آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

9 نکته برای خلق و محافظت از ثروت شما در سال 2020

9 نکته برای خلق و محافظت از ثروت شما در سال 2020

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی، به یک دهه جدید وارد می‌شویم. زمانی بهتری از این برای نگاه به آینده وجود ندارد. بازار سرمایه گذاری در حال تغییر است، بنابراین به جای نشستن و تماشای سرمایه گذاری های خود، بهتر است برای محافظت و بهبود ثروت خود محتاط تر باشید.


1. همواره تحقیق کنید

صرف نظر از مدت زمان سرمایه گذاری، تحقیق برای ماندن در یک سرمایه گذاری بسیار مهم است. گزینه های سرمایه گذاری شما عملاً بی پایان است: سهام، ارز دیجیتال، اوراق قرضه، صندوق های متقابل، املاک و مستغلات، صندوق های تامینی و .... اما فقط دانستن موارد موجود کافی نیست. شما باید بازار را نیز بشناسید. خطرات مختلف را بیاموزید و ببینید کدام یک در استراتژی سرمایه گذاری شما جای می گیرد.


2. آستانه خود را بیابید

همانطور که برای سال آینده برنامه سرمایه گذاری خود را می سازید، اطمینان حاصل کنید که چقدر حاضر هستید ریسک کنید. این مطلب تعیین می کند که چه نوع از دارایی ها را می خواهید و در آن سرمایه گذاری می کنید. هرچه سرمایه گذاری با ریسک بالاتر باشد، میزان پرداخت و درآمد آن باید بیشتر باشد. تعیین کنید که چقدر زیان را می توانید تحمل کنید و به آن پایبند باشید.


3. یک سبد سرمایه گذاری متعادل داشته باشید

شما می توانید با ساخت یک سبد سرمایه گذاری متنوع ریسک را کاهش دهید حتی در سرمایه گذاری های پرخطر هم به شما کمک خواهد کرد. سرمایه گذاری های طولانی مدت و پایدار، جریان درآمد را به خود جلب می کند که می تواند به شما امکان دهد چند ریسک را در پیش بگیرید.


4. روندهای بازار را به دقت دنبال کنید و با آن دوست باشید.

اگر می خواهید سرمایه گذاری های شما بازدهی بهتری داشته باشد، به روند بازار توجه کنید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند از تغییرات استفاده کنید و بدانید چه موقع باید منابع مالی خود را جابجا کنید و بودجه خود را به سرمایه گذاری هایی که در حال افزایش است اختصاص دهید. با این حال، بر اساس احساسات، انتخاب نکنید. ابتدا تحقیقات را انجام دهید و قبل از جابجایی بودجه خود، تصمیم آگاهانه بگیرید.


5. امور مالی شخصی خود را مدیریت کنید

دقیقاً مانند بازار های مالی، امور مالی شخصی ما تغییر می کند. آیا اکنون نزدیک به بازنشستگی هستید؟ آیا اخیراً خانه ای خریداری کرده اید یا شغل جدیدی پیدا کرده اید؟ این زمان مناسب برای بررسی امور مالی و برنامه ریزی برای ماه های آینده است. اگر مدیریت مالی در زندگی شخصی خود ندارید، ایجاد و محافظت از هر گونه ثروت برای شما دشوار خواهد بود.


6. نوشتیم که متنوع سازی سرمایه گذاری ریسک را کاهش میدهد اما از سوی دیگر سرمایه گذاری ها نباید بیش از اندازه گسترده باشند چون ممکن است رشد کافی را تجربه نکنند. به عنوان مثال، اگر در سهام های مختلف، صندوق های متقابل، املاک و مستغلات و چندین گزینه دیگر سرمایه گذاری کنید، ممکن است با پخش پول خود ان را بسیار کم قدرت کنید و رشد کمتری را تجربه کنید. تنوع مهم است، اما شما باید تعادل را حفظ کنید. همچنین باعث میشود کنترل انها سخت شود. کنترل کنید.


7. هزینه ها را کنترل کنید

راه دیگر برای محافظت از ثروت و انباشت پس انداز، کم کردن هزینه ها به خصوص در سرمایه گذاری هایست که به اندازه کافی بازدهی نداشته اند. هدف از سرمایه گذاری کمک به شما در زمان حال حاضر و دوران بازنشستگی است. نمی توانید با درگیر شدت در  بدهی ها و دارایی هایی که بیش از ارزششان هزینه دارند، درآمد کسب کنید. از منابع مالی خود آگاه باشید و هر وقت لازم باشد، تغییراتی ایجاد کنید.


8. صبر نکنید!

سرمایه گذاری بر اساس احساسات هرگز خوب نیست؛ با این وجود، انتظار طولانی برای هر چیزی بدون شک باعث از دست رفتن آن می شود. به خصوص اینکه هرچه تایم سرمایه گذاری طولانی تر باشد، زمان بیشتری برای جمع آوری ثروت خواهید داشت.


9. برنامه ریزی کنید

چه تازه سرمایه گذاری خود را شروع کرده باشید و چه یک سرمایه گذار کهنه کار باشید، داشتن یک برنامه بازی عاقلانه‌ای است. درست است که سرمایه گذاری با هدف بلند مدت است، اما تعیین هدف های کوچک و قابل کنترل می تواند به شما در پیشرفت کار کمک کند. اهداف کوچک و واقع بینانه مانند اینها می تواند به شما در ایجاد حرکت کمک کند.  

ایجاد و حمایت از ثروت شما به زمان، فداکاری و برنامه ای انعطاف پذیر نیاز دارد. با تحقیق درست، نظارت صحیح و تنوع کافی، می توانید به اهداف سرمایه گذاری خود برسید. شما کلید آینده سرمایه گذاری خود هستید.

 

 بیشتر بخوانید:

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

دلار یا بیت کوین؟ در کدام سرمایه گذاری کنیم؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال

در بورس سرمایه گذاری کنم یا ارزهای دیجیتال؟

اثر مرکب در سرمایه گذاری (ارز دیجیتال، بورس، فارکس) 


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین