آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با کوید ۱۹ پلتفرم بلاک چین خود را راه اندازی کرد

سازمان بهداشت جهانی برای مبارزه با کوید ۱۹ پلتفرم بلاک چین خود را راه اندازی کرد

 

سازمان بهداشت جهانی (WHO) در روز ۲۸ مارس با همکاری شرکت‌های بزرگ و فعال در حوزه بلاک چین، پلتفرم مبتنی بر فناوری دفتر کل توزیع شده خود را راه اندازی کرد. هدف از این اقدام، انتشار و اشتراک گذاری اطلاعات مرتبط با این ویروس همه گیر ذکر شده است.

این پلتفرم با نام MiPasa بر روی هایپرلجر فابریک ساخته می شود و هدفش تشخیص سریع موارد مبتلا به این ویروس و افراد ناقل می باشد.

می پاسا (MiPasa) حاصل شراکت این سازمان با شرکت فناوری آی بی ام (IBM)، شرکت کامپیوتری اوراکل (Oracle)، پلتفرم بلاک چینی سازمانی هاسرا (Hacera) و شرکت مایکروسافت می‌باشد. این پلتفرم با هدف تسهیل اشتراک گذاری اطلاعات کاملاً خصوصی بین افراد، مقامات دولتی و موسسات بهداشتی ایجاد شده است.

می پاسا به عنوان یک «بزرگراه اطلاعاتی مطمئن و قابل اتکا» می تواند اطلاعات مکانی و بهداشتی افراد را به صورت کاملا امن نگهداری و ذخیره کند و در عین حال این اطلاعات ارزشمند را با حفظ حریم خصوصی در اختیار سازمان‌های بهداشتی قرار دهد. این پلتفرم در آینده نزدیک میزبان شمار زیادی از ابزارهای تحلیلی خواهد شد. بر طبق اطلاعات داده شده در وب سایت پروژه:

«می پاسا می‌تواند به نظارت و پیش‌بینی روند های عمومی و جهانی این همه گیری کمک کند و همچنین با تغذیه اطلاعات کلان مربوط به مسیرهای عفونی به پردازشگرهای قدرتمند هوش مصنوعی، افراد ناقل بدون علامت را در سراسر جهان شناسایی کند.»

ناگفته نماند که تعدادی از نهادهای سلامت ملی هم در این پروژه مشارکت کرده اند که از جمله آنان می‌توان به مراکز کنترل و پیشگیری مستقر در ایالات متحده، اروپا و چین و همچنین وزارت بهداشت هنگ‌کنگ، دولت کانادا و کمیسیون سلامت ملی چین اشاره کرد.

چین نیز برای مقابله با این ویروس از بلاک چین بهره برده است و در ضمن از فناوری DLT برای ردیابی میزان شیوع ویروس، توزیع تجهیزات درمانی و کمک های خیریه کمک گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

اختراع سیستم جدید استخراج ارز دیجیتال با داده‌های ثبت شده فعالیت‌ بدنی

ارائه پلتفرم بلاک چینی بنیاد الگوراند (Algorand) برای مبارزه با ویروس کرونا

بلاک چین چیست؟ همه چیز درمورد بلاک چین + ویدیو

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟

کاربردهای مهم بلاک چین


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین