آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

مطالعات نشان می دهد ۶۶ درصد از اروپایی ها به آینده بیت کوین خوشبین هستند

اروپایی ها نسبت به آینده بیت کوین خوشبین تر هستند. یک مطالعه اخیر نشان می دهد که دو سوم از آن ها معتقدند که ارزهای دیجیتال برای ۱۰ سال آینده وجود خواهند داشت، درحالی که به اعتقاد برخی، بیت کوین علاوه بر ایفای نقش به عنوان دارایی امن و سرمایه گذاری،به یک بخش اصلی از اقتصاد تبدیل خواهد شد.

صرافی رمزارز بیت فلایر (Bitflyer) که این تحقیق را انجام داده است گفت اروپایی ها احساس خوشبینی بیشتری نسبت به این موضوع دارند که دارایی های مالی دیجیتال تا سال ۲۰۳۰ حضور فعال خواهند داشت.

آن ها ممکن است به دلیل فشارهای سخت قرنطینه ناشی از کرونا که خدمات را مجبور به ادامه فعالیت بصورت آنلاین می کند، به این باور رسیده اند. به گفته این صرافی، حداقل ۶۶% از مردم اروپا به آینده بیت کوین اطمینان دارند. بیت فلایر با استناد به نظرسنجی از ۱۰۰۰۰ اروپایی در ۱۰ کشور می گوید که این آمار، ۳ درصد بالاتر از آمار مشابه در سال ۲۰۱۹ در مورد خوش بینی افراد است. این صرافی از نظر حجم معاملات، یکی از بزرگترین صرافی های جهان است.

نتایج نظرسنجی نشان می دهد که ایتالیا که در ماه مارس اوج محدودیت های کرونا را تجربه کرده است، با باور ۷۲ درصدی به ماندگاری ارزهای دیجیتال، بیشترین اطمینان را داراست، در حالی که انگلیس با ۵۶ درصد کمترین اطمینان را دارد. حدود ۷۰% از مردم هلند و لهستان نیز به آینده روشن دارایی های دیجیتال اعتقاد دارند. براساس این مطالعه، مردم انگلستان کمتر خوش بین هستند و سطح اطمینان آن ها در مقایسه با سال گذشته ۱% کاهش یافته است. مردم نروژ نیز چندان به ارزهای دیجیتال علاقه مند نیستند.

برای اکثر اروپایی ها موارد استفاده واقعی بیت کوین در آینده یا اینکه ارزهای دیجیتال چگونه جایگاه خود را در اقتصادهای مربوطه محکم می کنند، مبهم است. این مطالعه نشان می دهد که حدود ۱۰% از اروپایی ها معتقدند که بیت کوین به ارز روزمره تبدیل می شود یا از آن به عنوان دارایی امن یا سرمایه گذاری استفاده می گردد. با این وجود در ایتالیا ۱۲% مردم بر این باورند که یک روز از ارزهای دیجیتال به عنوان ارز اصلی استفاده می شود که این آمار نسبت به سال قبل ۲% افزایش یافته است. این رقم، قابل مقایسه با ۱۰% از لهستانی ها و ۵% از شهروندان انگلیس است که معتقدند این اتفاق می تواند بیفتد.
اندی برایانت (Andy Bryant)، مدیر ارشد اجرایی بیت فلایر در اروپا، گفت که نتایج حاکی از "پیشرفت آهسته اما پایدار رمزارزها در مسیر اصلی آگاهی است. اگرچه ممکن است در اوضاع دشوار اقتصادی که با آن روبرو هستیم، این مسئله را یک دستاورد برای ارزهای دیجیتال تلقی کنیم، اما همچنین باید توجه کرد که این مسأله ممکن است تا حدی به دلیل وضعیت کنونی باشد."

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.