آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آموزش ثبت نام در بیتمکس (BitMEX)

آموزش ثبت نام در بیتمکس (BitMEX)

 

همانطور که احتمالا در جریان هستید صرافی بیتمکس یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و در این مطلب قرار است تا نحوه ایجاد حساب کاربری و ترید رمزارزها را در این صرافی آموزش دهیم.

بیتمکس (Bitmex) در سال ۲۰۱۴ توسط Arthur Hayes و Samuel Reed و Ben Delo تاسیس شد. کاربران و سرمایه‌گذاران این صرافی می‌توانند از ابزارهایی نظیر مشتقه‌های ارزهای دیجیتال مانند قرارداد آتی (Futures Contract) و قرارداد دائمی (Perpetual Contract) را خرید و فروش نمایند. سعی ما این است که در این مطلب ابتدا به نحوه ساخت اکانت کاربری و سپس به روش‌های معامله‌ی بیتمکس بپردازیم.

 


آموزش ساخت حساب کاربری در صرافی بیتمکس


در ابتدا باید متذکر شویم که برای ورود به بیتمکس به هیچ عنوان از IP ایرانی استفاده نکنید، در غیر این صورت امکان ورود به سایت و نهایتا ثبت نام را نخواهید داشت. اگر هم از قبل اکانتی داشته باشید، در صورت استفاده از IP ایران اکانت شما مسدود خواهد شد.

 

 ۱. ورود به بیتمکس

مرحله اول:

پس از انجام فرآیند تغییر IP به آدرس صرافی بیتمکس به نشانی اینترنتی (www.bitmex.com) مراجعه نمایید. ذکر این نکته لازم است که به هیچ وجه نباید کشور ایران یا کشورهای مورد تحریم (سوریه، کره شمالی، لیبی و ...) را انتخاب نمایید. بهتر است این کشور انتخابی شما همان کشوری باشد که IP کنونی شما از آنجا متصل شده است.

مرحله دوم:

پس از ورود به صفحه روی کلید Register که در بالا سمت راست صفحه قرار دارد کلیک نمایید.

 

 ورود به بیتمکس

 

۲. تکمیل فرم ثبت نام

تکمیل فرم ثبت نام بیتمکس

 

پس از کلیک بر روی Register، پنجره‌ی زیر برای شما نمایش داده می‌شود. در این پنجره ۴ فیلد وجود دارد که به توضیح آن‌ها خواهیم پرداخت.

فیلد ۱- ایمیل: در این فیلد از شما خواسته می‌شود که یک ایمیل معتبر را وارد کنید که ایمیل تایید به همین آدرس ارسال خواهد شد.

فیلد ۲- گذرواژه: در این فیلد می‌بایست یک گذرواژه برای حساب کاربری خود اختصاص دهید.

فیلد ۳- انتخاب کشور محل اقامت: در این قسمت نیز می‌بایست از منوی کشویی موجود، کشور محل اقامت خود را انتخاب کنید.

فیلد ۴- نام و نام خانوادگی: در این قسمت نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید.

تیک ۵- قبول قوانین بیتمکس: با گذاشتن این تیک اعلام می‌دارید که تمام قوانین و مقررات صرافی بیتمکس را قبول دارید و سپی بر روی گزینه Register کلیک کنید.

 

 

 

۳. تایید کردن ایمیل

با کلیک بر روی رجیستر، یک ایمیل تایید به آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اید ارسال خواهد شد و شما می‌بایست ایمیل مذکور را باز کرده و روی کلید تایید تعبیه شده در آن کلیک کنید.

تایید کردن ایمیل در بیتمکس

 

پس از این مرحله، ثبت نام شما تکمیل شده است و اکنون نوبت به ورود حساب کاربریتان رسیده است. برای ورود به حساب کاربری، بر روی Log in که در قسمت بالا-سمت راست صفحه‌ی اول تعبیه شده، کلیک کتید. با انجام این کار یک پنجره که شامل قسمت است برای شما باز خواهد شد. قسمت اول مربوط به ایمیل و قسمت دوم مربوط به گذر واژه است. بخش سوم را فعلا خالی رها کنید و نهایتا روی کلید Log in کلیک کنید.

 

تایید کردن ایمیل در بیتمکس

قسمت سوم نیز مربوط به تایید دو مرحله‌ای است که البته می‌بایست قبلا آن را در داشبورد کاربری خود فعال کرده باشید. دو قسمت در زیر کلید Log in وجود دارد که اولی لینکی برای ثبت نام و دومی هم برای زمانی است که گذر واژه را فراموش کرده‌اید و تیاز به بازیابی دارید.

تایید هویت دو مرحله‌ای در بیتمکس

تایید هویت دو مرحله‌ای در Bitmex بر خلاف بایننس از ابتدا فعال نیست. از آنجایی که دزدیدن گذرواژه‌ی شما از آن چیزی که فکر می‌کنید آسان‌تر است، لذا پیشنهاد می‌کنیم که حتما در اولین ورود به داشبورد حساب کاربری خود در بیتمکس، این گزینه را فعال نمایید.

 

۴. داشبورد حساب کاربری

پس از انجام فرآیند ورود، وارد داشبورد حساب کاربری خود می‌شوید.

 

۵. واریز اعتبار

اولین مرحله جهت شروع ترید در بیتمکس، واریر اعتبار می‌باشد. برای اینکار می‌بایست رو کادر شماره یک که در تصویر زیر نمایش داده شده، کلیک کنید.

واریز اعتبار در بیتمکس

 

لازم به ذکر است که تنها راه افزایش اعتبار در بیتمکس، افزایش اعتبار از طریق واریر بیت کوین است. به همین جهت احتیاج دارید تا موجودی بیت کوین خود را به کیف پول حساب کاربری خود در صرافی بیتمکس اتقال دهید. برای این کار بر روی کلید Deposit (۲) کلیک کرده و در صفحه ظاهر شده از لینک (۳) و QR Code  (۴) موجود، برای انتقال بیت  کوین استفاده کنید.

واریز اعتبار در بیتمکس

 

۶. افزایش اعتبار

واریر بیت کوین حدودا یک پروسه ۳۰ دقیقه‌ای را می‌طلبد. پس از انجام موفق فرآیند واریز بیت کوین، اعتبار شما در قسمت ۱ بروزرسانی خوهد شد، با این مقدمه حال می‌توانید ترید خود را شروع کنید. در قسمت ۲ انواع ارزهای دیجیتال را مشاهده می‌کنید. شما با استفاده از بیت کوین‌های موجود در حساب کاربری خود، می توانید اقدام به خرید هر یک از این ارزهای دیجیتال کنید. پنجره شماره‌ی ۳ یا Place Order نیز مربوط به سفارش گذاری است.

 

افزایش اعتبار در بیتمکس

 

شما به واسطه‌ی این پنجره (Place Order) میتوانید سفارشات خرید و فروش خود را ثبت کنید. برای این منظور باید مقدار ارز دیجیتال مورد نیاز خود را در فیلد Quantity و قیمت را نیز در فیلد Limit Price وارد کنید و سپس بر روی یکی از دو کلید Buy (خرید – کلید سبز رنگ) و یا Sell (فروش – کلید  قرمز رنگ) کلیک نمایید. در همیت صفحه امکانی به مانند ماشین حساب وجود دارد که پیش از هرگونه ثبت معامله‌ای، محاسبات خود در مورد سود و حد ضرر را انجام دهید. همچنین بخش های مختلفی برای کاربردهای متفاوت ایجاد شده است. برای مثال جهت دسترسی به سفارشات موجود بخش ۵، برای نمودار بخش ۶، عمق بازار بخش ۷، و برای تاریخچه سفارشات بخش ۸ تعبیه شده است.

 

۷. نکات کاربردی برای ترید در بیتمکس

در ادامه به توضیح چند نکته کوتاه می‌پردازیم که صد البته نکات بسیار مهمی می‌باشند.

تکته ۱: در مقاله‌ای جداگانه توضیح کاملی در مورد اهرم یا لوریج (Leverage) داده شد، توجه داشته باشید که لوریج بصورت مستقیم باعث افزایش کارمزد شما می‌شود. به عنوان مثال، اگر ببرای یکی از سفارشات خود از اهرم ۳۰ استفاده کنید، به همین تناسب کارمزد شما نیز ۳۰ برابر افزایش خواهد یافت.

نکته ۲: در  مورد نوسانات سریع و یکباره‌ی بیت کوین قطعا بسیار شنیده‌اید. به دفعات پیش می‌آید که در بازه‌ی زمانی بسیار کوتاهی، شاهد کاهش یا افزایش شدید قیمت‌ها خواهیم بود. بنابراین برای جلوگیری از لیکوئید شدن و از بین رفتن سرمایه، لازم است تا بسیار مراقب این نوسانات باشید و مهارت زیادی در ترید و تحلیل تکنیکال بدست آورید.

نکته ۳: صرافی بیتمکس و در کل دنیای ترید ارزهای دیجیتال، برای کااربرات مبندی و تازه کار جایی بسیار پر خطر است. لذا برای موفقیت در این بازار می‌بایست بسیار به رعایت اصول مدیریت سرمایه پایبند باشید و همچنین همواره به دنبال افزایش دانش و کسب تجربه از دیگران باشید.

نکته ۴: اجازه دهید تا اهمیت اهرم یا لوریج را در یک مثال برای شما روشن کنیم. برای مثال اگر سفارش خرید را روی ۱۰۰ دلار ثبت کرده باشید و قیمت روی ۹۹.۹ دلار برسد، سرمایه شما کاملا از بین خواهد رفت و صفر خواهد شد. بنابراین اگر ترید شما آنطور که پیش بینی می‌کردید اتفاق نیافتاد، ممکن است که در یک چشم بهم زدن تمام سرمایه خود را از دست داده و لیکوئید شوید.

نکته ۵: صرافی بیتمکس برای کاربرانی سفارش ایجاد می‌کنند یا به عبارتی Maker هستند، کارمزد مثبتی در نظر می‌گیرد. مثلا اگر شما یک سفارش در اردربوک (Orderbook)  ثبت کنید، زمانی که قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان به قیمت سفارش شما رسید و معامله انجام شد، مبلغی به عنوان کارمزد از شما کسر نخواهد شد، بلکه درصد کمی نیز به اعتبار شما افزوده می‌شود. همچنین شایان ذکر است که اگر سفارش شما بلافاصله تکمیل شود به معنی دیگر اگر شما Taker باشید، درصد کارمزد از حساب شما کم خواهد شد.

 تبریک می‌گوییم شما اکنون در صرافی بیتمکس حساب کاربری ایجاد کرده‌اید و می‌توانید ترید ارزهای دیجیتال را شروع کنید. اما پیش از اینکه بخواهید ترید را آغاز کنید، می‌بایست به آموزش ترید و تحلیل تکنیکال بپردازید تا ریسک یا ضرر از بین رفتن سرمایه شما کاهش یابد.

 

 بیشتر بخوانید:

آموزش کامل صرافی بیتمکس

لوریج (Leverage) چیست؟

معاملات مارجین (Margin Trading) چیست؟

آموزش گام به گام مارجین ترید در صرافی بایننس

روش های ترید ارزهای دیجیتال

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟

آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین