آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چرخه معامله‌گری در بازارهای مالی

چرخه تریدر در بازارهای مالی

 

یک تریدر از ابتدای شروع حرفه‌ای معامله‌گری در بازارهای مالی دچار تحولات زیادی می‌شود. در ادامه  این مقاله قصد داریم تا این تحولات را بررسی کنیم. با مرکز تحقیقات بلاک چین همراه باشید..

فاز اول در هر تریدر، شگفت زدگی از گذشته بازار است. هرکس که در این وادی قدم گذاشته است، روزی گذشته بازار را بررسی کرده و خود را در پایین یکی از موج ها در نظر گرفته و حساب کرده است که اگر تا آخر موج را می‌گرفته چه مقدار سود بدست می‌آورده.

فاز دوم استفاده از سیگنال های دیگران است. سیگنال‌های کانال‌های تلگرامی، سایت ها و شبکه‌های اجتماعی. معمولا این سیگنال ها تا حدی سود می‌دهند اما در بسیاری از مواقع به ضرر ختم می‌شوند. بسیاری از تریدر ها بعد از عدم موفقیت با سیگنال‌ها از بازار خارج شده و دیگر به بازار برنمی‌گردند. معمولا این دسته بازار را با قمار خانه یکی می‌دانند.

فاز سوم زمانی است که تریدر تصمیم به یادگیری تحلیل می‌گیرد. حال می‌تواند این تحلیل تکنیکال باشد یا فاندمنتال. رفته رفته تریدر اعتماد به نفس از دست رفته اش را باز می‌یابد و بر اساس تحلیل‌هایی که خودش انجام می‌دهد اقدام به خرید و فروش می‌کند. گاهی خریدهایش سود بخش است، اما همچنان بسیاری از خریدهایش با ضرر همراه می‌شود. اغلب تریدرها در این مرحله، از بازار فاصله می‌گیرند.

در فاز چهارم تریدر متوجه این موضوع می‌شود که با صرف دانستن تحلیل تکنیکال و فاندامنتال، نمی‌توان در بازار سود کسب کرد. روانشناسی تریدر و مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک باید در کنار هم استفاده شود تا بتوان از بازار سود خوبی بدست آورد.

در فاز پنجم تریدر رفته رفته استراتژی خودش را تکمیل می‌کند و با یادگیری روانشناسی ذهنی خودش و پلن‌های مدیریت سرمایه معقول شروع به کسب ثروت می‌کند.

گفتن یک نکته ضروری است که هیچکس بدون تلاش به ثروت نخواهد رسید و با قمار کردن هم نمی‌توان ثروت ساخت.

 

بیشتر بخوانید:

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟

ویژگی‌های یک تریدر حرفه‌ای

مفاهیم اولیه ترید در بازار ارزهای دیجیتال

قوانین موفقیت در ترید و معامله گری

روش های ترید ارزهای دیجیتال

 


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش جامع ترید و تحلیل کاربردی- ویژه ارزهای دیجیتال، بورس ایران و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین