آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

امکان معامله تتر با پشتوانه طلا در صرافی بیتفینکس

امکان معامله تتر با پشتوانه طلا در صرافی بیتفینکس

صرافی بیتفینکس اعلام کرد که از این پس تریدرها قادر خواهند بود که بصورت دیجیتالی نسبت به سرمایه‌گذاری بر روی طلا اقدام کنند. به همین منظور ارز دیجیتال تتر گلد (XAUT) را به لیست مبادلات خود افزوده است.

در طی انتشار این خبر شرکت تتر نیز اظهار داشت که ارز دیجیتال تتر گلد با پشتوانه طلا عرضه شده و هر توکن XAUT معادل یک انس طلا در نظر گرفته می‌شود. در حال حاضر قیمت هر انس طلا و هر توکن XAUT تقریبا معادل 1550 دلار می‌باشد.

ارز دیجیتال تتر گلد (XAUT) بر روی بستر استاندارد ERC-20 اتریوم و شبکه TRC20 ترون طراحی و پیاده‌سازی شده است. بر اساس کاوشگر بلاکچین اتریوم، اکنون حدود 4000  توکن تتر گلد بر روی شبکه ERC-20 وجود دارد که با توجه به قیمت طلا، ارزش کل این توکن‌ها مبلغی معادل 6.2 میلیون دلار است. همچنین توسعه دهندگان تتر ادعا می‌کنند که طلاهای پشتوانه این توکن‌ها به صورت واقعی در سوئیس نگهداری می‌شوند. با انتشار این ارز دیجیتال با پشتوانه طلا، صرافی معتبر بیتفینکس تتر گلد “XAUT” را به لیست مبادلات خود افزود. تاکنون حدود یک چهارم از کل توکن‌های بر بستر ERC-20 این ارز دیجیتال به صرافی بیتفینکس منتقل شده است.

با این حال همواره در طول یک سال گذشته اتهاماتی بابت عدم شفافیت تتر وجود داشته است. برخی از کارشناسان معتقدند که به ازای87  درصد از تترهای درگردش دلار ذخیره شده است. یکی دیگر از اتهامات بزرگی وارد شده به تتر، دستکاری بازار در سال 2017 است که منجر به انفجار قیمتی بیت کوین و ارزهای دیجیتال شد. با وجود تمامی اتهامات، تتر با قدرت به عنوان برترین استیبل‌کوین بازار ارزهای دیجیتال و انتخاب اول تریدرها محسوب می‌شود و رقیبانی همچون USDC،TUSD هیچگاه نتوانسته‌اند به حد و اندازه‌های تتر برسند.

 

بیشتر بخوانید:

ارز دیجیتال تتر (Tether) چیست؟

استیبل کوین (Stablecoin) چیست؟ هر آنچه که باید بدانیم

علت افزایش قیمت بیتکوین در سال 2017 چه بود؟

علت تفاوت قیمت بیت کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال چیست؟

خرید با بیت کوین: چه شرکت‌هایی بیت کوین را پذیرفته‌اند؟

سگویت (SegWit) چیست و چگونه کار می‌کند؟

برگزیت به نفع بیتکوین!


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین