آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

تریدرها و سرمایه گذاران می توانند با دنبال کردن روندهای موجود در بازار سود بدست بیاورند. بطور کلی در بازارهای مالی چهار عامل اصلی وجود دارد که هم روند طولانی مدت و هم نوسانات کوتاه مدت را به وجود می آورد. این عوامل عبارتند از:   دولت   معاملات بین المللی   حدس و گمان‌ها و انتظارات   عرضه و تقاضا

چهار عامل تاثیر گذار در شکل‌گیری روند حرکتی بازارهای مالی

 

تریدرها و سرمایه گذاران می توانند با دنبال کردن روندهای موجود در بازار سود بدست بیاورند. بطور کلی در بازارهای مالی چهار عامل اصلی وجود دارد که هم روند طولانی مدت و هم نوسانات کوتاه مدت را به وجود می آورد. این عوامل عبارتند از:

 • دولت
 • معاملات بین المللی
 • حدس و گمان‌ها و انتظارات
 • عرضه و تقاضا

 بهترین نکته در مورد استراتژی های سرمایه گذاری این است که انعطاف پذیر هستند. اگر یک استراتژی را انتخاب کنید و متناسب با تحمل ریسک یا برنامه شما نباشد، مطمئناً می توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید. انجام چنین تغییراتی می تواند هزینه بر باشد. هر خرید هزینه ای دارد. مهمتر از همه، فروش دارایی می تواند سود سرمایه تحقق یافته ایجاد کند. این سودها مشمول مالیات و بنابراین گران هستند.در ادامه این مقاله، ما به چهار استراتژی مشترک که برای اکثر سرمایه گذاران متناسب است نگاهی می اندازیم. با صرف وقت و شناخت خصوصیات هر یک از استراتژی ها، راحتتر می توانید تصمیم بگیرید کدام استراتژی بدون نیاز به تحمل هزینه تغییر دوره، در دراز مدت برای شما مناسب تر خواهد بود. قبل از شروع تحقیق درباره استراتژی سرمایه گذاری خود، مهم است که برخی از اطلاعات اولیه را در مورد وضعیت مالی خود جمع آوری کنید.

بهترین استراتژی‌های سرمایه‌گذاری برای ورود به دنیای ترید

 

 بهترین نکته در مورد استراتژی های سرمایه گذاری این است که انعطاف پذیر هستند. اگر یک استراتژی را انتخاب کنید و متناسب با تحمل ریسک یا برنامه شما نباشد، مطمئناً می توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید. انجام چنین تغییراتی می تواند هزینه بر باشد. هر خرید هزینه ای دارد. مهمتر از همه، فروش دارایی می تواند سود سرمایه تحقق یافته ایجاد کند. این سودها مشمول مالیات و بنابراین گران هستند.در ادامه این مقاله، ما به چهار استراتژی مشترک که برای اکثر سرمایه گذاران متناسب است نگاهی می اندازیم.

قوی سیاه یک واقعه غیرقابل پیش بینی و فراتر از آن چیزی است که معمولاً از یک وضعیت انتظار می رود و پیامدهای بالقوه وخیمی دارد. این رویداد خیلی به ندرت اتفاق می افتد و با تاثیر شدید و مقاومت گسترده ای که از نظر ظاهری کاملا آشکار است، تشخیص داده می شود.

مفهوم قوی سیاه (Black Swan) در بازارهای مالی

 

قوی سیاه یک واقعه غیرقابل پیش بینی و فراتر از آن چیزی است که معمولاً از یک وضعیت انتظار می رود و پیامدهای بالقوه وخیمی دارد. این رویداد خیلی به ندرت اتفاق می افتد و با تاثیر شدید و مقاومت گسترده ای که از نظر ظاهری کاملا آشکار است، تشخیص داده می شود.

جمعه 23 اسفند 98 در سایت کیتکو یادداشتی با عنوان What's next for gold price منتشر شد که در آن به مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت طلا و مشکلات بازارها در هفته اخیر پرداخته شده است. در این نوشتار به بررسی بخش‌های مهم این یادداشت می‌پردازیم. بازارها می ترسند كه چقدر شیوع COVID-19 می تواند به آمریكا و اروپا (دو منطقه بعدی كه ویروس سخت ترین ضربه را به آنها خواهند زد) آسیب برساند. به نظر میرسد که فدرال رزرو به طور فزاینده ای آماده کاهش یکباره نرخ بهره به صفر در هفته آینده است لذا به گفته تحلیلگران ممکن است فرصتی عالی برای خرید طلا باشد.

قیمت‌ طلای جهانی به کدام سو می‌رود؟

 

جمعه 23 اسفند 98 در سایت کیتکو یادداشتی با عنوان What's next for gold price منتشر شد که در آن به مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت طلا و مشکلات بازارها در هفته اخیر پرداخته شده است. در این نوشتار به بررسی بخش‌های مهم این یادداشت می‌پردازیم.

اریخ بشر از سه مرحله خداگرایی یعنی زمانی که خدای هر قبیله اگر قوی تر بود جنگ با دیگر قبایل را می برد یا اینکه اگر خدا می خواست به کمک جادوگر و نذری کردن برای خدایان یک مریض می توانست بهبود پیدا کند، به مرحله انسان گرایی پا گذاشت و بشر متوجه شد اگر تاکتیک نظامی داشته باشد با تعداد افراد کمتر می تواند پیروز جنگ باشد یا اگر آنتی بیوتیک بخورد می تواند از خطر مرگ خدایان دوری کند و امروزه به مرحله داده گرایی پا گذاشته است. به این معنا بر اساس علم آمار می توان میزان مهلک بودن یک بیماری را سنجید و آن را کنترل کرد یا اینکه براساس هوش مصنوعی چیدمان نیروهای نظامی به چه صورت باشد که نیازی به کشته شدن نیروهای انسانی نباشد و از طریق یک ویروس دیجیتال یا هوش دیجیتال برتر، سیستم نظامی یک کشور را مختل کرد تا به تاسیسات و مردم خودش آسیب بزند. ما در چنین دنیایی قدم گذاشته ایم. اما بسیاری از کشورها در مرحله انسان گرایی یا همان خرد گرایی هستند و تعداد اندکی در دو مرحله خداگرایی و داده گرایی قرار دارند.

کرونا و جهش سیستمی اقتصادی

 

مطالبی را که در این مقاله ارائه می کنیم، به زودی سایر دوستان با وبینارهای چند صد هزار تومانی برگزار خواهند کرد، با توجه به دنیایی که در آن زندگی می کنیم آگاهی حق همه ی انسان هاست و به خاطر پول نباید یادگیری را از دیگران دریغ کرد.

تاریخ بشر از سه مرحله خداگرایی یعنی زمانی که خدای هر قبیله اگر قوی تر بود جنگ با دیگر قبایل را می برد یا اینکه اگر خدا می خواست به کمک جادوگر و نذری کردن برای خدایان یک مریض می توانست بهبود پیدا کند، به مرحله انسان گرایی پا گذاشت و بشر متوجه شد اگر تاکتیک نظامی داشته باشد با تعداد افراد کمتر می تواند پیروز جنگ باشد یا اگر آنتی بیوتیک بخورد می تواند از خطر مرگ خدایان دوری کند و امروزه به مرحله داده گرایی پا گذاشته است. به این معنا بر اساس علم آمار می توان میزان مهلک بودن یک بیماری را سنجید و آن را کنترل کرد یا اینکه براساس هوش مصنوعی چیدمان نیروهای نظامی به چه صورت باشد که نیازی به کشته شدن نیروهای انسانی نباشد و از طریق یک ویروس دیجیتال یا هوش دیجیتال برتر، سیستم نظامی یک کشور را مختل کرد تا به تاسیسات و مردم خودش آسیب بزند. ما در چنین دنیایی قدم گذاشته ایم. اما بسیاری از کشورها در مرحله انسان گرایی یا همان خرد گرایی هستند و تعداد اندکی در دو مرحله خداگرایی و داده گرایی قرار دارند.

صفحه1 از2

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین