آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

اوکراین در نظر دارد از تأسیسات اتمی برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کند


وزارت انرژی اوکراین طی بیانیه ای در تاریخ ۶ ماه مه که در فیسبوک منتشر شد، اظهار داشت: استخراج ارزهای دیجیتال یک روش معاصر و کارآمد برای استفاده از انرژی اضافی است. طبق این پست، نیروگاه های هسته ای اوکراین به دلیل قرنطینه ناشی از بیماری کرونا، به تولید مازاد رسیده اند.

این وزارتخانه اکنون به دنبال استفاده از راهکارهای مترقی برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی به عنوان بخشی از مسیر دولت در جهت دیجیتالی شدن است که توسط رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی حمایت می شود. این وزارتخانه هشدار می دهد که عدم تغییر این وضعیت ممکن است "شرایطی را برای جرائم مفسده انگیز ایجاد کند که در نهایت شهروندان اوکراینی هزینه آن را خواهند داد."

استخراج کریپتو به نوبه خود می تواند یکی از راه حل های کارآمد باشد، در ادامه این پست آمده است: "راهی برای تبدیل این "تهدید" به "فرصت" وجود دارد. یکی از رویکردهای مدرن برای استفاده از برق اضافی، اختصاص آن به استخراج ارزهای دیجیتال است."

این پست ادامه می دهد: "این امر نه تنها به حفظ بار تضمین شده بر نیروگاه های هسته ای می انجامد، بلکه همچنین اطمینان می دهد كه شركت ها بتوانند سرمایه های اضافی جذب كنند. بنابراین این راهکار، مسیر را برای یک اقتصاد اساساً جدید، رویکردهای جدید و یک الگوی بازاری جدید باز می کند".

همانطور که پیش از این در تاریخ ۵ ماه مه توسط یک رسانه خبری کریپتوی روسی زبان به نام فورک لاگ (Forklog) گزارش شده بود، مدیر اجرایی وزارت انرژی اوکراین از شرکت دولتی Energoatom خواسته است تا ۸ ماه مه در مورد روش های بالقوه اجرای استخراج ارزهای دیجیتال در تاسیسات تولید انرژی هسته ای این کشور تحقیق کند.

پیش از این نیز نیروگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده شده اند، اگرچه در مقیاس دولتی نبوده است. همانطور که در ماه مارس توسط کوین تلگراف گزارش شد، یک نیروگاه خصوصی در منطقه فینگر لیکس (Finger Lakes) شهر نیویورک به استخراج بیت کوین روی آورده و روزانه حدود ۵۰ هزار دلار به صورت بیت کوین به درآمد خود افزوده است.

 

بیشتر بخوانید:

شیوع یک کلاهبرداری پانزی با دام وسوسه انگیز استخراج بیت کوین

بهترین کارت‌های گرافیک برای استخراج ارزهای دیجیتال

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین