آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

در دوران شیوع گسترش ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، یکی از مفیدترین کارها بالا بردن سطح دانش و مهارت‌های‌ فردی خود است. شاید هیچ‌ زمان دیگری مثل این روزها زمان کافی برای یادگیری نداشته باشیم. از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی، بسیاری از افراد به دنبال روشی برای سرمایه گذاری و صیانت از کاهش ارزش پول و سرمایه خود هستند، به جرات می توان گفت که یکی از بهترین روش ها برای حفظ و افزایش ارزش پول و سرمایه، سرمایه گذاری در بازارهای مالی و بخصوص بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) است چرا که معامله گری (ترید) در بازار ارزهای دیجیتال، راهی برای کسب درآمد دلاری و ایجاد یک تجارت گسترده است.  بر همین اساس مرکز تحقیقات بلاکچین در جهت افزایش آگاهی عمومی افراد جامعه نسبت به بازارهای سرمایه و علی الخصوص بازار ارزهای دیجیتال، اقدام به برگزاری دوره جامع صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال نموده است. این دوره جامع در قالب پنج سطح آموزشی، از سطح مقدماتی تا حرفه ای فراهم دیده شده و در آن انواع روش ها و استراتژی‌های ترید و تحلیل تکنیکال با یک رویکرد جدید و کاربردی ارائه گردیده است.  اگر هنوز در استفاده از تحلیل های تکنیکال در معاملات خود در بازار ارزهای دیجیتال، فارکس و حتی بورس ایران دچار شک و تردید هستید، این پکیج آموزشی را به شما توصیه می کنیم.

در خانه بمانید و با تحلیل تکنیکال درآمد کسب کنید

 

در دوران شیوع گسترش ویروس کرونا و قرنطینه خانگی، یکی از مفیدترین کارها بالا بردن سطح دانش و مهارت‌های‌ فردی خود است. شاید هیچ‌ زمان دیگری مثل این روزها زمان کافی برای یادگیری نداشته باشیم. از سوی دیگر با توجه به افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی، بسیاری از افراد به دنبال روشی برای سرمایه گذاری و صیانت از کاهش ارزش پول و سرمایه خود هستند، به جرات می توان گفت که یکی از بهترین روش ها برای حفظ و افزایش ارزش پول و سرمایه، سرمایه گذاری در بازارهای مالی و بخصوص بازار ارزهای دیجیتال (کریپتوکارنسی) است چرا که معامله گری (ترید) در بازار ارزهای دیجیتال، راهی برای کسب درآمد دلاری و ایجاد یک تجارت گسترده است.

اینترنت موجب تسهیل معامله گری شده و در نتیجه این کار محبوبیت زیادی را بین مردم به دست آورده است. بیشتر معامله گران بازارهای مالی، تازه کار یا غیر حرفه ای هستند که به منظور کسب سریع ثروت جذب این بازار شده اند. بنابراین می‌توان حدس زد که دارای تصورات و باورهای ذهنی اشتباهی هستند که در هنگام ترید به آن‌ها آسیب بسیار زیادی می‌رساند. در ادامه به بررسی و تحلیل هر یک از این موانع ذهنی خواهیم پرداخت.

تسلط بر تله‌های ذهنی معامله گری

 

اینترنت موجب تسهیل معامله گری شده و در نتیجه این کار محبوبیت زیادی را بین مردم به دست آورده است. بیشتر معامله گران بازارهای مالی، تازه کار یا غیر حرفه ای هستند که به منظور کسب سریع ثروت جذب این بازار شده اند. بنابراین می‌توان حدس زد که دارای تصورات و باورهای ذهنی اشتباهی هستند که در هنگام ترید به آن‌ها آسیب بسیار زیادی می‌رساند. در ادامه به بررسی و تحلیل هر یک از این موانع ذهنی خواهیم پرداخت.

پناهگاه امن یک نوع سرمایه گذاری است که انتظار می رود در زمان آشفتگی بازار، ارزش خود را حفظ کرده یا افزایش دهد. سرمایه گذاران از این دارایی های امن برای محدود کردن ضررهای خود در شرایط رکود اقتصادی استفاده می کنند. با این وجود، آنچه به نظر می رسد در یک بازار نزولی دارایی ایمنی باشد، ممکن است در بازار نزولی دیگر یک سرمایه گذاری فاجعه بار باشد. بنابراین ارزیابی سرمایه گذاری های ایمن متفاوت بوده و سرمایه گذاران باید برای این کار دقت کافی به خرج دهند.  سرمایه گذاری بر دارایی های امن، پرتفو سرمایه گذار را متنوع می‌کند و در بازارهای بی ثبات بسیار مفید است. در اکثر مواقع، بازار برای مدت زمان کوتاهی، حرکت‌های صعودی یا نزولی دارد. با این حال، در برخی مواقع، مانند زمان رکود اقتصادی، حرکت نزولی بازار بسیار طولانی مدت می شود. وقتی بازار دچار آشفتگی می شود، ارزش دارایی ها به شدت سقوط می کند.  چنین رویدادهای سیستمیکی در بازار‌های مالی اجتناب ناپذیر است،  برخی سرمایه گذاران به دنبال خرید دارایی های ایمنی هستند که در زمان نابسامانی با بازار عمومی همبستگی منفی دارند. در حالی که بسیاری از دارایی ها در حال کاهش ارزش هستند، دارایی های امن یا ارزش خود را حفظ کرده یا افزایش می دهند. در زیر به برخی از پناه‌گاه‌های امن سرمایه گذاری خواهیم پرداخت.

پناه گاه امن سرمایه گذاران

 

پناهگاه امن یک نوع سرمایه گذاری است که انتظار می رود در زمان آشفتگی بازار، ارزش خود را حفظ کرده یا افزایش دهد. سرمایه گذاران از این دارایی های امن برای محدود کردن ضررهای خود در شرایط رکود اقتصادی استفاده می کنند. با این وجود، آنچه به نظر می رسد در یک بازار نزولی دارایی ایمنی باشد، ممکن است در بازار نزولی دیگر یک سرمایه گذاری فاجعه بار باشد. بنابراین ارزیابی سرمایه گذاری های ایمن متفاوت بوده و سرمایه گذاران باید برای این کار دقت کافی به خرج دهند.

در ریزش اخیر بازارهای جهانی، بیت کوین و دلار آمریکا بهترین عملکرد را داشتند و به گزینه‌های مناسبی برای ترید‌ها و سرمایه گذاران تبدیل شدند. با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش بحران‌های اقتصادی، سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند که دارایی‌های پرخطرتر را کنار بگذارند و به سمت دارایی‌های کم نوسان‌تر که از سرمایه آن‌ها بیشتر محافظت می‌کند، رجوع کنند.  چنین شرایطی در بحران‌های اقتصادی سال‌ ۲۰۰۸ نیز اتفاق افتاد و باعث شد که اوراق قرضه دولتی آمریکا با تقاضای جهانی همراه گردد و نرخ بهره منفی شود. حال این شرایط در سال ۲۰۲۰ ممکن است که برای بیت کوین نیز رخ دهد. اگرچه بیت کوین در تاریخ ۱۲ مارس با ریزش سنگینی مواجه شد و به قیمت ۴۹۷۰ دلار رسید، اما توانست در طی پنج روز خود را بازیابی کند و به کانال قیمتی ۶۰۰۰ دلار وارد شود. در این میان، دلار آمریکا نیز جایگاه برتر خود در بین رقبایی نظیر یورو، پوند، دلار استرالیا و دلار کانادا را بدست آورد.

در رکود بازارهای مالی جهان، بیت کوین و دلار بهترین عملکرد را داشتند!

 

در ریزش اخیر بازارهای جهانی، بیت کوین و دلار آمریکا بهترین عملکرد را داشتند و به گزینه‌های مناسبی برای ترید‌رها و سرمایه گذاران تبدیل شدند. با شیوع گسترده ویروس کرونا و افزایش بحران‌های اقتصادی، سرمایه گذاران تصمیم می‌گیرند که دارایی‌های پرخطرتر را کنار بگذارند و به سمت دارایی‌های کم نوسان‌تر که از سرمایه آن‌ها بیشتر محافظت می‌کند، رجوع کنند.

همانطور که احتمالا در جریان هستید صرافی بیتمکس یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و در این مطلب قرار است تا نحوه ایجاد حساب کاربری و ترید رمزارزها را در این صرافی آموزش دهیم.  بیتمکس (Bitmex) در سال ۲۰۱۴ توسط Arthur Hayes و Samuel Reed و Ben Delo تاسیس شد. کاربران و سرمایه‌گذاران این صرافی می‌توانند از ابزارهایی نظیر مشتقه‌های ارزهای دیجیتال مانند قرارداد آتی (Futures Contract) و قرارداد دائمی (Perpetual Contract) را خرید و فروش نمایند. سعی ما این است که در این مطلب ابتدا به نحوه ساخت اکانت کاربری و سپس به روش‌های معامله‌ی بیتمکس بپردازیم

آموزش ثبت نام در بیتمکس (BitMEX)

 

همانطور که احتمالا در جریان هستید صرافی بیتمکس یکی از بزرگترین و معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال است و در این مطلب قرار است تا نحوه ایجاد حساب کاربری و ترید رمزارزها را در این صرافی آموزش دهیم.

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

شماره تماس: ۲۷۹۳۱۹۵-۰۹۲۱

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین