آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

امیدواری تلگرام به فروش توکن‌هایش به سرمایه گذاران غیر آمریکایی

امیدواری تلگرام به فروش توکن‌هایش به سرمایه گذاران غیر آمریکایی

 

تلگرام از دادگاه تقاضا کرده که شرایط پیروی از قانون کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ( SEC) مبنی بر منع صدور توکن های گرام را شفاف‌سازی کند.

هفته گذشته قاضی دادگاه منطقه ای امریکا در نیویورک، کوین کسل حکم اولیه پرونده مربوط به صدور و توزیع توکن‌های این برنامه پیام رسان (TON) را صادر کرد. از نظر قاضی پرونده، SEC توانسته ثابت کند که این توکن نوعی اوراق بهادار ثبت نشده می باشد. البته تلگرام هنوز منتظر جزئیات بیشتری است تا شرایط و قوانین لازم برای این شرکت تعیین شود، چراکه در حال آماده سازی عرضه بلاک چین خود است و سرمایه‌گذاران زیادی منتظر دریافت توکن های تلگرام هستند.

وکیل شرکت طی نامه‌ای به قاضی کسل در روز جمعه از دادگاه درخواست کرد که به این سوال پاسخ دهد: آیا ممنوعیت توزیع توکن ها شامل حال سرمایه گذاران غیر امریکایی هم می شود یا خیر؟

طبق اسناد دادگاه، حدود یک چهارم (۴۲۴.۵ میلیون دلار) از ۱.۷ میلیارد دلاری که تلگرام در دو دور قبلی فروش توکن در ماه‌های فوریه و مارس ۲۰۱۸ جذب کرده بود، از سمت سرمایه‌گذاران امریکایی بوده است. پیام رسان بزرگ تلگرام ادعا کرده که تمایل دارد اقداماتی برای جداسازی سرمایه‌گذاران امریکایی انجام دهد و در عین حال به تعهدات خود به دیگر سرمایه‌گذاران نیز پایبند بماند.

تلگرام مدعی است که قوانین اوراق بهادار امریکا فقط معاملات اوراق بهادار صرافی های داخلی و معاملات داخلی با دیگر اوراق بهادار را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، در حالیکه این شرکت خود را مسئول تمام و کمال سرمایه‌گذاران دیگر کشورها نیز می‌داند.

در دادگاه روز دوشنبه (دیروز) SEC تقاضای رد درخواست تلگرام را از دادگاه مطرح کرد و گفت که تلگرام سعی دارد حوزه قضایی دادگاه را به روش نادرستی محدود کنند. در دادخواست SEC می خوانید:

«تلگرام، گرام های ثبت نشده را در سراسر جهان به فروش رسانده و تعدادی از این توکن ها با طرح و برنامه خود تلگرام به فروش مجدد رسیده تا توزیع گسترده آن ضمانت شود، این شامل سرمایه‌گذاران امریکایی هم می شود.»

در این بین بنیاد جامعه TON که شامل گروهی از سرمایه گذاران و توسعه دهندگان خارج از شرکت تلگرام می شود، اعلام کرده که بر روی طرح راه اندازی TON بدون شراکت خود تلگرام کار می کنند.

 

 بیشتر بخوانید:

بلاک چین تلگرام چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

وایت پیپر بلاک چین تلگرام (TON)

اطلاعیه رسمی تلگرام در خصوص بلاکچین TON و توکن‌های گرام (Gram)

اطلاعیه رسمی تلگرام پیرامون ابهامات شبکه TON و ارز بومی گرام

آیا به سیگنال های خرید در کانال ها و گروه های تلگرامی اطمینان کنیم؟

دوج کوین (Dogecoin) چیست؟ هر آنچه که باید بدانید

ورج (Verge) چیست؟ هر آنچه که باید بدانید


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.