آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

رابطه مستقیم بین افزایش جستجوی عبارت *هاوینگ بیت کوین* و رالی قیمتی آن پس از هاوینگ

رابطه مستقیم بین افزایش جستجوی عبارت *هاوینگ بیت کوین* و رالی قیمتی آن پس از هاوینگ
یکی از مهمترین رویدادهای کریپتو در سال جاری، هاوینگ یا همان نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین است که در حال نزدیک شدن به آن هستیم. تخمین های صورت گرفته از داده‌های بلاک چین نشان می دهد که این اتفاق بسیار مهم در کمتر از ۳۰ روز آتی رخ می‌دهد.

با این اتفاق تعداد بیت کوین های تولید شده در هر بلاک نصف خواهد شد و دقیقا به همین علت است که نام هاوینگ را برای آن انتخاب کرده اند. در اثر این اتفاق، کاهش سریع ۵۰ درصدی نرخ تورم پادشاه ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد.

این رویداد بهیچوجه اتفاقی و بی خبر رخ نمی دهد، چراکه گوگل ترندز نشان می‌دهد که علاقه و توجه به عبارت *هاوینگ بیت کوین* اخیراً به اوج خود رسیده است.

بر اساس داده‌های گوگل ترندز تا ۱۴ آوریل، کاربران امریکایی در ماه گذشته عبارت هاوینگ بیت کوین را بیش از همیشه جستجو کرده‌اند تا پیش از وقوع به اطلاعات لازم در مورد آن دست یابند. گوگل اعلام کرده با این پیشرفت، ماه آتی شاهد دو برابر شدن این تعداد جستجو هم خواهد بود.

داده های مربوط به کاربران گوگل ترندز در سراسر جهان نیز همین روند را نشان می دهد و نشان دهنده بیشترین میزان علاقه به جستجوی عبارت *هاوینگ بیت کوین* می باشد.

اگرچه این همبستگی با سقوط «پنجشنبه سیاه» در ماه مارس کمرنگ شد، اما باید بدانید که بین عملکرد بیت کوین و امتیاز گوگل ترندز به این عبارت همچنان رابطه محسوسی وجود دارد.

افزایش علاقه به این عبارت از ۸ دسامبر شروع شد که قیمت بیت کوین به ۶,۴۰۰ دلار سقوط کرد و در نهایت تا ۱۵ فوریه رالی قیمتی را تجربه کرد و به ۱۰,۵۰۰ دلار نزدیک شد. علاوه بر این، از زمان سقوط «پنج‌شنبه سیاه» در ۱۲ مارس، علاقه به عبارت هاوینگ دو برابر شد و این موضوع با رالی ۱۰۰ درصدی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مصادف شد.

علاقه به این رویداد کماکان در حال افزایش است و این میزان همبستگی بیانگر آن است که بیت کوین آماده یک افزایش قیمتی بالاتر در هفته های آتی است.

به علاوه، از نقطه‌نظر فاندامنتال هم پیش بینی شده که هاوینگ می‌تواند افزایش قیمت بیت کوین را به دنبال داشته باشد. مدل اقتصادی پلن بی، تحلیلگر ارز دیجیتال نیز معرف آن است که ارزش بیت‌کوین پس از پدیده‌ هاوینگ به ۵۰,۰۰۰ تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین