آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

کمیابی بیت کوین، برای هر 333 نفر در دنیا تنها یک بیت کوین وجود دارد

کمیابی بیت کوین، برای هر 333 نفر در دنیا تنها یک بیت کوین وجود دارد

 

کمیابی نهادینه شده بیت کوین یکی از ویژگی های چشمگیر آن است. بیت کوین اولین موجود به معنی واقعی کمیاب دنیاست. با فرض جمعیت فعلی جهان، برای هر 333 نفر تنها 1 بیت کوین وجود دارد.

یکی از ویژگی های بیت کوین این است که عرضه محدودی دارد. این پروتکل طوری طراحی شده است که اجازه تولید بیشتر از 21 میلیون بیت کوین را نمی دهد. بلاکچین بیت کوین برای ایمن سازی شبکه و همچنین اداره عرضه بیت کوین ها از پدیده ای به اسم هاوینگ (Halving) استفاده می کند. پاداشی که استخراج کنندگان برای اضافه کردن هر بلوک دریافت می کنند هر چهار سال نصف می شود. استخراج کنندگان برای پوشش هزینه هایشان همین بیت کوین ها را در بازار عرضه می کنند. به همین دلیل، هاوینگ عرضه بیت کوین در بازار آزاد را کاهش می دهد. تخمین زده می شود هاوینگ بعدی در ماه می 2020 اتفاق بیفتد که پاداش هر بلوک را به 6.25 بیت کوین کاهش می دهد.

با این که موضوع فوق برای دارندگان فعلی بیت کوین خوشایند است ولی فرصت خرید بیت کوین ذره ذره به پایان می رسد. در تئوری هر کسی قدرت این را نخواهد داشت که یک بیت کوین تملیک کند. در فوریه 2020 بیش از 7.7 میلیارد نفر روی زمین زندگی می کنند. اگر بیت کوین به طور مساوی بین همه آن ها تقسیم شود هر یک 0.003 بیت کوین خواهند داشت. به عبارتی هر 333 نفر به یک بیت کوین می رسند. این بهترین سناریو است. در واقع اوضاع وخیم تر از آن است.

به نظر می رسد حدودا 3 میلیون بیت کوین یا بیشتر به دلایل مختلف برای همیشه از دست رفته اند. پس شانس داشتن بیت کوین کمتر می شود. بیت کوین بقدری کمیاب است که از تعداد میلیونرها کمتر است. تعداد بیت کوین ها (21 میلیون) از تعداد میلیونرهای فعلی دنیا (36 میلیون) کمتر است.

 

بیشتر بخوانید:

بهترین ارزهای دیجیتال برای ترید و سرمایه‌گذاری

انفجار قیمت بیت کوین دوباره آغاز می شود؟

پیش بینی قیمت بیتکوین تا سال 2020

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

بیت کوین حباب اقتصادی است یا طلای دیجیتال؟

تفاوت سرمایه گذاری در بورس ایران با بازار ارزهای دیجیتال


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین