آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

بلاک چین به داد واردات کالا در چین می رسد

 

 

تسلا، تولید کننده امریکایی خودروهای برقی در حال همکاری با گروه بندر شانگهای است تا توانمندی بلاک چین را در تسهیل پروسه واردات کالا به چین بررسی کنند.


طبق اعلامیه منتشر شده، گروه بندر بین المللی شانگهای(SIPG)_ تنها اپراتور این بندر_ و اپراتور حمل و نقل دریایی چین COSCO بر روی یک اپلیکیشن بلاک چینی کار کرده اند که می تواند زمان انتقال بار را کاهش دهد و همچنین این پروسه را برای تیم‌های لجستیک تسلا تسهیل کند.

این اپلیکیشن به نام Pilot که در ماه دسامبر اجرایی شد، از بلاک چین برای به اشتراک گذاری داده های حمل و نقل و اسناد بین طرفین ذینفع از جمله تسلا بهره می برد. شواهد حاکی از آن است که دسترسی به منابع داده های قابل اشتراک کل فرایند را تسهیل می کند و برای این خودروساز مستقر در کالیفرنیا شرایطی را فراهم می کند تا با این پلتفرم امن و مطمئن به انتقال محموله‌ها سرعت ببخشد.

البته در این اطلاعیه به این مطلب اشاره نشده که تسلا قصد ادامه استفاده از فناوری بلاک چین برای انتقال کالا به چین و یا هر کشور دیگری را دارد یا خیر.

نیروگاه گرینیج از خط لوله ای استفاده می‌کند که گاز طبیعی را مستقیماً به نیروگاه می آورد، در نتیجه میزان برق مصرفی تاسیسات استخراج _تا ۱۰۰ مگابایت انرژی در هر ساعت_ را تولید می‌کند و از میزان هزینه ها می کاهد. بنابر ادعای گرینیج، این سیستم برای سرمایه‌گذاران فرصتی ایجاد می‌کند تا سودآوری و بازدهی بالایی را نه تنها در حوزه ارز های دیجیتال بلکه در بازارهای انرژی هم تجربه کنند.

بدین ترتیب سرمایه‌گذاران می‌توانند بیت کوین را ارزان تر از هر جای دیگری در بازار خریداری کند.

حال با توجه به رویداد هاوینگ و کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک ها در شبکه بیت کوین که برای ماه می ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده است، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که دسترسی به تجهیزات کارآمد ماینینگ به همراه منابع انرژی و برق ارزان تر می تواند به این بخش کمک کند تا از ضررهای احتمالی در امان بماند.

 

بیشتر بخوانید:

سناریوهای مختلف برای آینده ارزهای دیجیتال

آیا بیت‌ کوین و ارزهای دیجیتال در ایران قانونی هستند؟

بازار ارزهای دیجیتال تا کجا می‌تواند پیشرفت کنند؟

چالش های تنظیم مقررات بیت کوین و ارزهای دیجیتال

بلاک‌چین و هوش‌ مصنوعی، تقابل دو تکنولوژی آینده

بلاک چین و اینترنت اشیا

بلاک چین و مبارزه با پول شویی

فناوری بلاک چین و بانکداری

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش اول)

بلاک چین و آینده زیر ساخت های مالی (بخش دوم)

بلاک چین در سیستم‌های پرداخت


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس</p

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین