آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

کاهش تاریخی قیمت نفت تگزاس و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

طبق گزارش اخیر کوین تلگراف، قراردادهای آتی ماه می ۲۰۲۰ نفت خام تگزاس کاهش ۱۰۰ درصدی را در روز دوشنبه تجربه کرد. اما این آخر ماجرا نبود، شرایط بدتر شد و قیمت نفت خام به منفی ۳۷.۶۳ دلار رسید؛ پدیده‌ای که تا به الان هیچ وقت رخ نداده بود.

قرارداد آتی ماه ژوئن نفت خام تگزاس با تاریخ انقضا ۱۹ می نیز حدود ۲۰ تا ۲۰.۴۳ درصد برای هر بشکه کاهش یافت. اوپک و روسیه جنگ نفتی خود را در کمتر از یک ماه پیش(اول ماه می) با توافق بر سر کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز پایان دادند، اما هم اکنون به نظر می رسد، اعتماد به این معاهده نیز کمرنگ شده است.


این کاهش ناگهانی قیمت نشان می دهد که اقتصاد جهان علیرغم افزایش قیمت‌های بورس داو و شاخص S&P500 طی سه هفته اخیر، کماکان در وضعیت شکننده ای قرار دارد. فروپاشی قیمت قراردادهای آتی نفت، تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر تقاضای جهان برای نفت را پر رنگ تر نشان می دهد، چرا که همه صنایع از صنعت خطوط هوایی گرفته تا کشتیرانی و پروژه های عمرانی همگی به تعلیق درآمده اند.

این فضا اما وقتی تشدید می شود که تولیدکنندگان سراسر جهان به تولید نفت ادامه دهند و نگران این باشند که معامله‌گران امکان دستیابی به این ذخیره بیش از حد را محدود کنند. نکته نگران کننده تر این است که بین قراردادهای آتی ماه می و ژوئن فاصله بیفتد، طوریکه برخی از تحلیلگران این اتفاق را یک سیگنال نزولی تفسیر کرده اند، دلیلش هم اینست که معامله‌گران می ترسند مکان ارائه نفت خام را در آینده نیابند.

اگرچه این سقوط قیمت بسیار شوک آور و غیر قابل پیش بینی بود، اما قرارداد نفت خام تگزاس ماه ژوئن و نفت خام برنت همچنان بالای ۲۰ دلار مانده اند. در ضمن بازارهای سنتی هم روز دوشنبه را با سیر نزولی به پایان رساندند، اما پس از ساعاتی قراردادهای داو و S&P500 مثبت شدند و به ترتیب رشد ۰.۵۲ و ۰.۵۸ درصدی یافتند.

بیت کوین اما از ترکش این فروپاشی در امان نماند و قیمت آن با کاهش ۴.۲۳ درصدی مواجه شد و در حال حاضر ۶,۸۲۰ دلار معامله می شود. در ابتدای سیر نزولی قیمت نفت، بیت کوین حمایت ۷,۲۰۰ دلاری خود را از دست داد و نتوانست از مقاومت ۷,۲۷۷ دلاری عبور کند.

بسیاری از تحلیلگران و طرفداران کریپتو عرضه ثابت بیت کوین را نشانه گرفته اند و آن را در مقایسه با چاپ نامحدود دلار امریکا و استخراج ناتمام نفت یک امتیاز منحصر به فرد می دانند.

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بیت کوین قوی‌تر از همیشه!

پیش بینی‌ها از افزایش قیمت بیت کوین حکایت می‌کند

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

نفت ۴۰ دلاری و کرونای بودجه دولت!

افزایش قیمت بیت کوین، این روند تا کی ماندگار است؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین