آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

رای گیری مبتنی بر بلاک چین تحت بررسی کنگره ایالات متحده

رای گیری مبتنی بر بلاک چین تحت بررسی کنگره ایالات متحده

 

کنگره ایالات متحده در نظر دارد یک سیستم مبتنی بر بلاک چین را برای رای گیری از راه دور مجلس سنا توسعه دهد.

بنا بر یادداشت لورفته از سوی یکی از کارکنان مجلس ایالات متحده امریکا، کنگره در حال بررسی فناوری بلاک چین است تا در این بحبوحه همه گیری ویروس کرونا از آن به عنوان ابزاری برای مدیریت رای گیری از راه‌دور مجلس سنا بهره گیرد. طبق این یادداشت، بلاک چین می تواند به منظور تسهیل فرآیند رای گیری در کنار دیگر برنامه های رمزگذاری انتها به انتها مورد استفاده قرار گیرد.

در این سند اینطور آمده که دو مجلس سنا و قانونگذاران برای رسیدگی به اموری چون جلسات دادرسی، شوراها و رای گیری همیشه بصورت حضوری عمل می کنند و هیچ‌یک از آنان برنامه ای برای انجام این فعالیت ها از راه دور ندارند.

یادداشت کارمند سنا با اشاره به این مطلب که دو آپشن تایید اعتبار و امنیت رای گیری در واقع از ویژگی‌های اصلی سیستم های رای گیری مبتنی بر بلاک چین می باشد، ادعا دارد که بلاک چین از طریق دفتر کل توزیع شده می تواند رای ها را به طور ایمن انتقال دهد و همچنین رای های صحیح را تایید نماید. در ادامه یادداشت آمده «بلاک چین می تواند محیطی امن و شفاف را برای تراکنش ها و همچنین ثبت الکترونیکی همه آرا فراهم نماید و در ضمن از احتمال شمارش نادرست آرا نیز بکاهد.»

کنگره آمریکا به این مطلب هم اشاره می کند که سیستم هایی مشابه بلاک چین پیشتر هم در رای گیری های انتخاباتی استفاده شده اند و در این رابطه به انتخابات پارلمانی استونی در سال ۲۰۱۹ اشاره می کند که ۴۴ درصد آرا بصورت آنلاین اخذ شده بود.

 

بیشتر بخوانید:

بلاکچین بستری امن برای انتخابات (بخش اول)

فناوری بلاک چین چگونه کار می کند؟ (هر آنچه که باید بدانید)

بلاک چین DeFi چیست؟ چشم انداز امور مالی غیر متمرکز

کاربرد بلاک چین در بورس و بازارهای سرمایه (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش اول)

کاربردهای مهم بلاک چین (بخش دوم)


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.