آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

سرنوشت ماینرهای توقیف شده چیست؟

دستگاه ماینر

 

با شروع فصل گرما و آغاز تابستان 1398، حجم وسیع شانتاژ خبری از پلمپ فارم های استخراج و توقیف دستگاه‌های ماینر در بخش های مختلف صداوسیما به راه افتاد. به گزارش‌ منابع غیررسمی، تاکنون چیزی بالغ بر 70 هزار دستگاه ماینر توقیف شده است و در انبارهای گمرک نگهداری می شوند. در این میان از سوی بسیاری از صاحبان مزارع استخراج سوالاتی مطرح شده است که چرا دستگاه های ماینر توقیف شدند؟ و چه نهادی مسئولیت تصمیم گیری درمورد مالکیت دستگاه‌های توقیفی را دارد؟ در ادامه این مقاله پاسخ روشنی به این سوالات داده خواهد شد.


علت توقیف دستگاه های ماینر


بر اساس صحبت انجام شده با چند تن از صاحبان فارم های استخراجی که دستگاه های آن ها توقیف شده، عنوان شد که طبق ابلاغیه‌ای ارسال شده برای آن ها، علت توقیف دستگاه ها، قاچاق بودن و ورود دستگاه ها از مبادی غیر رسمی به داخل کشور است. بر اساس این ابلاغیه، دارندگان دستگاه ها اعلام کردند که خودشان وارد کننده نبوده و دستگاه های ماینر را در داخل کشور و از طریق شرکت هایی که توسط تعزیرات حکومتی تحت نظارت هستند خریداری کرده اند.

با توجه به بررسی های انجام شده می توان تصدیقی بر حرف این افراد گذاشت، شما می توانید با انجام یک جستجوی ساده در سایت های خرید و فروش دستگاه ماینر، صدها سایت و فروشنده را پیدا کنید که تحت نظارت و مورد تایید مراجع رسمی فعالیت می کنند. علاوه بر این صاحبان دستگاه های توقیفی ادعا می کنند که تخصصی در بحث تشخیص دستگاه قاچاق از دستگاه قانونی ندارند و بر اساس اعتماد به نظارتی که در بازار وجود دارد اقدام به خرید کرده‌اند و از وارد شدن دستگاه های خود از مبادی غیر قانونی کاملا بی اطلاع هستند. بر همین اساس آن ها مسبب ضرر و توقیف دستگاه هایشان را نظارت ضعیف تعزیرات بر بازارهای خرید و فروش در کشور محسوب می کنند.

 


تصمیم‌گیری درمورد مالکیت دستگاه‌های توقیفی


با افزایش نارضایتی صاحبان مزارع استخراج، معاونت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که هیئت دولت وظیفه تصمیم‌گیری درباره مالکیت دستگاه‌های ماینر توقیفی را بر عهده دارد. بر همین اساس، امیر ناظمی معاون وزیر ارتباطات از رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در خواست کرد که با توجه به قانونی شدن فعالیت استخراج رمز ارزها در کشور، جهت جلوگیری از ضرر مالی فعالین و سرمایه گذاران این حوزه، در قبال اخذ جریمه، ماینرها آزاد و به صاحبانشان برگردانده شوند.

با این نامه، توپ در زمینه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افتاده است. حال باید منتظر ماند و مشاهده کرد که آیا دستگاه های ماینر توقیفی آزاد خواهد شد یا اینکه دستگاه ها به نفع دولت مصادره شده و در  زمانی مناسب به مزایده گذاشته می شود؟

 

مطالب مرتبط:

کامپیوتر کوانتومی تهدیدی برای ارزهای دیجیتال

مجوز استخراج بیت کوین صادر شد

تحلیل تکنیکال معجزه می کند؟

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی

آینده بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در ایران

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


 

نظرات (1)

دارای رتبه 4.5 بواسطه 5 بر اساس 1 رأی
This comment was minimized by the moderator on the site

چ میشه گفت از این همه بی قا.......
من خودم مرز نشینم و شهرم تجاری هست در حد بانه که همه میشناسن، پر از مجتمع و بازار و بازارچه و اجناس خارجی، 99 درصد اجناسی که اینجا هست و فروخته میشه از گمرک نیومدن و برگه سبز ندارن، کسی هم کار نداره، از هر جای...

چ میشه گفت از این همه بی قا.......
من خودم مرز نشینم و شهرم تجاری هست در حد بانه که همه میشناسن، پر از مجتمع و بازار و بازارچه و اجناس خارجی، 99 درصد اجناسی که اینجا هست و فروخته میشه از گمرک نیومدن و برگه سبز ندارن، کسی هم کار نداره، از هر جای کشور هم همچین شهرایی میرن برای خرید، ولی کسی نمیگه قاچاق
حالا بنده خدا با هزار آمال و آرزو سرمایشو میده ماینر بخره شاید فرجی شه زندگیش عوض شه، نتیجش میشه این
ماینری که ارز آوری داره و اثر تحریم رو کم میکنه
ماینری که با مصرف برقش باعث میشه نیروگاه ها تمام تولید رو بتونن بفروشن و پول برق رو مردم گرون نشه،
ماینری که صنعت هست و سال 96 رهبر اعلام کردن باید در کشور از نظر دانش بنیان جهت کمک به اقتصاد ........ دارن میبرن،
کاش افغانستان متولد شده بودم

ادامه مطلب
ارمان
نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

  1. ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان - ثبت نام کنید و یا وارد حساب خود شوید.
امتیازدهی:
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین