آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

موافقت تلگرام با بررسی سوابق بانکی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

موافقت تلگرام با بررسی سوابق بانکی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

 

تلگرام متعهد شده است که تمامی مکاتبات، سوابق بانکی و سایر اطلاعات مورد نیاز را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ایالات متحده تحویل دهد. این اقدام در واقع بخشی از مشکل حقوقی این کمیسیون با پیام رسان تلگرام بر سر پیش فروش توکن گرام در سال ۲۰۱۸ است که سرمایه‌ای به میزان ۱.۷ میلیارد دلار از آن عاید شد. از نظر کمسیون این اقدام با قوانین اوراق بهادار ایالات متحده تناقض دارد.

بر اساس بیانیه منتشر شده در روز جمعه، تلگرام موافقت کرده است که اسناد مشخص و مورد نیاز را برای شفاف سازی بیشتر در اختیار کمسیون قرار دهد. تلگرام همچنین به سوالات مرتبط با سوابق بانکی خود  پاسخ خواهد داد. این شرکت پیام‌رسان همچنین اطلاعاتی را در مورد دارایی هایی که به مشتریان پیش فروش خود پرداخت کرده و همچنین اطلاعات مربوط به دارایی هایی که از این سرمایه گذاران دریافت کرده است، اعطا خواهد کرد. در این بیانیه آمده است:

«تلگرام موظف است کمیسیون بورس و اوراق بهادار را از هرگونه تغییر و اصلاح ایجاد شده در توافقنامه های خرید و هرگونه توافق های کتبی نهایی مرتبط با خریداران اولیه مطلع کند.»

این کمپانی همچنین مکاتبات خود در مورد فسخ قراردادهای خصوصی فروش تا ۲۰ ماه می ۲۰۲۰ را به کمسیون ارائه می‌دهد. طبق اسناد دادگاه، تلگرام و کمسیون بورس و اوراق بهادار در روز پنج شنبه، ۷ ماه می به این توافق رسیدند و فردای آن روز قاضی آن را به تایید رساند.

در حالیکه تلگرام در ابتدای کار گفت وجوه سرمایه‌گذاران را با توکن گرام پرداخت می کند، بعداً اما اعلام کرد این کار امکان پذیر نیست. تلگرام به سرمایه گذاران امریکایی وعده داده کل سرمایه آنان را بازپرداخت می کند، ولی گزینه وام در  دسترس نیست.

 

بیشتر بخوانید:

بلاک چین تلگرام چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

وایت پیپر بلاک چین تلگرام (TON)

اطلاعیه رسمی تلگرام در خصوص بلاکچین TON و توکن‌های گرام (Gram)

قاضی دادگاه نیویورک: تلگرام حق توزیع گرام‌های خود در هیچ کشوری را ندارد

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین