آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

فدرال رزرو در حال چاپ یک میلیون دلار پول نقد در هر ثانیه!

فدرال رزرو در حال چاپ یک میلیون دلار پول نقد در هر ثانیه!

 

بانک مرکزی آمریکا تنها در عرض یک هفته توانست ۵۸۶ میلیارد دلار را به چاپ برساند و رکورد جدید تاریخی را به ثبت برساند.

بر اساس یک گزارش رسمی، ترازنامه بانک مرکزی ایالات متحده در عرض یک هفته (از تاریخ ۱۸ الی ۲۵ مارس) به ۵.۲۵ تریلیون دلار افزایش یافته است و بدین ترتیب می‌توان به این نتیجه رسید که فدرال رزرو در این هفته توانسته بطور متوسط ۹۷۰ هزار دلار را در هر ثانیه به چاپ برساند تا از این طریق بازار را در بحبوحه شیوع ویروس کرونا زنده و پویا نگه دارد. در حقیقت فدرال رزرو توانسته معادل سرمایه بازار بیت کوین در هر ۳۵ ساعت را به چاپ برساند و روانه اقتصاد آمریکا کند.

بر اساس اعلام بلومبرگ، تاکنون شاهد چنین اتفاقی در ترازنامه فدرال رزرو نبوده ایم و این اولین باریست که رقم این ترازنامه از ۵ تریلیون دلار تجاوز کرده است. ترس و وحشت سرمایه‌گذاران در اثر شیوع جهانی کووید_ ۱۹، بانک مرکزی را بر آن داشته تا چندین راهکار نقدینگی از جمله برنامه‌های خرید اوراق قرضه را راه اندازی کند.

میزان تلاش ها و اقدامات فعلی فدرال رزرو در جهت مهار مشکلات بسیار بیشتر و بزرگتر از راهکارهای مشابهی است که طی بحران های مالی پیشین برداشته می شد. ایالات متحده همچنین با ارائه یک بسته حمایتی ۶ تریلیون دلاری موافقت کرده است و قرار است از این مبلغ ۵۶۰ میلیارد دلار آن به افراد و ۵۰۰ میلیارد دلار آن به شرکت‌های بزرگ اختصاص داده شود.

رئیس بانک مرکزی آمریکا در گفتگویی اظهار داشت: ما در سیستم مالی به اندازه کافی پول نقد داریم، کمااینکه در فدرال رزرو هم پول نقد نامحدودی در اختیار داریم و برای اطمینان از وجود پول نقد کافی در سیستم بانکداری هر اقدامی که لازم باشد انجام خواهیم داد.

 

بیشتر بخوانید:

کاهش اضطراری نرخ بهره از سوی فدرال رزرو

حذف نرخ بهره توسط فدرال رزرو و افزایش ۸۰۰ دلاری قیمت بیت کوین

قانون گذاری گسترده رمزارزها در سال 2020

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

بلاک چین به جنگ با کرونا می رود

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیم؟

ترید و معامله ارزهای دیجیتال را چگونه شروع کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاک چین


آموزش ترید حرفه ای ارز دیجیتال

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین