آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

آیا هاوینگ بر کارمزد معاملات بیت کوین تأثیر خواهد گذاشت؟

آیا هاوینگ بر کارمزد معاملات بیت کوین تأثیر خواهد گذاشت؟

 

به نظر می رسد رویداد هاوینگ بیت کوین به افزایش کارمزدهای معاملات آن بیانجامد. این پیش بینی از آنجایی نشأت می گیرد که میانگین کارمزد در ۳۰ آوریل به رکورد ۲.۹۴ دلار رسیده بود. این بالاترین میزان کارمزد در ده ماه گذشته است و به نوعی اشاره به هاوینگ بیت کوین دارد که کمتر از ده روز دیگر رخ خواهد داد.

شبکه بیت کوین با افزایش شدید فعالیت ها در کانون توجهات قرار گرفته است. با افزایش معاملات، انتظار می رود که این پلتفرم دچار ازدحام شود و این ازدحام موجب کند شدن روند تورم کارمزد معاملات گردد. با نگاهی گذرا به وضعیت ممپول این اکوسیستم، روند تأیید و خاتمه معاملاتی که دارای صف هستند، مدت بیشتری طول خواهد کشید.

میانگین هزینه کارمزد از ژوئیه سال ۲۰۱۹ به طور نسبی پایین مانده است. با این حال، روند آن در ۳۰ آوریل تغییر یافت و2 به ۲.۹۴ دلار رسید. به گفته Bitinfocharts، این افزایش ناگهانی در ماه آوریل به گمانه زنی هایی بدل شد که افزایش معاملات را در پی داشت. این افزایش معاملات به این دلیل رقم خورد که معامله گران خود را برای تراکم شبکه ناشی از هاوینگ سوم بیت کوین و درنتیجه گران شدن معاملات آماده می کردند.

در ۲۹ آوریل، متوسط هزینه کارمزد در حدود ۱.۲۸ دلار ثابت بود، درحالی که روز پیش از آن، افزایش سریع ۰.۶۶ دلاری را تجربه کرده بود. این افزایش در پنجشنبه به این معناست که هزینه کارمزد با بیش از ۱۲۸ درصد افزایش، به بالاترین میزان از ژوئیه ۲۰۱۹ افزایش یافته است.

طبق پرتال Blockchain.com، تعداد معاملات قابل توجهی به صورت انباشت وجود دارد. تمام این معاملات در انتظار تأیید هستند و این می تواند توضیحی برای افزایش هزینه های کارمزد باشد. به نظر می رسد ماینرها با فعالیت افراطی خود، فشارهایی را به ممپول وارد کرده اند. با افزایش متوسط کارمزد معاملات در ۳۰ آوریل، فضای ممپول به ۸۰ مگابایت افزایش یافته است.

این می تواند یک تکرار از رویدادهای سال ۲۰۱۷ باشد، زمانی که شبکه بیش از حد متراکم شده و موجب شد که تأیید معاملات، روزها طول بکشد. بسط یافتن ظرفیت ممپول موجب کند شدن روند تأییدها و افزایش کارمزد معاملات می شود.

از نظر فنی، تقاضا برای فضای اضافی در شبکه قبل از رویداد هاوینگ بیت کوین رو به افزایش است. این امر با عدم ثبات اقتصادی کنونی بدتر شده است که می تواند اتفاق خوبی برای سرمایه گذاران این کوین دیجیتال قلمداد شود. علاوه بر این، قرنطینه ناشی از کرونا بسیاری از افراد را به انجام معامله در کریپتو وادار کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.