آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

شاخص یک ميليونی در انتظار بورس تهران!

شاخص یک ميليونی در انتظار بورس تهران!

 

بازار بورس ایران این روزها شرایط بسیار خوبی را تجربه می‌کند، در این بین با یکی از پیشکسوتان بورس تهران مصاحبه مختصری انجام شد که در اختیار همراهان گرامی مرکز تحقیقات بلاک چین قرار داده می‌شود.

کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران معتقدند که بازار بورس وارد دوران جدیدی شده است که تا قبل از آن هیچکدام از فعالین بازار آنرا تجربه نکرده اند.

به گفته یکی از معامله گران با تجربه بورس: اگر بخواهیم جانب انصاف را رعایت کنیم باید بگوییم که گله و شکایاتی که جمعی از فعالان بازار و بنده در دی و بهمن ماه ۹۵ در دو نوبت به تندترین شکل ممکن نزد ریاست تازه وارد سازمان و مدیر عامل وقت بورس بردیم نتیجه داد، عملیات بازار باز (کنترل و نظارت بر نرخ اخزا) هماهنگی با بانک مرکزی از جمله مهمترین دستاوردهای آن جلسات بود، بهبود نقد شوندگی بازار، اصلاح مکانیسم بازو بسته شدن نمادها، شفافیت اطلاعاتی و... از جمله کارهای بسیار خوب در حمایت از بازار سرمایه بوده است.

بعد از آن نیز در مقاطع مختلف شاهد سخن و عمل مسئولان در پشتیبانی از بازار سرمایه بوده‌ایم حتی دکتر همتی ریاست بانک مرکزی نیز از بازار سرمایه حمایت کردند. مواردی مثل نرخ ارز، نرخ سود، کنترل بازارهای کاذب غیر مولد، سخن از ورود شرکت‌های تحت نظر بیت رهبری بازار و.... از جمله اقدامات مهم برای تقویت بازار سرمایه بوده است. با این شرایط رسیدن شاخص به یک میلیون‌ واحد به هیچ‌وجه دور از ذهن نیست. علاوه بر این، می‌توان گفت که نتایج مثبت یکی از مهمترین کارکردهای بازار سرمایه که "کنترل تورم" است، برای مسئولان کشور این موضوع عیان شده و آنها نیز می‌دانند که تا زمانی که شاخص های بازار سرمایه صعودی باشد، نقدینگی به بازارهایی مثل طلا، ارز، مسکن، مواد غذایی و مایحتاج عمومی جامعه هجوم نخواهد برد.

این پیشکسوت بورس تهران افزود:

در انتها یک بار دیگر همان جمله همیشگی را یادآوری می‌کنم، اگر بنده مسئول بودم بازار سرمایه را برای سال‌ها و دهه‌ها چنان مورد حمایت قرار می‌دادم که فرهنگ سرمایه‌گذاری «ملک محوری» مردم جامعه به « سهم محوری» تبدیل شود. انشاله با تغییر سیاست های کشور در زمینه اقتصادی و پشتیبانی رهبر انقلاب این امر محقق شود.

 

 بیشتر بخوانید:

بازار دو طرفه (Two-Sided Market) چیست؟

افق بلند مدت سرمایه‌گذاری در بورس

بورس یا سایر بازارها؟

اثر مرکب در سرمایه گذاری (ارز دیجیتال، بورس، فارکس)

در بورس سرمایه گذاری کنم یا ارزهای دیجیتال؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.