوین مراجعه فرمایید.

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.