آموزش ترید و تحلیل تکنیکال - مرکز تحقیقات بلاک چین

پس از سقوط بی سابقه، بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال نفسی تازه کشیدند

پس از سقوط بی سابقه، بازارهای سهام و ارزهای دیجیتال نفسی تازه کشیدند

 

با تثبیت بازارهای مالی سنتی در روز سه شنبه، بازار ارزهای دیجیتال نیز به ثبات نسبی رسید و قیمت اکثر ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته دچار افزایش شده است.

بیت کوین در محدوده ۵۰۰۰ تا ۵,۵۰۰ دلار معامله می شود و این همان محدوده ای است که این ارز دیجیتال پیش از سورپرایز فدرال رزرو در رابطه با کاهش نرخ بهره در آن نوسان می کرد. در حال حاضر بیت کوین با قیمت ۵,۲۵۰ دلار خرید و فروش می شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته رشد ۶ درصدی را به نمایش می گذارد. 

دنیس وینوکورو، رئیس بخش تحقیقات شرکت انگلیسی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال می گوید:

این اولین بار نیست که بیت کوین هم راستا با سایر ارزها حرکت می کند. از نمونه های مشابه می توان به جنگ تجاری چین و امریکا و همچنین تنش‌های جغرافیایی در ایران اشاره کرد که البته میزان همبستگی در آن مقطع سریعاً از بین می رفت.

یکی از معیارهای ارزیابی این ارز دیجیتال، نسبت ارزش واقعی به قیمت معامله شده آن در بازار است که این عدد در روز جمعه به زیر صفر رسید و این رقم نشان دهنده اینست که قیمت فعلی بیت کوین بسیار کمتر از ارزش واقعی آن است. برخی از معامله گران نوسانات قیمتی اخیر را به‌عنوان نوعی سرمایه گذاری طبیعی می پندارند که توسط برخی از سرمایه‌گذاران بازار صورت می گیرد.

در واقع عمده معامله‌گران این دیدگاه را دارند که موسسات به دنبال فروش بیت کوین هستند، در حالیکه سرمایه گذاران خرد قیمت تخفیفی بیت‌کوین را فرصت مناسبی برای خرید می بینند.

در پی کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو که مشخص شد تاثیر فوری و مطلوبی بر بازار سهام نخواهد گذاشت، دولت ترامپ اقداماتی را برای جلوگیری از سقوط اقتصادی ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا در پیش گرفت‌ و این اقدامات موجب رشد ۴ درصدی شاخص S&P500 گردید. بازار طلا هم کمتر از یک درصد رشد داشته است. این فلز زرد رنگ شاخص دیگری برای سنجش رفتار بازار ها نسبت به کاهش نرخ بهره و دیگر اقدامات مرتبط جهت مقابله با بحران و ویروس کرونا محسوب می شود.

 

بیشتر بخوانید:

تاثیر ویروس کرونا بر بازارهای مالی و قیمت بیت کوین

علت سقوط شدید قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال چیست؟

بیت کوین بهترین دارایی 10 سال اخیر با بیش از ۹ میلیون درصد رشد!

طلا یا بیت کوین؟ سرمایه گذاری بر روی کدام یک سودآورتر است؟

چرا در ارزهای دیجیتال سرمایهگذاری کنیم؟

ارزهای دیجیتال، راهی برای دور زدن تحریم‌ها


منبع: مرکز تحقیقات بلاکچین


آموزش صفر تا صد ترید و تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتال، بورس و فارکس

درباره ما

"مرکز تحقیقات بلاک چین" به‌عنوان بزرگترین وب سایت تخصصی، پژوهشی و آموزشی بلاک چین در جهان توسط مجموعه ای از متخصصان حوزه بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده از سال 1396 به ‌صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نمود.


ادامه درباره ما

 

ارتباط با پشتیبانی در تلگرام bircsupport1@

کانال تلگرام مرکز تحقیقات بلاکچین

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت نزد ناشر محفوظ است.