آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

گرایش و علاقه روزافزون معامله گران سنتی به دارایی های دیجیتال

بر اساس نتایج یک بررسی منتشر شده در ۳۱ مارس، مدیران ارشد معاملاتی بر این باورند که بسیاری از کمپانی های فعال در عرصه تجارت با سقوط اخیر بازار ارزهای دیجیتال، ترغیب شده اند از این فرصت استفاده کنند و وارد این حوزه شوند.

گزارش پلتفرم اطلاعات مدیریت Acuiti حاکی از آن است که حدود ۱۰۰ صرافی به منظور دادوستد ارزهای دیجیتال برای مشتریان نهادی راه اندازی شده است.


این بررسی نشان دهنده اینست که سطح پذیرش دارایی های دیجیتال در بین سرویس دهندگان جانبی فروش (۲۶ درصد) بسیار بالاتر از بنگاه های معاملاتی سنتی (۱۷ درصد) است.

در این گزارش همچنین مشخص شد که تمامی کمپانی های تجاری رمزارزها نسبت به مشتقات بیت کوین علاقه‌ و توجه روزافزونی پیدا کرده اند. حدود ۵۷ درصد کمپانی ها بیت کوین معامله کرده اند، درحالیکه ۲۹ درصد به معامله مشتقات اتریوم پرداخته اند.

یکی از یافته های این مطالعه این است که اگرچه ریپل در جایگاه هشتم دارایی های دیجیتال برتر بازار قرار گرفته است، اما جفت ارز ریپل/ دلار در رده بندی جفت ارزهای سرمایه‌گذاران نهادی، رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است. لیکوئیدیتی، نوسان پذیری و موقعیت های آربیتراژ این ارز دیجیتال سه دلیل برتر برای محبوبیت آن در نزد این سرمایه گذاران می باشد.

اما یکی از بزرگ‌ترین نگرانی های تمامی نهادها به ویژه آن دسته که هنوز اقدامی برای معامله دارایی دیجیتال نکرده‌اند، آسیب‌پذیری و امنیت صرافی ها و ترس از هک شدن این پلتفرم ها بود. این نهادها همچنین از خدشه وارد شدن به شهرت خود واهمه داشتند و دقیقا به همین علت است که اکثر نهادهای تجاری تمایلی به ارائه دارایی های دیجیتال در لیست دارایی خود ندارند.

اگرچه نتایج این بررسی نشان دهنده میزان پایین پذیرش دارایی های دیجیتال است، اما آینده روشنی را در آینده نزدیک برای آن رقم می زند و پیش بینی می کند ۹۷ درصد بنگاه‌های تجاری سنتی طی دوسال آینده به معامله دارایی های دیجیتال روی می آورند.

بیشتر بخوانید:

شیوع یک کلاهبرداری پانزی با دام وسوسه انگیز استخراج بیت کوین

آموزش استفاده از ماشین حساب‌های استخراج ارز دیجیتال

استخراج ابری یا کلود ماینینگ چیست؟

هاوینگ (Halving) یا نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین چیست؟

راه‌اندازی بزرگ‌ترین فارم استخراج بیت کوین ایران با سرمایه‌گذاری چینی‌ها!

تاثیر قطع اینترنت ایران بر روی عملکرد ماینر‌ها

مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارزها

کامپیوتر کوانتومی چیست و چگونه کار می‌کند؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین