آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

قانون‌گذار انگلستان (FCA) به شرکت پس انداز استیبل کوین Zeox برای حذف تبلیغاتش اخطار داد

 قانون‌گذار انگلستان به شرکت پس انداز استیبل کوین Zeox برای حذف تبلیغاتش اخطار داد

 

مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) به متروی لندن دستور داده است که تبلیغات استارتاپ زئوکس (Zeux) را حذف کند. زئوکس با بهره گیری از استیبل کوین‌ها خدمات پس انداز با نرخ بهره بالا ارائه می دهد.

به نظر می رسد FCA نگران است کسب و کار زئوکس سرمایه های مشتریانش را به استیبل کوین تبدیل کرده و به موسسات خدمات مالی در چین منتقل کند. زئوکس به متروی لندن سفارش تبلیغات محصول پس انداز سرمایه گذاری با بهره 5% داده است که هدف آن مشتریانی است که علاقه‌شان به بانک ها را از دست داده اند. اعتراض نهاد ناظر به این موضوع است که زئوکس در تبلیغاتش اشاره نمی کند که دارایی های سرمایه گذاران را از ارز رسمی به استیبل کوین تبدیل کرده و به موسسه ای در چین منتقل می کند.

علاوه بر آن ظاهرا این استارتاپِ بلاکچینی مجوزهای قانونی لازم را از نهادهای نظارتی اخذ نکرده است. بنا بر اعلام شرکت در وبسایتش، زئوکس از استیبل کوین‌ها به عنوان واسطه مبادلات استفاده می کند تا هزینه های انتقال و تسویه وجوه را کاهش دهد و در نهایت از این طریق دسترسی مشتریان بریتانیایی به محصولات بین المللی را فراهم کند، فرصتی که پیشتر در اختیار نداشتند. البته در هیچ جایی اشاره نمی کند از کدام استیبل کوین بدین منظور استفاده می کند.

با توجه به اعلامیه FCA، زئوکس مجوز ارائه خدمات نگهداری حساب و خدمات مقدماتی پرداخت را داشته است ولی اجازه نگهداری پول مردم را ندارد. FCA در پایان ژانویه به زئوکس دستور داد تبلیغاتش را جمع آوری کند ولی علی رغم اعلام موافقت شرکت، تبلیغاتش همچنان در متروی لندن به چشم می خورد.

 

بیشتر بخوانید:

استیبل کوین (Stablecoin) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

امکان پولشویی در ارزهای دیجیتال بیشتر است یا پول‌های رایج؟

دستورالعمل مبارزه با پولشویی (FATF) اتحادیه اروپا اجرایی شد

ترس بانک‌های آمریکایی از لیبرا (Libra)

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر روی ارزهای دیجیتال

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.