آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

حذف محتوای مرتبط با ارزهای دیجیتال از یوتیوب

حذف محتوای ارزهای دیجیتال از یوتیوب

 

یوتیوب که یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاری ویدیو به شمار می‌رود، به تازگی انتشار ویدیو و کانال‌های مرتبط با محتوای ارز دیجیتال را محدود و حتی حذف کرده است. گزارش‌ها حاکی از این است که ویدیوها و حتی کانال‌های اینفلوئنسرهای حوزه ارزهای دیجیتال در طی چند ساعت گذشته حذف و از دسترس خارج شده است.

کریس دان، اینفلوئنسر و سرمایه گذار باسابقه حوزه رمز ارزها که یکی از محبوب ترین کانال های یوتیوبی با بیش از 200،000 دنبال کننده را در اختیار دارد، در این خصوص اظهار داشت که یوتیوب به طور ناگهانی برخی از ویدیوهای وی را با استناد به اینکه “حاوی محتوای مضر یا خطرناک” بوده اند، از وبسایت خود حذف کرده است. وی خاطرنشان کرده که بیش از ده سال است که وی مشغول ساخت چنین ویدیوهایی با محتوای مشابه یوده و تاکنون نیز مشکلی مشابه به وجود نیامده است. برای کانال BTC-Sessions که یکی دیگر از کانال های محبوب حوزه ارز دیجیتال به شمار می‌رود نیز مشکلات مشابهی ایجاد شده و یکی از ویدیوهای سه سال پیش آن، با همین دلیل "مضر و خطرناک بودن"، به طور کامل حذف و از دسترس خارج گردیده است. جالب اینجاست که پس از این اتفاق، هیچ اخطار و پاسخ دیگری برای فعالان حوزه رمز ارزها از سوی وبسایت یوتیوب، ارسال نشده است.

 


ممنوعیت ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی یا اقدام امنیتی؟


کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند که یوتیوب، غول رسانه های اجتماعی ویدیویی، اقدامات جدی را علیه این صنعت در پیش گرفته است. آن‌ها با ارائه نمونه ای از چگونگی حذف گروه مربوط به ارزهای دیجیتال اینفلوئنسرها در فیسبوک، به قدرت شرکت های بزرگی نظیر گوگل و فیسبوک اشاره کرده است. در طی آن اقدام تمامی حساب های فعال در گروه‌های مربوط به ارزهای دیجیتال حذف شده و هیچ توضیح یا پاسخی در مورد علل این اتفاق ارائه نشده است. ممکن است یوتیوب هم در حال حاضر همین کار را انجام دهد و باعث بروز سوالاتی درباره علت اصلی این اقدامات شود.

البته این نخستین بار نیست که شبکه های اجتماعی اقدامات حقوقی را علیه صنعت ارز دیجیتال انجام می دهند. در سال 2018، گوگل و هم فیسبوک تبلیغات مرتبط با حوزه ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کردند. مدتی بعد در همان سال، ابتدا گوگل و سپس فیسبوک تا حدودی این ممنوعیت را کاهش دادند.

نکته قابل توجه اینجاست که هیچ اطلاعیه رسمی در مورد این مشکل از جانب تیم پشتیبانی یوتیوب ارائه نشده است و ما هنوز نمی دانیم که آیا این اتفاق یک حمله عمدی بوده است یا یک اقدام امنیتی.

 

بیشتر بخوانید:

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

وزیر ارتباطات: قانونی شدن استخراج رمز ارزها به‌ نفع ایران است!

بلاک چین تلگرام چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

کریگ رایت منشا نام ساتوشی ناکاموتو را افشا کرد

سناریوهای مختلف برای ایجاد رمزارز واحد کشورهای اسلامی


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

 

 

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین