آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

ویتالیک بوترین: بلاکچین‌ها سدی در برابر انحصار طلبی

ویتالیک بوترین: بلاک چین ها سدی در برابر انحصار طلبی

 

ویتالیک بوترین از قانونگذاران درخواست کرد با پروتکل های بلاک چین هماهنگی بیشتری داشته باشند، چراکه این پروتکل ها می توانند در مبارزه با رفتار انحصاری و ضد رقابتی به سازمان‌های ضد انحصار کمک های شایان توجهی کند.

خالق اتریوم، ویتالیک بوترین در مقاله جدیدی که منتشر شد به بحث و بررسی این موضوع پرداخت که سازمانهای بلاک چینی و ضد انحصار هدف مشترکی در خصوص متوقف کردن متمرکزگرایی آشکار و علتی اقتصاد دارند که دقیقا معادل واژه "تمرکززدایی" می باشد.

بوترین در این مقاله که عنوان "کد بلاک چین به عنوان کد ضد انحصار" منتشر شده است، اینطور استدلال می کند که سازمان های ضد انحصار با در نظر گرفتن مجازات‌هایی برای رفتارهای ضد رقابتی در واقع تمرکززدایی را ترویج می‌دهند تا از این طریق از تمرکز خطرآفرین ممانعت شود و این دقیقاً همانند بلاک چین است که تمرکز زدایی را به عنوان هدف اصلی عملکرد خود مدنظر قرار داده است.

این گزارش در سطح عملی تر اما به این موضوع می‌پردازد که فراهم نمودن شرایط رشد و نمو بلاک چین ها در واقع به نفع سازمان های ضد انحصار تمام می شود. از آنجایی که هر کسی می تواند صرفنظر از موقعیت مکانی در این حوزه فعالیت و بعبارتی تراکنش داشته باشد، می توانند محیط‌های عادلانه‌تری ایجاد کنند. این مقاله که در روز دوشنبه منتشر شد، به این موضوع هم پرداخت که سازمانهای ضد انحصاری چون کمسیون تجارت عادلانه (FTC) در ایالات متحده می بایستی در کوتاه مدت از ابتکارهای موثر در این زمینه مثل سندباکس ها حمایت کنند تا بلاکچین ها بتوانند با نظارت کمتری فعالیت داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید:

اتریوم 2 چیست و بلاکچین آن چگونه کار میکند؟

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

بازار ارزهای دیجیتال تا کجا می‌تواند پیشرفت کنند؟

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

بلاک‌چین و هوش‌ مصنوعی، تقابل دو تکنولوژی آینده

بلاک چین و اینترنت اشیا


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین