آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ارز دیجیتال ملی ایران بزودی راه اندازی می‌شود

ارز دیجیتال ملی ایران بزودی راه اندازی می‌شود

 

طراحی و پیاده‌سازی رمز ارز بومی ایران به اتمام رسیده و فقط منتظر دستور‌العمل‌ها و اقدامات لازم از سوی بانک مرکزی است.

به نقل از ایرنا، محمدرضا حسین‌زاده، مدیر عامل بانک مرکزی، در مورد ایجاد رمزارز ملی به عنوان راهی برای دور زدن تحریم‌ها، اظهار داشت:

در حال حاضر اغلب نقل و انتقالات پولی در فرآیند صادرات و واردات، بر بستر شبکه بانکی صورت می‌گیرد و تجار با مشکلات فراوانی برای انجام مبادلات تجاری خود با کشورهای دیگر روبرو هستند. اما هنگامی که پای فناوری بلاک چین و استفاده از ارزهای دیجیتال به میان می‌آید، روند کار تغییر می‌کند و دیگر این مشکلات و دردسرها وجود نخواهد داشت. برهمین اساس می‌توان با بهره‌گیری از این فرصت، مشکلات دوران تحریم را پشت سر گذاشت.

مدیر عامل بانک مرکزی درباره پیشنهاد رئیس جمهور روحانی مبنی بر استفاده و بکارگیری از بلاک چین و ایجاد رمزارز واحد کشورهای اسلامی و نقش آن برای مقابله با تحریم‌ها گفت:

برای اینکه بتوانیم با سایر کشورها همکاری مشترک داشته باشیم، باید در وحله اول دولت‌ها با یکدیگر به توافق برسند. در صورت حصول این توافق در داخل کشور، هیچ محدودیتی بابت ایجاد و پیاده‌سازی ارزهای دیجیتال وجود ندارد و با سرعت می‌توانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.  در صورت راه اندازی ارز دیجیتال مشترک کشورهای اسلامی و توافق با سایر کشورها، به راحتی می‌توان تبادلات مالی را انجام داد و سلطه دلار آمریکا در بازارهای جهانی را کاهش داد.

حسین‌زاده با بیان اینکه بسترهای لازم در کشور آماده است، افزود:

دانش فنی ایران در این حوزه از سطح مطلوبی برخوردار است و چهار بانک با ایجاد یک کنسرسیوم مشترک به نام ققنوس، پروژه رمز ارز ملی پیمان را طراحی کرده‌اند. تقریبا همه کارها آماده شده، اما برای آغاز فعالیت آن نیاز به ابلاغ قوانین و دستورالعمل‌های لازم توسط بانک مرکزی است.

مدیر عامل بانک مرکزی درمورد توسعه بانکداری الکترونیک و فناوری‌های جدید خاطر نشان کرد:

طرح «فینادات» برای حمایت از استارتاپ‌های مورد نیاز شبکه بانکی به اجرا درآمده و از طریق آن در طرح‌هایی که با هدف حل مشکلات و یا تسهیل فرآیندهای شبکه بانکی گام بر می‌دارند، سرمایه‌گذاری می‌شود. همچنین قراردادهایی با صندوق نوآوری و شکوفایی به امضا رسیده تا استارتاپ‌هایی که نیاز به حمایت مالی دارند، مورد حمایت قرار گیرند.

 

 بیشتر بخوانید:

رمز ارز ملی – نگاهی تحلیلی به ریال رمزینه

بیش از هزار مجوز استخراج ارز دیجیتال در کشور صادر شده است!

افزایش شدید قیمت بیت کوین و طلا پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا

وزیر ارتباطات: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است!

ارز دیجیتال ملی در کشورهای مختلف

روحانی: با استفاده از فناوری بلاکچین رمز ارز کشورهای اسلامی را ایجاد می‌کنیم!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین