آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین

سه دلیلی که تحلیلگران برتر بازار کریپتو برای افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۵,۰۰۰ دلار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ می آوردند. بیت کوین توانسته ریکاوری وی شکل خود به ۱۰,۰۰۰ دلار را تکمیل کند و بدین ترتیب پیش بینی معامله گران برتر کریپتو محقق شده است.


قیمت بیت کوین در روز پنج شنبه از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار پیشی گرفت و بازیابی وی شکل آن از سقوط قیمتی ماه مارس (۳,۶۰۰ دلار) تکمیل شد. معامله گران بر این باورند که این رالی قیمتی تازه شروع کار این برترین ارز دیجیتال است، چراکه ترکیبی از فاکتورهای مثبت به این روند صعودی سمت و سو می‌دهند.
تحلیلگران بر اساس تحلیل تکنیکال خود پیش بینی می کنند که قیمت بیت کوین تا سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ به ۱۵,۰۰۰ دلار افزایش پیدا می کند. بلحاظ تاریخی، سطح ۱۰,۰۰۰ دلار به عنوان سطح روانشناختی قیمت بیت کوین عمل می کند و شکست این سطح مهم قیمتی در کوتاه مدت می‌تواند به شکل گرفتن روند صعودی کمک کند.

بیت کوین درواقع توانسته یک چرخه چند ساله را نقض کند که به دسامبر سال ۲۰۱۷ برمی گردد و اگر بسمت ۱۰,۵۰۰ دلار پیش رود، شروع چرخه جدیدی را رقم می زند و به احتمال قریب به یقین پایه و اساس رالی قدرتمند دیگری را شکل می دهد.

بالاترین قیمت معامله شده بیت کوین در بین صرافی های بزرگ جهان در سال ۲۰۱۹ ، ۱۴,۰۰۰ دلار بوده است. در دسامبر ۲۰۱۷ نیز هر دو کندل ماهانه در همین سطح بسته شدند و این نشان می‌دهد که ۱۴,۰۰۰ دلار به عنوان یک سطح مقاومت کلیدی در میان مدت باقی مانده است.

چنانچه قیمت بیت کوین از منطقه ۱۰,۵۰۰ تا ۱۱,۰۰۰ دلار پیشی بگیرد و یا بالای ۹,۵۰۰ دلار انباشت شود، می توانیم به این نتیجه برسیم که خود را برای قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار آماده خواهد کرد. با توجه به اینکه این ارز دیجیتال هم اکنون در حال ادامه به کندل بزرگ خود است، می توان گفت شانس رسیدن به سطح ۱۵,۰۰۰ دلار نیز وجود دارد.

رویداد بزرگ هاوینگ یا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین در کمتر از چهار روز دیگر رخ می دهد. در دو هاوینگ پیشین قیمت بیت کوین پس از گذشت ۱۰ تا ۱۱ ماه بین ۱,۲۰۰ تا ۶,۰۰۰ درصد رشد داشته است. به همین دلیل تحلیلگران پیش بینی می کنند احتمال افزایش سطح این ارز دیجیتال بسیار بالاست.

این هاوینگ به همراه چند فاکتور فاندامنتال دیگر مثل افزایش فعالیت‌های درون زنجیره ای و فعالیت توسعه دهنده آن می‌تواند به تقویت حرکت بیت‌کوین کمک کند.

و اما سومین دلیل، افزایش تقاضای خرده‌فروشان برای خرید بیت کوین در آستانه هاوینگ است که ترس جاماندن از این بازار پرسود را دارند. البته رغبت سرمایه گذاران کلان نهادی هم به این موضوع دامن می زند.

بر اساس گزارش سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ گری اسکیل، ۸۸ درصد خریداران از نهادها و سازمان های بزرگ هستند. گواه این امر اینست که در بازه زمانی ژانویه تا مارس، موسسات ۴۴۳ میلیون دلار را در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند.

بدین ترتیب می توان گفت که سه فاکتور ساختار فنی خوش‌بینانه بیت کوین، افزایش سطح تقاضای سازمان ها و نهادها برای خرید آن و همینطور تاثیر هاوینگ می‌تواند بیت کوین را به قیمت های صعودی جدیدی در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ برساند.

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین