آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

قیمت‌ طلای جهانی به کدام سو می‌رود؟

قیمت‌ طلای جهانی به کدام سو می‌رود؟

 

جمعه 23 اسفند 98 در سایت کیتکو یادداشتی با عنوان What's next for gold price منتشر شد که در آن به مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت طلا و مشکلات بازارها در هفته اخیر پرداخته شده است. در این نوشتار به بررسی بخش‌های مهم این یادداشت می‌پردازیم.

بازارها می ترسند كه چقدر شیوع COVID-19 می تواند به آمریكا و اروپا (دو منطقه بعدی كه ویروس سخت ترین ضربه را به آنها خواهند زد) آسیب برساند. به نظر میرسد که فدرال رزرو به طور فزاینده ای آماده کاهش یکباره نرخ بهره به صفر در هفته آینده است لذا به گفته تحلیلگران ممکن است فرصتی عالی برای خرید طلا باشد.

طلا قادر به فرار از فروش گسترده بازار در این هفته (که روز پنجشنبه شتاب بیشتری گرفت) نیست، زیرا بازار سهام ایالات متحده بدترین روز خود را از سال 1987 به خود دید. طلا قربانی کال مارجین ها  شد (کال مارجین: هر زماني که حساب شما در نزد کارگزار از اندازه مارجين در نظر گرفته شده کمتر باشد، کارگزار شما تمام يا بخشي از معاملات شما را مي بندد)، زیرا سرمایه گذاران مجبور شدند موقعیت های طلای خود را ببندند تا خسارات بازارهای دیگر را بپوشانند.

 

قیمت‌ طلای جهانی

 

کریستوفر لونی، استراتژیست کالاهای RBC Capital Markets گفت: "ما فکر می کنیم که کال مارجین ها و ضرر در بازارهای دیگر، سرمایه گذاران را به جستجوی پول نقد وا میدارد و به نظر می رسد که طلا تنها دارایی نقدشونده ای  است که می خواهند از آن استفاده کنند".

Ryan McKay، استراتژیست کالای TD Securities در این خصوص اظهار داشت که وقتی ما روزهای وحشتناکی را در سهام مشاهده می کنیم، مانند روزهای دوشنبه و پنجشنبه، ما شاهد معاملات ضعیف طلا و سهام هستیم زیرا وجوه حاصل از  فروش طلا برای پوشش دادن کال مارجین ها  و جبران خسارات ها استفاده می شوند.

قیمت هفتگی طلا بیش از 9 درصد کاهش یافت که می تواند به مهمترین ضرر هفتگی از سال 2011 منجر شود. در زمان نوشتن این یادداشت، معاملات آتی طلای آوریل در آخرین روز با ارزش 1520.80 دلار بر انس معامله شد که نسبت به روزهای گذشته با کاهش 4.37 درصدی روبرو بوده است.

کارولین باین ، اقتصاددان ارشد کالاهای سرمایه، معتقد است که فروش بازار می تواند خیلی دور از ذهن باشد. "تیم بازار ما انتظار دارد که بازارهای سهام همچنان به سقوط ادامه دهند تا زمانی که مشخص شود که ضعیف ترین ویروس از بین رفته باشد.  ما می توانیم شاهد سقوط بیشتر قیمت طلا طی دو هفته آینده باشیم، زیرا نقدینگی زیادی مورد نیاز است و مردم به پول نقد احتیاج دارند. "

طلا از هر دو بورس اوراق بهادار ایالات متحده ، ضربه های شدیدی خورده است. چشم انداز بلند مدت طلا کاملاً  پایدار است زیرا  فدرال رزو آماده است تا سیاست‌های پولی انبساطی اضطراری را ارائه کند. با این وجود، به یاد داشته باشید که طلا در حال حاضر در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد، زیرا پایه این فلز گرانبها برای بلند مدت بسیار محکم به نظر می رسد.

لونی خاطرنشان كرد: این یک فرصت خرید عالی برای سرمایه گذاران است.  وی گفت: "ما این کاهش را یک فرصت خرید می دانیم زیرا شرایط مثبت طلا که منجر به ظهور طلا شد ، تمام نشده و هنوز تمام نشده اند." رویداد اصلی هفته آینده، نشست فدرال رزرو در روز چهارشنبه است که به طور فزاینده ای آمادگی کاهش نرخ بهره  به صفر و معرفی تسهیلات کمی را دارد.

اندرو هانتر، اقتصاددان آمریكایی، اظهار داشت كه به دنبال تأیید QE (سیاست‌های پولی انبساطی که در شرایط بحران اقتصادی اعمال می‌شود) در مقیاس وسیع قرار دارد. هانتر تأکید کرد، حتی بعید است که این حرکت منجر به بازگشت دوباره ناگهانی بازارسهام شود، زیرا بازیگر مهم شدت شیوع کروناویروس است. همه چشم‌ها به شیوع کروناویروس در هفته آینده است - چگونگی گسترش آن در ایالات متحده و اروپا و اینکه چقدر فعالیت‌های  اقتصادی ضربه می خورند.

باین توضیح داد: دو منطقه بعدی كه به سختی ضربه میخورند، اروپا و آمریكا خواهند بود. مک کی گفت، افزایش تعداد موارد جدید (ابتلا به ویروس) در ایالات متحده به ویژه برای پایش هفته آینده بسیار مهم خواهد بود زیرا آزمایشات به تازگی آغاز شده است و می تواند شروع یک شوک جدید را نشان دهد. وی خاطرنشان كرد: "ما می توانیم به طور روزانه بیش از 1000 مورد را شاهد باشیم". ما پیش بینی می کنیم تولید ناخالص داخلی حدود 4٪ سالانه در سه ماهه دوم کاهش یابد با این فرض که این اختلال گسترده را در ایالات متحده آمریکا شاهدباشیم.

 

بیشتر بخوانید:

کرونا و جهش سیستمی اقتصاد دنیا

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

ویروس کرونا و کاهش رشد هش ریت استخراج بیت کوین

معرفی کروناکوین (NCOV) و ارتباط آن با شیوع ویروس کرونا

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین