آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

صدور مجوز برای فارم کریپتو با ۶۰۰۰ دکل در ایران

وزارت صنعت، معدن و تجارت ایران مجوز فعالیت شرکت استخراج ارزهای دیجیتال آی‌ماینر (iMiner) را برای فعالیت در این کشور اعطا کرد. راه اندازی آی‌ماینر با داشتن ۶۰۰۰ دکل، احتمالاً به یکی از بزرگترین استخراج کنندگان کریپتو در ایران تبدیل می شود. براساس مقاله ای که در تاریخ ۲۹ آوریل منتشر شد،

این شرکت مستقر در ترکیه نزدیک به ۷.۳ میلیون دلار در فارم استخراج بیت کوین (BTC) در استان سمنان ایران سرمایه گذاری کرده است.

این فارم با ۶۰۰۰ دکل قادر است ارزهای دیجیتالی را با ۹۶۰۰۰ تراهش در ثانیه (TH/s) استخراج کند. این مقدار به طور متوسط برابر با ۱۶ تراهش در ثانیه برای هر دکل است، همان مقداری که ماینر علاءالدین در وب سایت این شرکت ذکر کرده است.

علاوه بر این، آی‌ماینر به ارائه خدمات بازرگانی و کاستودی برای ایران از طریق سمنان و دفاتر آن ها در تهران ادامه خواهد داد.

دولت ایران در ژوئیه سال ۲۰۱۹ استخراج کریپتو را به عنوان یک فعالیت صنعتی مجاز شمرده و از آن زمان تاکنون بیش از ۱۰۰۰ مجوز برای شرکت های استخراج کریپتو از جمله آی‌ماینر صادر کرده است. قیمت پایین انرژی در این کشور، آن را برای ماینرها که به مصرف برق زیاد مشهورند، جذاب می کند.
اقتصاد ایران هم از ادامه شیوع بیماری کرونا و هم از تحریم های تحمیل شده توسط ایالات متحده و سایر کشورهای غربی رنج می برد. برخی از مقامات نظامی ایران پیشنهاد کرده اند که با روی آوردن به ارزهای دیجیتال، ضمن جذب ارز خارجی و دور زدن این تحریم ها، مسیر تجارت را تسهیل کنند.
با این حال، فشار بر روی این فناوری نوظهور منجر به قاچاق تجهیزات ثبت نشده استخراج کریپتو شده است. طبق گزارش کوین تلگراف در نوامبر ۲۰۱۹، مقامات ایرانی حتی برای کسانی که عملیات غیرمجاز استخراج را افشا می نمودند، پاداش در نظر می گرفتند.

 

بیشتر بخوانید:

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین