آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

چین با معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بحران جهانی کرونا را به یک فرصت تبدیل می‌کند

چین با معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، بحران جهانی کرونا را به یک فرصت تبدیل می‌کند

 

با کاهش نرخ بهره بانک‌های مرکزی جهان و رساندن آن به صفر و همچنین اتخاذ اقدامات جدی علیه رکود اقتصادی ناشی از همه گیر شدن ویروس کرونا، بانک مرکزی چین در تلاش است برنامه مربوط به معرفی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) خود را هر چه سریعتر عملی کند.

بنا به گزارش گلوبال تایمز در ۲۴ مارس، چین به صدور ارز دیجیتال بانک مرکزی یک قدم نزدیک تر شده است. بانک مرکزی این کشور توسعه کارکردهای بنیادی این ارز دیجیتال رسمی را تکمیل کرده و هم اکنون در حال تهیه قوانینی است که به اجرای آن کمک خواهد کرد.

گلوبال تایمز به این نکته هم اشاره کرد که تعدادی از شرکت‌های خصوصی فعال در شنژن مثل تنسنت، هوآوی و بانک مرکزی مرچنتز چین در توسعه این ارز دیجیتال مشارکت داشته‌اند.

مدیرعامل بنیاد رنسانس دیجیتال، کائو یان طی مصاحبه اش با این آژانس خبری اظهار داشت که این شرکت های خصوصی به دلیل تجارب گرانقدری که در زمینه بلاک چین و پرداخت های شخص ثالث دارند، انتخاب شده اند.

برنامه پرداخت علی پی (Alipay) متعلق به علی بابا و وی چت پی (WeChat Pay) متعلق به تنسنت دارای بیش از ۱.۷ میلیارد حساب فعال در سراسر چین هستند، یعنی ۳۰۰ میلیون بیشتر از جمعیت کشور. جالب است بدانید که این شرکت ها برای ایجاد یک زیر ساختار پیشرفته تجاری آنلاین، شبکه‌های اجتماعی، پرداخت ها و تجارت الکترونیک را با هم ادغام کرده اند. طبق گزارش رسانه ها، این اختراعات حوزه های مختلف ارز دیجیتال را پوشش می‌دهند که عبارتند از: صدور و ثبت تراکنش، کیف پول‌های دیجیتالی، پشتیبانی از معاملات ناشناس و کمک به نظارت و برخورد با حساب‌های غیرقانونی.

کائو معتقد است که تسریع در برنامه CBDC می تواند این بحران را به یک فرصت تبدیل کنند، زیرا ارزهای دیجیتال به عنوان راحت ترین ابزار اجرای سیاست نرخ بهره صفر یا منفی در بانک‌های تجاری در نظر گرفته می شود.

چین قصد دارد طرح یوآن دیجیتال را در بین کشورهایی که راهکار «کمربند و جاده» را اتخاذ کرده اند، اجرا کند. این کشور CBDC خود را به عنوان یک استراتژی مهم تلقی می‌کند تا بدین واسطه نقش ارز ملی چین در توسعه اقتصاد بین الملل را پررنگ تر جلوه دهد.

 

 بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

کرونا ویروس، بحران اقتصادی و تاثیر آن بر بیت کوین

کرونا و جهش سیستمی اقتصاد دنیا 

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

ویروس کرونا و کاهش رشد هش ریت استخراج بیت کوین

ترافیک جستجوی «بیت کوین کرونا ویروس» از «هاوینگ بیت کوین» در گوگل فراتر رفت!

شرکت‌های ارز دیجیتال در حال توسعه طرح‌های مخصوص مقابله با ویروس کرونا

بلاک چین راه نجات جهان از شر ویروس کشنده کرونا

نفت ۴۰ دلاری و کرونای بودجه دولت!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.