آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

افزایش شدید قیمت بیت کوین و طلا پس از حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا

 

در پی حملات‌ موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق، قیمت بیت کوین با رشد ۶ درصدی به ۸,۴۰۰ دلار رسید. این درحالی است که بیت کوین طی یک هفته اخیر افزایش قیمت ۲۰ درصدی را تجربه کرده بود. قیمت طلا نیز در بازارهای جهانی با ۳۷ دلار افزایش به ۱۶۰۵ دلار و ۶۵ سنت در هر انس رسید.

با انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، بازارهای مالی جهان به سرعت واکنش نشان دادند و قیمت بیت کوین، طلا و نفت در عرض چند دقیقه با نوسانات قیمتی زیادی همراه شدند.  صبح روز جمعه ۱۳ دی ماه ۱۳۹۸، در پی حمله هوایی پهباد آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی و چند تن از همراهان وی از جمله فرماندهان و رزمندگان حشد الشعبی، به شهادت رسیدند

افزایش قیمت بیت کوین، طلا و نفت در پی شهادت سردار سلیمانی

 

با انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، بازارهای مالی جهان به سرعت واکنش نشان دادند و قیمت بیت کوین، طلا و نفت در عرض چند دقیقه با نوسانات قیمتی زیادی همراه شدند.

امروزه ارزهای دیجیتال به یکی از مهم‌ترین موضوعات و چالش‌های اقتصادی در کشورهای مختلف تبدیل شده و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را در سطح جهانی به خود جلب کرده‌ است. در ایران نیز ارزهای دیجیتال سروصدای زیادی به پا کرده‌اند و در سال‌های اخیر به یکی از مباحث جنجالی در حوزه اقتصادی و فناوری ایران بدل شده‌اند.  در اوایل تابستان و آغاز فصل گرما بود که موضوع ارزهای دیجیتال به‌صورت ناگهانی به یکی از داغ‌ترین موضوعات اقتصادی، فناوری، و انرژی ایران تبدیل شد و شرکت توانیر با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد با ماینرها و فارم‌های بزرگ استخراج برخورد خواهد کرد. علاوه بر این، انشعابات برق استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال تا اطلاع ثانوی و اعلام شرایط تخصیص برق به فعالان ماینینگ، قطع خواهد شد. این موضوع سبب شد تا علاوه بر قطع برق، هزاران مزرعه استخراج رمزارز در سراسر ایران پلمب و تعداد زیادی دستگاه ماینر از سوی نهادهای قضایی و انتظامی توقیف گردد

جهرمی: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است

 

امروزه ارزهای دیجیتال به یکی از مهم‌ترین موضوعات و چالش‌های اقتصادی در کشورهای مختلف تبدیل شده و توجه بسیاری از سرمایه گذاران را در سطح جهانی به خود جلب کرده‌ است. در ایران نیز ارزهای دیجیتال سروصدای زیادی به پا کرده‌اند و در سال‌های اخیر به یکی از مباحث جنجالی در حوزه اقتصادی و فناوری ایران بدل شده‌اند.

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport@

شماره تماس: ۷۲۳۹۲۳۴-۰۹۳۶