آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

در رکود بازارهای مالی جهان، بیت کوین و دلار بهترین عملکرد را داشتند!

در رکود بازارهای مالی جهان، بیت کوین و دلار بهترین عملکرد را داشتند!

 

در ریزش اخیر بازارهای جهانی، بیت کوین و دلار آمریکا بهترین عملکرد را داشتند و به گزینه‌های مناسبی برای ترید‌رها و سرمایه گذاران تبدیل شدند. با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش بحران‌های اقتصادی، سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند که دارایی‌های پرخطرتر را کنار بگذارند و به سمت دارایی‌های کم نوسان‌تر که از سرمایه آن‌ها بیشتر محافظت می‌کند، رجوع کنند.

چنین شرایطی در بحران‌های اقتصادی سال‌ ۲۰۰۸ نیز اتفاق افتاد و باعث شد که اوراق قرضه دولتی آمریکا با تقاضای جهانی همراه گردد و نرخ بهره منفی شود. حال این شرایط در سال ۲۰۲۰ ممکن است که برای بیت کوین نیز رخ دهد. اگرچه بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس با ریزش سنگینی مواجه شد و به قیمت ۴۹۷۰ دلار رسید، اما توانست در طی پنج روز خود را بازیابی کند و به کانال قیمتی ۶۰۰۰ دلار وارد شود. در این میان، دلار آمریکا نیز جایگاه برتر خود در بین رقبایی نظیر یورو، پوند، دلار استرالیا و دلار کانادا را بدست آورد.

 

دلار و بیت کوین

 


همبستگی ویروس کرونا، دلار و بیت کوین


با بررسی‌های انجام شده در گوگل ترندز (Google Ttends)، مشخص شد که ویروس کرونا باعث افزایش همزمان تعداد جستجوهای بیت کوین و دلار آمریکا شده است. در واقع همبستگی معناداری میان تعداد جستجوهای ویروس کرونا، بیت کوین و دلار آمریکا وجود دارد.

 

همبستگی ویروس کرونا، دلار و بیت کوین

 

با شروع کنترل شیوع ویروس کرونا در آمریکا (در اوایل ماه مارس)، علاقه به این دو ارز افزایش یافته است. از سوی دیگر، روند حرکتی و رشد ویروس کرونا، یورو و شاخص های FX رابطه معکوسی با یکدیگر دارند. این موضوع را می‌تواند اینگونه تفسیر کرد که عموم مردم تصور می‌کنند که دلار آمریکا و بیت کوین که تفاوت بسیار زیادی هم با یکدیگر دارند، بهترین و امن ترین دارایی‌ها در برابر فروپاشی اقتصادی هستند.

 

همبستگی ویروس کرونا، دلار و بیت کوین

 


بیت کوین یک پناهگاه امن در برابر اقتصاد‌های سنتی


با افزایش نگرانی‌ها و از بین رفتن اطمینان نسبت به اقتصاد‌های سنتی، اغلب سرمایه‌گذاران به دنبال یک جایگزین و دارایی امن برای حفظ سرمایه خود هستند. این دارایی امن باید تا حد ممکن ارتباطی با اکوسیستم اقتصاد‌های قدیمی نداشته باشد.

طلا یکی از دارایی‌هایی است که همواره در طول تاریخ به عنوان یک ذخیره ارزش مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته، اما بدون وجود یک سیستم بانکداری منسجم، دیگر طلایی وجود نخواهد داشت تا به عنوان دارایی امن مورد استفاده قرار گیرد.

 مدیر عامل شرکت جنسیس ماینینگ، فیلیپ سالتر (Philip Salter)، در این خصوص اظهار داشت:

پایان یافتن بحران اقتصادی حال حاضر دنیا، تاثیر مهمی بر قیمت بیت کوین نخواهد داشت. اما اگر شاهد فروپاشی واقعی نظام‌های سیاسی و اقتصادی باشیم، علاقه به بیت کوین نیز از بین خواهد رفت. در این صورت بیت کوین به یک دارایی امن در مقابل سیستم بانکداری برخواهد گشت. هرچه مردم به اقتصاد سنتی بدبین‌تر باشند، بیشتر به سمت بیت کوین هجوم خواهند آورد.

وی معتقد است که فروپاشی نظام‌های اقتصادی می‌تواند منجر به تحقق پیش بینی این موضوع باشد که بیت کوین به طلای دیجیتال تبدیل خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید:

دلار یا بیت کوین؟ در کدام سرمایه گذاری کنیم؟

بیت کوین چگونه کار می کند؟ + ویدیو

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

حرکت به سوی اقتصاد دیجیتال

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین