آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین به بیش از ۷۵۰۰ واحد در سراسر جهان رسید

به عنوان نشانه ای از ادامه رشد صنعت کریپتو، اکنون بیش از ۷۵۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر جهان وجود دارد. آمار و ارقام Coin ATM Radar به عنوان وب سایتی که صنعت خودپردازهای کریپتو را پیگیری می کند، حاکی از آن است که تعداد دستگاه های جدید در ماه آوریل حدود ۷۰% افزایش داشته است.


تقریباً ۱۲۰۰ دستگاه خودپرداز جدید بیت کوین فقط در سال ۲۰۲۰ در سراسر جهان نصب شده است. به عنوان یک چشم انداز، تقریباً ۴ سال (از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸) طول کشید تا این صنعت بتواند شاهد نصب ۲۰۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در سطح جهان باشد.

ایالات متحده با ۵۴۲۲ دستگاه خودپرداز همچنان با در اختیار داشتن بیش از ۷۰% سهم این بازار جهانی، همچنان بر این صنعت حاکم است. کانادا با ۷۲۱ (۹.۵%)، بریتانیا با ۲۷۹ (۳.۷%) و اتریش با ۱۳۷ (۱.۸%) دستگاه، پس از ایالات متحده در رتبه های بعدی قرار می گیرند.

بنابراین همانطور که انتظار می رفت، آمریکای شمالی از نظر محبوبیت دستگاههای خودپرداز، یک سر و گردن بالاتر از قاره های دیگر است. اروپا میزبان تنها ۱۶% از این بازار جهانی است و آمریکای جنوبی با ۰.۸% عقب ماندگی قابل توجهی دارد. آسیا با ۱.۷ درصد، در مقابل آمریکای شمالی و اروپا به چشم نمی آید، اما هنگ کنگ با ۵۶ دستگاه خودپرداز (۰.۷ درصد) بیش از یک سوم بازار در این منطقه را به خود اختصاص داده است.

این نقطه عطف جدید برای خودپردازهای بیت کوین در حالی به وجود می آید که برخی از ۵۵۴ اپراتور برتر خودپرداز در جهان، همچنان در جدول رده بندی به رقابت با یکدیگر می پردازند. در این بازار رقابتی، معمول نیست که یک لیدر جدید بتواند در هفته های متوالی رتبه های برتر را کسب کند.

در اوایل ماه فوریه، Bitcoin Depot با بیش از ۵۰۰ دستگاه خودپرداز در مدت کوتاهی عنوان برتر را به دست آورد، اما هفته بعد Coinsource اعلام کرد که با ۶۰۰ دستگاه به صدر صعود کرده است. (به گفته Coin ATM Radar ، فعالیت Coinsource از آن زمان به طور غیر قابل تصوری به کمتر از ۳۰۰ دستگاه کاهش یافته است). از امروز (۲۱ آوریل)، CoinCloud با ۶۵۳ دستگاه خودپرداز در این رقابت پیشتاز است.

صنعت تولید دستگاههای خودپرداز کریپتو با حضور ۴۲ تولید کننده شناخته شده، حتی از استخر اپراتورها نیز کوچکتر است. تقریباً کل نصب ها توسط Genesis Coin (۳۳.۸%) و General Bytes (۳۰.۷%) انجام می شود.

بنابراین اگر هنوز از خطر وجود یک بانک آلوده به ویروس کرونا در شهر خود می ترسید یا رؤیاهایی راجع به "بانک خود" دارید، ممکن است وقت آن باشد که به دنبال یافتن نزدیکترین خودپرداز بیت کوین باشید. اگر پرداخت کارمزدهای سنگین برایتان مهم نیست، گزینه درست همین است.

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

افزایش قیمت بیت کوین، این روند تا کی ماندگار است؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین