چرا بهتر است بجای بیت کوین بگوییم بیتس

چاپ

چرا بهتر است بجای بیت کوین بگوییم بیتس

 

با این که بیت کوین به گوش خیلی ها خورده است، هنوز با همه گیر شدن خیلی فاصله دارد. این موضوع دلایل زیادی دارد که یکی از آن ها روش اندازه گیری بیت کوین است. در واقع بیت کوین قربانی موفقیت خودش است.

برای این که بهتر متوجه شوید، فرض کنید به دنیای رمزنگاری تازه وارد شده اید. وقتی قیمت یک بیت کوین را نگاه می کنید می بینید که بالاتر از 9000 دلار است. این قیمت بسیار بالا ممکن است شما را عقب براند و باعث شود احساس کنید بیت کوین دور از دسترس است. تازه واردها شاید ندانند می توانند کمتر از یک بیت کوین خریداری کنند.

حتی اگر تازه واردها بدانند می توانند بیت کوین را در اجزای خردتری خرید کنند مقیاس های اندازه گیری کمی گیج کننده است. کوچک ترین واحد بیت کوین ساتوشی است که به افتخار سازنده بیت کوین نام گذاری شده است. هر بیت کوین معادل 100 میلیون ساتوشی است. واحدهای دیگری از بیت کوین هم وجود دارد مثل سنتی بیتس، میلی بیتس و میکروبیتس (بیتس):

1 cBTC = 0.01 BTC
1 mBTC = 0.001 BTC
1 μBTC = 1 bits = 0.000001 BTC
1 satoshi = 0.00000001 BTC

این واحدها برای کسانی که با نظام متریک آشنا هسنتد قابل فهم است ولی استفاده از آن ها فراگیر نیست.

علاوه بر این ها بیت کوین همیشه BTC نوشته نمی شود. بر اساس سازمان استانداردهای جهانی هر واحد بیت کوین در استاندارد جهانی XBT نام گذاری می شود، که حرف X نشان می دهد بیت کوین به هیچ کشور خاصی وابسته نیست. اما همه صرافی ها از این نام گذاری تبعیت نمی کنند.

بیتس (Bits) یک روش مقیاس است. اگر یک بیت کوین 9000 دلار قیمت داشته باشد یک بیت 0.009 دلار خواهد بود، که طبیعتا افراد بیشتری را جذب می کند. در حال حاضر بعضی از صرافی ها این امکان را به کاربرانشان می دهند که قیمت ها را بر مبنای بیتس دنبال کنند گر چه حالت پیش فرض نمایش نیست. این تغییر کوچک می تواند در فروش بیت کوین تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

برچسب ها: , , , , , , , , ,