آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

تحلیلی از درآمد آمریکایی‌ها و قدرت خرید بیت کوین

تحلیلی از درآمد آمریکایی‌ها و قدرت خرید بیت کوین

 

شهروندان آمریکایی به طور میانگین به ازای هر ساعت کار درآمد 28.29 دلاری دریافت می‌کنند. با در نظر گرفتن قیمت فعلی بیت کوین (حدود 8800 دلار)، به نظر می‌رسد که آن‌ها باید حدود 310 ساعت کار کنند تا بتوانند یک واحد ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) خریداری کنند. این درحالی است که از طرف دولت فدرال آمریکا برای هر ساعت کار، حداقل دستمزد 7.25 دلاری تعیین شده‌ و هر شخص باید بیش از هزار ساعت کار مداوم داشته باشد تا بتواند با حداقل دستمزد دریافتی خود یک واحد بیت کوین خریداری نماید. با توجه به اعداد و ارقام ذکر شده، آمریکایی‌ها باید حدود 5 ساعت کار کنند تا بتوانند یک واحد ارز دیجیتال اتریوم (ETH) را خریداری کنند.

اگر تاریخچه نمودار بیت کوین را مورد بررسی قرار دهیم، مشاهده خواهیم کرد که چطور بیت کوین و برخی از ارزهای دیجیتال موجود در بازار توانسته‌اند به سرعت افزایش قیمت پیدا کنند، درحالیکه در سال‌های اخیر ارزش و قدرت خرید دلار آمریکا با کاهش شدید روبرو بوده‌ است. به عنوان مثال در سال 2015، حداقل دستمزد اعلام شده از سوی دولت فدرال 7.25 دلار در ساعت بوده است، درحالیکه بیت کوین سال 2015 میلادی را با قیمت 315 دلار برای هر واحد آغاز کرد. با در نظر گرفتن قیمت بیت کوین در سال 2015 و متوسط درآمد شهروندان آمریکایی، حتی یک کارگر با حداقل دستمزد هم می‌توانست تنها با 43 ساعت کار یک واحد بیت کوین خریداری کند. در آن سال متوسط دستمزد نیز 24.75 دلار در ساعت اعلام شد، که به معنی خرید یک واحد BTC تنها با درآمد حاصل از 13 ساعت کار می‌باشد. با در نظر گرفتن اعداد و ارقام گفته شده، اکنون شهروندان آمریکایی نسبت به سال 2015 باید 25 برابر بیشتر کار کنند تا بتوانند یک بیت کوین خریداری نمایند!

 

تغییرات قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۵ تا به امروز

 

درست است که حداقل دستمزد اعلام شده‌ از سوی دولت ایالات متحده بیش از یک دهه ثابت باقی مانده است، اما هزینه‌ی زندگی در آمریکا به شدت رو به افزایش بوده و این موضوع باعث شده تا اقشار کم درآمد جامعه برای پس انداز و سرمایه‌گذاری با مشکلات عدیده‌ای روبرو شوند. در طی این مدت، میانگین قیمت فروش مسکن نیز با افزایش 50 درصدی روبرو شده، درحالیکه هزینه‌ی مواد غذایی نیز بیش از 20 درصد افزایش داشته است. علاوه بر این، هزینه‌ی تحصیل و شهریه‌ی مدارس نیز 25 درصد رشد کرده و میانگین هزینه‌ی اجاره‌ی مسکن نیز نسبت به سال 2009 بیش از 10 درصد افزایش یافته است. آمارها حاکی از آن است که از سال‌ 2009 تا 2019، متوسط درآمد شهروندان آمریکایی تنها 4 درصد افزایش داشته است. بنابراین می‌توان گفت که افزایش سطح مخارج و هزینه‌ی زندگی در آمریکا از متوسط سطح درآمد پیشی گرفته است. اما چرا این اتفاق افتاده؟


تورم در قیمت دلار


تورم در قیمت دلار

 

می‌توان گفت که یکی از دلایل اساسی پیشی گرفتن سطح مخارج و هزینه‌ی زندگی در آمریکا از متوسط سطح درآمدی مردم این است که دلار آمریکا یک ارز دارای تورم است! بدین معنا که با ورود دلار بیشتر به بازار، قدرت خرید آن نسبت به سال‌های گذشته کاهش خواهد یافت. این درحالی است که بیت کوین و اغلب ارزهای دیجیتال موجود در بازار کریپتوکارنسی دقبقا بر عکس این مورد عمل می‌کنند، یعنی با گذشت زمان، قدرت خرید و ارزش آن‌ها به شکل چشم‌گیری افزایش یافته است. به همین علت است که اگر آن زمان کسی که حقوق ماهیانه‌ی خود را به صورت بیت کوین دریافت کرده بود، در مقایسه با افرادی که درآمد خود را به شکل دلار (ارز فیات) دریافت کرده‌اند، از موقعیت مالی بهتری برخوردار هستند.

 

 بیشتر بخوانید:

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

در بورس سرمایه گذاری کنم یا ارزهای دیجیتال؟

سرمایه گذاری بلند مدت در ارزهای دیجیتال

اثر مرکب در سرمایه گذاری (ارز دیجیتال، بورس، فارکس

دلار یا بیت کوین؟ در کدام سرمایه گذاری کنیم؟

شکار نهنگ‌ها در بازارهای سرمایه

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین