آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ایجاد سبد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

سبد سرمایه گذاری ارز دیجیتال

 

سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال تا حدودی با سایر بازارهای سرمایه گذاری متفاوت است. البته که همه این بازارها از رویکردهای تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال بهره می برند، اما شرایط خاص هر یک از این بازارها قوانین دیگری را نیز جاری می کنند.

 شاخص های پیشنهادی به شرح زیر است :

  • قطعا با توجه به ارزش بازار ارزهای دیجیتال، در نظر گرفتن Capital Market ارزها می تواند در ابتدا شاخصه مناسبی برای انتخاب باشد. تقریبا حدود 30 ارز دارای ارزش بازاری بیش از یک میلیارد دلار است که می تواند در لیست کوتاه شما قرار بگیرد.
  • بررسی رابطه بین Correlation ارزها باعث مدیریت ریسک سبد خواهد شد. توصیه می شود که سبد خود را بین 5 تا 10 ارز متنوع سازید و دلیل آن هم امکان مدیریت و بررسی اخبار و پیگیری تغییرات آن ها است.
  • انتخاب ارزهایی که لیدر بازار هستند و ICO ها برپایه آنها صورت گرفته و در ضمن سایرین نیز با استفاده از پلتفرم آنها در حال توسعه زیر ساخت خود هستند. (در این مقاله از نام بردن و پیشنهاد ارزها پرهیز می کنیم)
  • ارزهایی هستند که درگذشته پیرامون آنها بحث زیاد بوده اما به دلایلی مورد استقبال بازار قرار نگرفته اند، ولی همچنان پتانسیل رشد دارند که از آنها به عنوان "زامبی" بازار یاد می کنند.
  • دسته بندی ارزها براساس نوع پاسخ دهی پلتفرم آنها به نیاز بازار مثل انتقال سریع پول در شبکه، قراردادهای هوشمند و سایر موارد است.
  • ارزهایی است که حریم خصوصی و اختفا در نقل و انتقالات خود به شدت رعایت می کنند. تعدادی از دیگر ارزها نیز بر روی پروتکل لایه ای برنامه ای ریزی کرده اند که در بستر اینترنت اشیا خدمات جدیدی را ارائه کنند.
  • ارزهایی که بر روی اپلیکیشن ها کار می کنند و به بلوغ کامل نرسیده و هنوز جای رشد دارند را شامل می شود. باید با دقت بیشتری در انتخاب ارزها به خرج داد، بعضا با مدل وام دهی نفر به نفر طرحی را معرفی می کنند و در ادامه همان مدل پانزی را پیاده می کنند، نمونه آن Bitconnect بود که با تغییر مدل کاری خود زیان سنگینی را به اعضای خود وارد کرد و طبق شکایات ثبت شده، اموال آن شرکت توسط دولت آمریکا توقیف شده است.
  • بررسی ICO های معتبر با مطالعه دقیق whitepaper آنها می تواند کمک زیادی برای آشنایی بیشتر بکند.

 

قابل ذکر است وب سایت های مختلفی در محاسبه Correlation و رتبه بندی ارزهای دیجیتال با روش ها و فرضیات مختلف فعال هستند. قطعا بهره برداری از یافته این سایت ها می تواند کمک حال تحلیلگر و سرمایه گذار در انتخاب ترکیب مناسبی برای سبد سرمایه گذاری باشد. از آن جمله می توان به سایت های  زیر اشاره کرد :

 

مطالب مرتبط:

روش های ترید ارزهای دیجیتال

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین